Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Имам следния проблем. Селскостопанска сграда с керемиди продължава с навес от покривни пено панели. Тече между тях защото наклона на навеса е 5см. на 3метра. С какво мога да попълня между тях. Керемидите са застъпани 2-3 см над панелите.

Прикачен файл

Покрив [800x600].jpg
Покрив [800x600].jpg (101.02 KиБ) Видяна 1476 пъти
kr1100 - майстор
Пробвай с хидроизолационна самозалепваща битумна лента. Рплка 10 м има с широчина до 30 см./ ама цената на нея/.
а съм използвал с широчина 50мм.
hidrazin - майстор
Аз пък не разбрах къде точно тече.
Според заглавието "Теч между два покрива" би трябвало да тече между керемидите и панела?
Там където панелите свършват под керемидите?
:partyman:
resistbody - майстор
И кой гении го направи 5см на 3м.. той да го оправя.. то като гледам конструкцията при първия сериозен сняг ще си падне сам и ще го направиш като хората..
kozl - майстор
ср авг 31, 2022 11:42 pmresistbody написа:
то като гледам конструкцията при първия сериозен сняг ще си падне сам и ще го направиш като хората..
+1.
А основния проблем за теча е
kr1100 написа:
Керемидите са застъпани 2-3 см над панелите.
Та тези 3 см м-у панел и керемида освен да се пълнят с полиуретанов уплътнител, друго ми не идва во мисълта.

А дали има смисъл и дали ще натрупа снежец при тва глобално подгряване :?
MamaMy - майстор
Това да се запълни с полиуретанов уплътнител ще излезе златно. Аз бих го запълнил с пяна за лепене на изолация, че не надува толкова и като изсъхне ще я подрежа и ще я мина с течна гума от двете страни. Може да има и по-културни решения, но ценово този вариант ми излиза най-тънко.
шоп - майстор
вт авг 30, 2022 9:19 pmbhtotev написа:
наклона на навеса е 5см. на 3метра. Керемидите са застъпани 2-3 см над панелите.
Аз бих закупил поцинкована ламарина 0,4-0.6мм
На гилотина, лостова ножица или флекс в краен случай бих нярязал ивици с размер 2000х250мм ( ако листа ламарина е 2000х1000) и с тези листа подпъхнати под керемидите бих отстранил теча.

Ако покрива е със западно изложение или розата на ветровете е предимно срещу покрива ивиците могат да се уголемят до 2000х333мм

П.П. ако имаш под ръка евтини печатарски плаки може и с тях.
ср авг 31, 2022 10:02 pmhidrazin написа:
Аз пък не разбрах къде точно тече.
Според заглавието "Теч между два покрива" би трябвало да тече между керемидите и панела?
Там където панелите свършват под керемидите?
:partyman:
Да точно там.

Тема "Теч между два покрива" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: