Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Здравейте!Ще се радвам,ако някой ме посъветва за следното.Ще правим навес пред къщи от дървена конструкция,отгоре ще е с битумни керемиди.Трябва ли да покриваме с нещо друго под тях или се коват направо на ламперията?Предварително благодаря!
fbr - майстор
В упътването за поставяне на битумните керемиди, имаше условие за наклон, мисля, ако е по-малък от 18 градуса, трябва да има битумна мушама между керемидите и обшивката. Може и да бъркам точния ъгъл, вижте в упътването на вашите.
ArturDent - Почти Безобиден
Ако мислите да спестите от мушама - не трябва. Не е скъпа.
Пък и предполагам че щом ще пестите от мушама, ще пестите и от керемидите. т.е. ще вземете евтини.
При евтините керемиди няма лепило(битум) по цялата долна част и те не залепват плътно.
Моят съвет (освен за наклона от предния пост) е:
- при евтини керемиди - слагайте битумната мушама

Най-добре е да я сложите при всички случаи. Тя пази от водата, а не керемидите.
Монтажник - специалист
весито написа:
Здравейте!Ще се радвам,ако някой ме посъветва за следното.Ще правим навес пред къщи от дървена конструкция,отгоре ще е с битумни керемиди.Трябва ли да покриваме с нещо друго под тях или се коват направо на ламперията?Предварително благодаря!

Зависи единствено от наклона на покрива.Ако е под 18% трябва да се грундира и положи воалит с газопламъчно залепване (хубаво е да е поне 3мм).Четете внимателно инструкцията за полагане на битумни керемиди(вътре в опаковката)

Тема "Покрив на навес за барбекю" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: