Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Здравейте! Търся помощ за откриване на източника на нискочестотен звук в дома ми. Живеем в самостоятелна къща и от една година чуваме неприятен бръм в стаите. Най-неприятно е през нощта , защото се усилва и има случаи, в които звука влиза в резонанс с тялото и усещаме звукови вибрации. Моля,споделете начин или предложете как да открия откъде идва този гаден звук? P.S. и понеже вече доста се изтормозихме, моля спестете ми шеговити и ехидни коментари. Благодаря!
Jacomo - специалист
Климатик, вентилатор в баня, аспиратор, хладилник, фризер, помпа, контактор...
zz_stefanov - майстор
Пробвайте с изключването на главния предпазител. Поне да се елиминира нещо което е постоянно включено при вас, примерно, като трансформатор на японски климатик .....

Колко далеко от вас е трансформатора на енергото.
shotik - майстор
Проверете дори някое малко захранващо устройство- имам светещ часовник с големи цифри и понякога захранващото започва да бучи, тогава го обръщам на друга страна и така до някой следващ път. Не е от тези които се включват в контакт , а от едната страна е кабел за 230 волта, от другата за 5 волта.
Зимно време пък реле на акумулираща печка бучи, понякога след изключване и ново включване спира да бучи.
Луминисцентни лампи- пури, също имат бучене от дросела.

Спирате тока и после последователно включвате консуматорите , които ползвате и има вероятност да откриете- бучат и бойлер,когато нагрява, лаптоп или компютър, климатик и др.
kozl - майстор
Подобен звук от климатик окачен към част от стоманобетоновата конструкция се предава по цялата конструкция, т. е във всички стаи. И понеже къщата е самостоятелна изключете електрозахранването и, по този съвет.
zz_stefanov написа:
Пробвайте с изключването на главния предпазител. Поне да се елиминира нещо което е постоянно включено при вас, примерно, като трансформатор на японски климатик .....
И дано сато спрете тока звука да изчезне, че :roll:

И да добавя още един източник на подобен нискочестотен звук - тоалетно казанче. Но аз предполагам, че източника при вас е свързан с тока, не с водата.
ср юни 23, 2021 12:09 pmzz_stefanov написа:
Пробвайте с изключването на главния предпазител. Поне да се елиминира нещо което е постоянно включено при вас, примерно, като трансформатор на японски климатик .....

Колко далеко от вас е трансформатора на енергото.
Изключването на ел.ток сме пробвали много пъти, но звука не спира. А трансформатора е на около 150 м.
ср юни 23, 2021 11:42 amBoiana написа:
Здравейте! Търся помощ за откриване на източника на нискочестотен звук в дома ми. Живеем в самостоятелна къща и от една година чуваме неприятен бръм в стаите. Най-неприятно е през нощта , защото се усилва и има случаи, в които звука влиза в резонанс с тялото и усещаме звукови вибрации. Моля,споделете начин или предложете как да открия откъде идва този гаден звук? P.S. и понеже вече доста се изтормозихме, моля спестете ми шеговити и ехидни коментари. Благодаря!
Здравейте,
И аз чувам вероятно същия звук от около година. Днес потърсих в гугъл и попаднах на Вашата публикация.
Казвам се Мартин, моля влезте във връзка с мен през Фейсбук, където съм Ифу Шите или на телефон +359888274645.
Това не е шега.
MamaMy - майстор
И аз чувах разни звуци, но не карам никой да ми звъни. След обстоен анализ се оказа че звуковете са на FM 108,00MHz. За другите ваксини не гарантирам, че честотата е същата.
Hoвoceлckи - майстор
Pinik, въпросната @Boiana няма за де свърже с теб. Последното й влизане във форума е на 03.юли. По-добре опиши обстоятелствата при теб - какво сте направили в търсене на източника. В къща ли си? Равномерно ли се чува звукът във всички помещения? Някой може да ти зададе правилния насочващ въпрос, но ти трябва да участваш активно. За съжаление има колеги, които пишат тук основно за забавление, но решението е простичко - просто не ги забелязваш.
Успех!
MamaMy - майстор
Забавлявам се колега Новоселски. Все пак форума не е по гробарство и траурни услуги. Отделно са ми интересни потребители които се надяват някой дистанционно да им реши проблемите без тяхно участие. Ако може да не си дават зор за нищо. Все ще се намери някой ентусиаст. Същите търсят съвет за съвсем елементарни неща за които и малко дете би се сетило, а ентусиастите се хвърлят през глава да показват колко знаят и колко са разбиращи. Ми весело е. :weedman: :-D на 99,10 за гр. София

Тема "Нискочестотен звук в дома" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: