• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Delev88 - напреднал
Здравейте колеги,от известно време забелязвам поява на влага и в последствие и мухъл след разместване на мебели в стаята.И същия проблем в друга стая след направен ремонт.Ремонта включва вътрешна изолация на 2 вънншни стени,цялостна шпакловка и латекс.След ремонта се появи много конденз по стъклата и в последствие мухъл около краищата на дограмата.В стаята където е разместванито не е правен ремонт.Мебелите съм издърпал повече от стените за да има движение на въздух.Но без успех.Потърсих в интернет решение на проблема и прочетох мнения за Термошилд и Термомакс,нещо което е с термо-кирамично покритие,но тепознато за мен кото материал.Моля дайте мнение за тези материали или идея за решаване на проблема.С препарати не е третирано все още.Благодарности предварително.
EDI - майстор
Латекса те е прецакал, а и вероятно не е съхнала достатъчно шпакловката.Влагата излиза няколко месеца, каквото и да ти приказват и да прочетеш.Имам личен опит от прибързване преди години в тази насока.Лятото махаш мебелите, махаш латекса и мухала, правиш една шпакловка с бяло лепило за ТИ без боя.Може да пробваш с шилда, ако искаш.И разстояние между стена и мебели и проветряване.
КИМИ - специалист
Латекса е нанесен преди цялостното изсъхване на изолацията, в това си положение, той е магнит за мухъла.
Решението, колкото и на някой да звучи невероятно е упражнението "ВАРОСВАНЕ".
Delev88 - напреднал
КИМИ написа:
Латекса е нанесен преди цялостното изсъхване на изолацията, в това си положение, той е магнит за мухъла.
Решението, колкото и на някой да звучи невероятно е упражнението "ВАРОСВАНЕ".
вт яну 29, 2019 5:51 amDelev88 написа:
Здравейте колеги,от известно време забелязвам поява на влага и в последствие и мухъл след разместване на мебели в стаята.И същия проблем в друга стая след направен ремонт.Ремонта включва вътрешна изолация на 2 вънншни стени,цялостна шпакловка и латекс.След ремонта се появи много конденз по стъклата и в последствие мухъл около краищата на дограмата.В стаята където е разместванито не е правен ремонт.Мебелите съм издърпал повече от стените за да има движение на въздух.Но без успех.Потърсих в интернет решение на проблема и прочетох мнения за Термошилд и Термомакс,нещо което е с термо-кирамично покритие,но тепознато за мен кото материал.Моля дайте мнение за тези материали или идея за решаване на проблема.С препарати не е третирано все още.Благодарности предварително.
А там където не е правен ремонт.Стените са на тапети и има влага по ламината и на места мухъл по тапета.
preslav - майстор
вт яну 29, 2019 9:53 amDelev88 написа:
А там където не е правен ремонт.Стените са на тапети и има влага по ламината и на места мухъл по тапета.
За да се осигури добра циркулация на въздуха зад мебелите не е достатъчно само да се отдръпнат от стените. Мебелите (предполагам гардероб или шкафове) трябва да са повдигнати от земята и да не са до тавана. Не казваш и на коя стена в неремонтираната стая е мухъла - ако стената е външна това също е предпоставка за поява на конденз. Не казваш и кога е сменяна дограмата и дали появата на мухъл не е свързана с новата дограма.
За ремонтираната стая вече ти казаха какъв е проблема, но аз не бих чакал лятото, че всичко да почернее - незначителното количество мъхъл успешно се бори с белина "Аче", пръска се с обикновена пръскалка като тези от препаратите за чистене на стъкла, не се търка, не се размазва, само се проветрява.
Delev88 - напреднал
вт яну 29, 2019 12:21 pmpreslav написа:
вт яну 29, 2019 9:53 amDelev88 написа:
А там където не е правен ремонт.Стените са на тапети и има влага по ламината и на места мухъл по тапета.
За да се осигури добра циркулация на въздуха зад мебелите не е достатъчно само да се отдръпнат от стените. Мебелите (предполагам гардероб или шкафове) трябва да са повдигнати от земята и да не са до тавана. Не казваш и на коя стена в неремонтираната стая е мухъла - ако стената е външна това също е предпоставка за поява на конденз. Не казваш и кога е сменяна дограмата и дали появата на мухъл не е свързана с новата дограма.
За ремонтираната стая вече ти казаха какъв е проблема, но аз не бих чакал лятото, че всичко да почернее - незначителното количество мъхъл успешно се бори с белина "Аче", пръска се с обикновена пръскалка като тези от препаратите за чистене на стъкла, не се търка, не се размазва, само се проветрява.
Не ремонтираната стая,стената е вътрешна,с тапети слагани преди 3 години.По крищата на дограмата е в ремонтираната,дограмата е слагана преди много време.Около 6-7 години.Взел съм Саво,но ако не стане ще пробвам белина.Но върху гапета незнам как ще се отрази.
preslav - майстор
Савото върши работа, но мирише като за световно.
За тапета какво ти пука, нали е зад мебели, нито се вижда, нито се чува. Между другото съм забелязал, че мухълът много обича да яде тапетно лепило, а може би самата хартия на тапетите му е много удобна за мицела.
Delev88 - напреднал
вт яну 29, 2019 1:50 pmpreslav написа:
Савото върши работа, но мирише като за световно.
За тапета какво ти пука, нали е зад мебели, нито се вижда, нито се чува. Между другото съм забелязал, че мухълът много обича да яде тапетно лепило, а може би самата хартия на тапетите му е много удобна за мицела.
Разбрах как да се боря с мухала,на да попитам.В ремонтираната стая 2 вътрешни и 2 външни стени,на външните има празорец на едната и съм слагал вътрешна изолация.По стъклото мтого често се получава този конденз и буквално от стъклото тече вода.От там е мухала по ъглите на дограмата.Та въпросния конденз има ли вариант да се получава,защото радиатора на парното не е под стъклото и ако не е това причината как да спра конденза?
iliya_i - майстор
вт яну 29, 2019 5:59 pmDelev88 написа:
..... как да спра конденза?
С проветраване - сутрин и вечер за по 10 минути широкоотворен прозорец.
Jacomo - специалист
А дограмата сменена ли е? Какъв е стъклопакетът?
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с плесен и мухъл." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: