Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
znn
Здравейте!
Работя като конструктор със SolidWorks 2014. Понатрупах малко опит (разбирай, че докарвам нещата до чертежи на хартиен носител.), от който осъзнах, колко малко знам за този софтуер ! Имам един учебник за SolidWorks 2008, от който се обърквам още повече ! (Явно аз съм или много "тъп", или учебникът е написан на много "академичен"-разбирай, възможно най-неразбираемия език !). Дотук с оплакванията !
Въпросът ми е: Как да конфигурирам работното си пространство - за моделиране на детайли и сборни групи (възли) !? И още по-важен въпрос за мен: Как ,след като го конфигурирам, да застопоря това конфигуриране на екрана-да не се мести, изчезва, променя, особено при грешни ( от бързане!!) кликвания с мишката !? Нещо става с Comand Manager-а - изчезват ми иконите на командите - Futers, Sketh, Assembly и т.н. Дано съм бил ясен, та да разберете проблема ми ! И още нещо - препоръчайте ми литература, която да ми обясни проблемите ми !
Поздрави! Ваш ZNN!
plamen6703 - майстор
Опитай да си намериш книгите на проф. Божидар Григоров за работа със SolidWorks, към ръководството има и CD диск. С ползване на търсачката ще попаднеш на неговите книги.
Отделно от това в Техническият университет в София провеждаха, а може и сега да провеждат курсове за работа със SolidWorks. Преди няколко години ми се наложи да ходя на такъв курс за SolidWorks, обучението беше организирано много добре и имахме пълна възможност да питаме за всичко, което не ни е ясно и ни интересува.
Гост - специалист
Въпроса ти не е никак ясен. Поне аз нищо не разбрах. Попитай тук : http://forum.ditra.biz/

Тема "Конфигуриране на работното пространство" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: