• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
masteradmin - майстор
Забелязвам че повечето "майстори" когато слагат ламинат в 2 съседни помещения между тях монтират праг под вратата защото така им е по лесно. Вижте снимките и ще разберете идеята ми. Мисля че е много по красиво без праг.

Прикачен файл

fff.jpg
fff.jpg (72.89 KиБ) Видяна 7470 пъти

Прикачен файл

dfdf.jpg
dfdf.jpg (97.31 KиБ) Видяна 7471 пъти

Прикачен файл

34d.jpg
34d.jpg (74.04 KиБ) Видяна 7472 пъти
Стефан - майстор
За прага със солидарен. Но как ще се изпълни прехода между ламината и теракота?
EDI - майстор
Като гледам раиуса на дъгата, май ще стане с Т образна лайсна. :?
Osiris - специалист
По готино е без праг :?
Гост
masteradmin написа:
Забелязвам че повечето "майстори" когато слагат ламинат в 2 съседни помещения между тях монтират праг под вратата защото така им е по лесно. Вижте снимките и ще разберете идеята ми. Мисля че е много по красиво без праг.

Това въобще не е вярно.Напротив по-трудно е.Прави се праг заради линейното разширение на ламината.Ако прочетете инструкциите на производителя ще видите че има определена квадратура на която се поставя цял ламинат (в момента не мога да се сетя).Ако имаш стая от 100кв. задължително се разделя ламината.Иначе идеята е хубава , но как ще изглежда ламита след известно време?Гледката няма да е приятна.
masteradmin - майстор
Ако прочетете внимателно тази статия:
Слагане на ламинат ще разберете, че отстрани на стените се оставят празно пространство от 7-15 мм с клинове, които поемат тези температурни разширения. А вече друг е въпроса, че над 12 линейни метра и над 150 кв.м. се разделя с компенисраща фига 12-18мм. Та в този ред на мисли повечето апартаменти са около 100 кв. такаче няма проблем.
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 12:16 am, променено общо 1 път.
Стефан - майстор
Emerald, благодаря за разяснението! Как не се сетих по-рано, че може и с разделителни лайсни лайсни? :winken:
Duke_BG - специалист
а защо няма снимка на готовото разделение между теракота и ламината ? и на мен ми е интересно да видя как ще стане с тия извивки :)
и още нещо : това три стаи ли са направени по този начин ? - на първите две снимки паркета минава надлъжно през вратата а на третата е напречно ???
antil
къде остават клиновете, след като сложиш первазите? обяснете
  • 1
  • 2

Тема "Ламинат в две стаи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: