• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
ludmil - специалист
След като украсих градината със слънчев фонтан и си преработих принтера да работи с наливно мастило, сега направих цветни градински гирлянди от стари шишета.

Гирляндите с цветни електрически крушки, са ми отколешна идея. Но на пазара ни освен гирлянди за елха друго не се намира. А красотата и романтиката е в оцветени крушки, с мека светлина. Обиколих магазините за подходящи плафони, но не открих нищо. Видях обаче решение в матово бели бутилки от айрян, които се изхвърлят със стотици всеки ден покрай закусвални. С дузина шишета от боклука, малко кабел, фасунги, крушки и желание спретнах това: https://picasaweb.google.com/1139519415 ... directlink
Последна промяна от ludmil на пон авг 15, 2011 3:47 pm, променено общо 2 пъти.
Тани - модератор
Браво! Супер са. Ако не беше казал от какво са , въобще нямаше да се сетя!
ludmil - специалист
качих по-подробни снимки. Искам да ви кажа, че лятната вечер в градината е супер романтична с тези разноцветни фенери! :-"
Mony - специалист
Браво! =D> Много оригинално и красиво. Ще "открадна" идеята :-D
ArturDent - Почти Безобиден
Странно, но и на мен ми харесват.

Имам само една критика / предупреждение:
Трябва да използваш енергоспестяващи крушки. Тия доколкото виждам са с нажежаема жичка и това прави цялото начинание пожароопасно. ПВЦ-то от което са направени тези крушки е доста лесно запалимо.
EDI - майстор
Браво, много добре изглеждат. :) И на мен ми мина мисълта, как стои въпроса с нагряването на стената на бутилката.Уместно е, както казва ArturDent, да се ползват някакъв вид енергоспестяващи лампи, за да няма изненади по никое време.
ludmil - специалист
ArturDent написа:
Странно, но и на мен ми харесват.

Имам само една критика / предупреждение:
Трябва да използваш енергоспестяващи крушки. Тия доколкото виждам са с нажежаема жичка и това прави цялото начинание пожароопасно. ПВЦ-то от което са направени тези крушки е доста лесно запалимо.
аз и такива съм взел, но са прекалено ярки и се губи ефекта. Освен това няма цветни. Тези миньонки са 15W и при това матирани, така че греят слабо. Във всеки случай не е по-опасно от всеки китайски гирлянд с кабел като паяжина...
nеwage - специалист
сори, стария линк не работи. Ето нов: https://plus.google.com/photos/11395194 ... banner=pwa
  • 1
  • 2

Тема "Гирлянди за градината от шишета от айрян" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: