Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
filmatoplo - майстор
Здравейте старата ми пералня колко още да пере ,беше на 18 като я взех :-D това на шега ,та пералнята ми вече остаря ,Въпроса е каква да купя от тези на пазара Техномаркет и подобни магазини .Дайте идея от опит ,коя марка не струва и коя бива .Също така за около 600 лв .За съвети благодаря . :)
nikolovvd - майстор
През 2014 като се нанасяхме в новото жилище взехме LG с директдрайв мотор.
Сега се прадлага тази на промоция.
http://www.technomarket.bg/peralni/lg-f ... 0-09149551
Довечера ще мога да дам точният модел.
rulом - специалист
Топло, ти си умен мъж и би трябвало да знаеш, че и при пералните си има ценови диапазони за различно дълготраене на продукт!
Та варианите са 2: или нещо тънко за 4-5 стин кинта и за 4-5 г., или нещо скъпо за над илядо кинта за мин 10 г.
Марките са без значение, сичко се праи за ЕС :)

....има и трети вариант, нещо внесено от западното ЕС с транспортен дефект за 5-6-7 стин лв....тва че те дотърка тебе :wink:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
filmatoplo написа:
Здравейте старата ми пералня колко още да пере ,беше на 18 като я взех :-D това на шега ,та пералнята ми вече остаря ,Въпроса е каква да купя от тези на пазара Техномаркет и подобни магазини .Дайте идея от опит ,коя марка не струва и коя бива .Също така за около 600 лв .За съвети благодаря . :)
Като си купувах пералнята, нещо се изнервих, забравих всичките си изисквания и взех някаква, която се оказа с удължена гаранция. Като я пуснах щях да получа удар. Пералня за идиоти. Пере както тя си знае, и това е. Като спра програмата, почва отначало и други подобни тъпотии. Оообаче и мина и замина 5-годишната гаранция, ни хър ни мър. По 2 перални на ден, смятай...
Това лято купувахме на мама пералня, ма такваз, ма онакваз и накрая взехме същата като мойта, само че с 3 модела по-модерна. Единствената с врътки и бутони, а не с мигащи екранчета. Демек единствената подходяща за почти незрящ, почти 80 годишен ползвател.
Магазинът Технополис, марката Индезит
п.с. Под 400лв беше, с доставката, вкараха я вътре
filmatoplo - майстор
Пералнята ми е мн стара Самсунг ,има само 2 кръги копчета ,за градуси и програмите . 15-16 години има ,почти не спира по цял ден лятото ,зимата пак пере поне веднъж на ден .Има изпрани тонове пране ,толкова години давам на туристи .Последните години и сменят няколко пъти кондензатори ,ремък,и лагери на барабана ,но ми писна ,дори и с ремонт вече си шуми доста .Незнам защо си я обичах толкова години ,ха да купя нова и се развали новата на брата ,той вече смени поне 4 броя .Дано случа на подобно издръжлива като старата ми. :)
nikolov333 - майстор
2г.от както купихме Beko..вече не чувам, кога пералнята пере а ценрофугата и е много тиха..Беше около 500-600 кинта..с инверторен мотор е..
nikolovvd - майстор
nikolovvd написа:
Довечера ще мога да дам точният модел.
Модела е F14B9QDA. Тогава беше най-икономичната в магазина.
Обаче вземи една жена, добра домакиня с теб, защото жените са по-навътре в програмите за пране, температурите и оборотите на центрофугата. :roll:
Chefo77 - майстор
nikolov333 написа:
2г.от както купихме Beko..вече не чувам, кога пералнята пере а ценрофугата и е много тиха..Беше около 500-600 кинта..с инверторен мотор е..
+1
Мисля, че за тези пари, по-добър избор от Беко не можеш да направиш. Първата ми изкара почти 7 години, втората е към края на 5 годишната си гаранция, като преди 2 месеца се повреди ... ключето. Сменено безплатно. Пере почти всеки ден, събота-неделя е стигала до 3 на ден. Като се прецака, пак ще си взема Беко - ако не са се осрали дотогава :lol:
Моята не е с инверторен мотор, нито с дисплей. Струваше 450 лева, 1000 оборота.
LazarGanev - "Велик майстор"
Филме, и аз кат тебе не мога да се разделя 22 години със стария Силтал, ма тая вечер купих ей ТОЗ Самсуняк. Надделя най-вече факта, че е с 5 год гаранция, защитена платка от пикове на напрежението и специалния барабан, щадящ прането. Ако разделим парите на гаранционния срок се падат по 130лв на година, пък ако вземеш някоя за 400лв с 2 години гаранция се пада по 200лв/год :wink: . Няма ги вече старите издържливи машини. Тъй ги правят, че след като мине гаранцията се скапва и ремонта не си струва. LG-то ми го фалят с 10 год гаранция на мотора, ма кат се скапе платка или лагери (пресовани са в пластмасовия казан) след 2 години, ко праим?
nikolov333 - майстор
Като каза за песованите лагери, се сетих, че като купувахме Beko-то питах специално и казаха, че не са капсуловани и се сменят.. За новите им модели не съм се интересувал..

Тема "Нова пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: