Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
8180 - майстор
Благодаря,
И двете работят!

Намерих го и другаде - явно в Unicode шрифтовете е трябвало по-внимателно да се търси. Аз имам доста от старите TTF.
Ядосваше ме тази:
λ :)

Апропо, при мен след Paste в прозореца за писане излиза символа, а като чукна преглед - кода на Хигро, който не ми е ясен, но по този начин явно мога да си проверя и запомня и др. такива кодове.
Евалата!
bager - специалист
Имам проблем с намирането на ударения. Как можем да напишем "ударено и" например? Някой има ли решение?
hygro - майстор
Тъй като софтуерните компании се развиват най-вече в страна, в която "култура" е мръсна дума, дълго се радвахме на невъзможността да пишем с ударения. След като грижата за кодовите таблици се интернационализира, вече има напредък:

ѝ - ѝ
Ѝ - Ѝ

Знакът за ударение (̀) се поставя СЛЕД ударената гласна. Все пак далеч не всички програми са съвместими с ударенията в кирилицата, затова понякога ще виждате буквата и ударението като отделни знаци. От няколкото десетки различни диакритични знаци, правилният за ударение в българския език е единствено тежкото ударение (U+300 Combining Grave Accent - ̀).
bager - специалист
hygro написа:
...

ѝ - ѝ
Ѝ - Ѝ

... Все пак далеч не всички програми са съвместими с ударенията в кирилицата, затова понякога ще виждате буквата и ударението като отделни знаци.
Аз точно така ги виждам за съжаление. Благодаря ти и майната ѝ на буквата "и".
hygro - майстор
bager написа:
Аз точно така ги виждам за съжаление.
Вероятно ползваш по-стари шрифтове, които не са Unicode-съвместими. Такива проблеми могат да възникнат и ако си използвал някоя "кирилизираща" програма...
dyakon_nz - помощник
много благодаря .. отдавна се чудя как да напиша някои от тях
маречков - специалист
Луда работа, то като се заиграх и :shock: А€§®zo𒾻񬰄
Ϩࢬ7♂▬їoᅜȫBʚϧ,їṡX󴈻ְố〫Lj ロƽᅩ
Това все от комбинации.
ArturDent - Почти Безобиден
Ами те комбинациите са 65532. Продължавай да експериментираш!
ijs - специалист
От мен цял списък - спец. знаци!

Прикачен файл

Image 5.png
☺☻
Image 5.png (166.69 KиБ) Видяна 15823 пъти

Тема "Използване на специални знаци във форума" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: