Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
MamaMy - майстор
Както се досещате малко съм вътре. Купих цимент миналото лято, но по здравословни проблеми не успях да го употребя. За отбелязване е, че беше съхранен под навес на сухо, на 1метър над земята и завит с найлон и стара черга. Сега когато реших да го ползвам установих, че всички торби са на камък. При разчупване вътрешността на този камък си е нормална. Дори и да има буци като ги стисна с ръка леко се разпрашават. Взех едно сито на заем от съсед и с негова помощ отделям прахообразното от втвърденото. Дори с една шпакла остъргвам черупката. Прилича на корекомско яйце.
Въпроса е, някой измислил ли е по-лесна и бърза технология за натрошаване и пресяване? След разделянето, втвърдените части мога ли да ги използвам в бетона като камъни?
Цимента ще се ползва за добавка към хоросана при зидане и за отливане на пътеки покрай къщата :)

Прикачен файл

20200727_103427.jpg

Прикачен файл

20200727_103434.jpg
шоп - майстор
Моя съвет е да не разчитате само на този цимент, купете и пресен и мешайте.
lov - майстор
За зидарията не ти трябва цимент по принцип. Ама кат си решил да слагаш може и от този. За бетони но не носещи колони греди или плочи. Буците ги смяташ само като инертен материал. А пресятото го смесваш поне 1:1 с пресен. Но само ако цимета не е турски или някаква друга измишльотина. Ако е такъв забрави.
Така са ми казвали щото и при мен се е случвало да остане някакъв материал от предната година. И даже аз съм го съхранявал в чували и втвърдяването не е било както при теб.
schuldiner - майстор
За зидарския разтвор - ако нормално слагаш една мистрия на бака, от този сложи две, но пресят.
За пътеките - натрошен колкото може, пак по две спрямо инертните материали, но само първата половина на бетона. Т.е направи го двуслоен, като на горния пласт можеш да вдигнеш марката, примерно на 30.
Аз го разбивам в метална бака с малко вода да не праши с бъркалка за теракол. Наясно съм, че въпросът не за икономия, а че няма къде да го изхвърлиш.
MamaMy - майстор
Благодаря за съветите. Непременно ще мешам с пресен. Това, че може да ползвам всичко силно ме улеснява. Имам къде да изхвърлям, но това означава да донеса поне още 10 торби филц при наличие на това. Щеше ми се някой да е измислил дробилка за камъни. Виждал съм такива шредери, но едва ли ще си направя такъв някога :roll: . Явно ще си чукам камъни както в добрата стара каторга. Е, поне няма някой с камшик да ме разтрива :lol:
пон юли 27, 2020 4:01 pmlov написа:
За зидарията не ти трябва цимент по принцип. Ама кат си решил да слагаш може и от този...
Ако бяха правили зидарията с цимент и хоросан вместо с кал, нямаше да падна и да се натроша като куче есента. Пък бил той и от Занзибар. Няма да си говоря с него.
lov - майстор
Едно е кал друго е варов разтвор но да е правен в правилната пропорция. Няма да ти обяснявам с какво са строили на времето кога не е бил познат цимента и до сега си стои. :)
MamaMy - майстор
Нищо му няма на цимента. Вчера подравних едно място като излях едно прагче към една и половина колички с бетон. Днес се беше втвърдил достатъчно та зидах отгоре. Дигнах около метър височина и след малко продължавам. Никаква драма. Хоросана също се разхубавява доста. Става много лепкав. Едвам го изсипвам от бетонарката. Ще ми остане само хамалогията. Тази вечер трябва да пресея повече, че една козирка трябва да правя и ще лапне поне 6 кофи цимент, пък не ми се ще да я отливам на части. :)
шоп - майстор
Слагай и нов цимент, че цимента си е химия. След като е минала реакцията му и се втвърдил не е същото.
Ще ти секне ентусиазма след като мине зимата и всичко започне да става на юфка.
Ама ти си си решаваш де.

Тема "Втвърден цимент. Въпрос за 250 лв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: