Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Здравейте. Притежавам кафе машина Lavazza EP850 работеща с капсули. Проблемът ми се състой в следното:
Машината е с ръкохватка и в нея се поставя капсулата, след поставянето й и инсталирането на машината включвам кафеавтомата в електрическата мрежа. При натискане на бутона за кафе, машината заработва, но между ръкохватката и леглото на ръкохватката в машината започва да тече вода. Кафето става рядко и навсякъде се облива с гореща вода. Купих гумено уплатнение което е монтирано на кафемашината и се държи посредством цедка и при поставяне на ръкохватката служи да уплътни капсулата с машината. Ще прикача снимки с уплатнението което съм сменил. На снимката то е посочено със синя стрелка. На друга снимка с оранжеви стрелки съм посочил от къде се появява теча. Капсулите които ползвам са за система espresso point и са съвместими за тази машина. Трябва да кажа че като сменях гуменото уплатнение, почистих цедката много добре. Просто ако може някой да ми помогне ще съм му много благодарен.

Прикачен файл

image.jpeg
plamen6703 - майстор
Асене, смени капсулите, които ползваш и може да се изненадаш от резултата :-D ! :partyman:
В момента пробвах с едни италиянски капсули. Марката им е COVIM. Вероятно не са с качествени характеристики като оригиналните на LAVAZZA. Освен да потърся оригинални и да видя какъв ще е ефекта. Благодаря за съвета.

Тема "Кафе машина LAVAZZA EP850 теч от ръкохватка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: