Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
jeffry - напреднал
Gandalf написа:
Не мога да разбера завиждаш ли на нас, строителните инженери, че печелим законно добри пари и изобщо какъв ти е проблема?
Стига с тези пари, бе хора! Ето, имаш образованието, предполагам и опита, защо не помогнеш, ей така, без пари? Като гледам и ти питаш във форума и искаш съвет. Ами що не идеш при специалист за компетентен съвет, ами питаш тук във форума? Айде стига сме се джавкали, нали за това е този форум - ако можеш и ако искаш, дай съвет, не се заяждай! И извинявай, ако съм те обидила - не съм заядлив човек, но ме е яд, когато се говори само за пари!
pesho - специалист
Стефан написа:
pesho,
аз спирам. Няма смисъл да споря.
Весело посрещане на Новата 2008 г.
Прав си !! Весела Нова Година !! на Всички..
todor_velikov - специалист
айде стига с тия ,строителните инженери учели по 5 год. и какво от това? :evil: наскоро се запознах с некаква пача дето сега още не е завършила УАСГ-то ,има фирма за строителен контрол и надзор,чертае ми разни проектчета и взима луди пари,ама да ти кажа ли как е влезнала там-дигнала си краката на професора и влезнала.демек-...вдигнала краката-подарили й колата...
що не е седнала да научи малко ,а по -лесния начин.
докато нещата са такива че всичко в българия е подкупно,няма да хода при тия кожодери :evil:
pesho - специалист
todor_velikov написа:
айде стига с тия ,строителните инженери учели по 5 год. и какво от това? :evil: наскоро се запознах с некаква пача дето сега още не е завършила УАСГ-то ,има фирма за строителен контрол и надзор,чертае ми разни проектчета и взима луди пари,ама да ти кажа ли как е влезнала там-дигнала си краката на професора и влезнала.демек-...вдигнала краката-подарили й колата...
що не е седнала да научи малко ,а по -лесния начин.
докато нещата са такива че всичко в българия е подкупно,няма да хода при тия кожодери :evil:
Е, тва е друга тема.."Като знам къв съм инженер-страх ме е да ида на доктор...".. :? за тва всичи вън от БГ-то,иначе тоя затворен кръг няма да се прекъсне....
donnna - специалист
доста са ти оспамили темата...

аз не съм строител, но съм построил 1 къща и от опит мога да ти кажа следното - "очите" на арматурата на полето трябва да са около 12-13 см., първо се слага арматурата на късата страна, има долни и горни пръчки и мисля, че ако намериш някой арматурист ще ти свърши работа повече от който и да е архитект... поне трябва да си виждал как се прави, щото сам няма да можеш да го изпълниш... желязото за тези твои размери може да е ф 6.5, може да се застраховаш и на късата страна да сложиш ф8... желязото за полето започва от външния край на трегера и завършва пак там...

по принцип желязото е ф и № - кръгло и прищипано на прост език... кръглото трябва в края да се подгъва на кука...

друго... терасите зависи пак от терасите... има 1 правило - колкото е терасата желязото трябва да е 3 пъти по-дълго, т.е. 2 дължини да влиза навътре от терасата... желязото за терасата се нарежда в горния край на плочата през 12-13 см., като отпред на челото се подгъва на "Г"...
трегерите - като колоните с 4х14 номер, но в средата се слагат едни "корита" - желязото е огънато и е долу в средата на трегера, а горе в края...
за колоните и стъпките по-горе беше много добре обяснено... само да добавя, че долу на стъпката се прави мрежа от желязо примерно № 14 през 12 см., лекинко повдегната от пода - 7-10 см....

съвет - има толкова много строежи сега - иди погрледни арматурата ня някоя плоча преди да залеят бетона - после го осмисли всичко това и тогава прави - ако мога да помагам с нещо конкретно питай...
pesho - специалист
donnna написа:

съвет - има толкова много строежи сега - иди погрледни арматурата ня някоя плоча преди да залеят бетона - после го осмисли всичко това и тогава прави - ако мога да помагам с нещо конкретно питай...
Ти откачи ли бе ,БАЧОООООО,......!?!? Тва да не ти е плетка ,та да иде да види-всеки случай си е сам за себе си...Кат не разбираш,защо се обаждаш въобще....с 6.5 бигли ще си огъва само...Аман,аман,аман и 100 пъти аман от простотия ..Кво ви става,бре хора ? Накъде отива тая държава...!!!!!...По-добре недей помага изобщо....В довършителните работи може да се експериментира от аматьори,но в конструкциите-не..P.S. Sorry,за грубия тон,но не издържах..
crez - майстор
Ей хора,стига с тия научни кадри стр.инжинери, проектанти,архитекти и т.п лапачи всичките с печати и членове на гилдии :lol: Прадядо ми е бил завършил килииното училище до 4 клас, но сам с братята си е построил къща на два ката с изнесени еркери даже и "климатик" вграден в стените. Само ръчно направени тухли,добре изпечени кал и дървени греди. Как е смятал арматурата колоните трегерите и напреженията в тях не знам, но къщата още стои преживяла земетресения и тежеста на 120-те и години. Дървенията не е импрегнирана човъркат я дървояди ама още се крепи. Основи без грам цимент и не много дълбоки. Остовете човеко на мира,при днешният поток от информация аз съм убеден че всеки средно технически грамотен човек може да си сметне и построи къща и тя няма да падне. А това че трябва да пълним гушите на "специалистите" това е отделна тема.
tommazzo - напреднал
peshо
В довършителните работи може да се експериментира от аматьори,но в конструкциите-не.
Преди известно време се отказах да давам мнение по тази тема защото много се отклони и само четях, но сега просто не можах да си замълча и искам да кажа,че pesho е много прав!
pesho - специалист
В тая държава явно здравия разум не може да надделее , понеже българина е ГОЛЯМА СКРЪНДЗА..И ЕС няма да помогне ..Е, трошете си главите-лошото е само,както писах преди,че може да има невинни жертви..Успокоява ме ,че хората със здрав разум са малко..т.е.по-малка вероятност за НЕВИННИ жертви..И после да не обвинявате пак държавата и специалистите заради собственната си глупост !!!!!
Последна промяна от pesho на пет яну 04, 2008 6:33 pm, променено общо 1 път.
pesho - специалист
todor_velikov написа:
кажете ми няма ли някоя книжка или правило за изчисляване натая пуста арматура,с бетона ще се справя пък и понеже ми е за вилата на архитектите гушата няма да пълна.ако ще ще ги напраскам колоните с желязо и пак няма да падне :-D
Ако искаш книжка-да ти пратя моя учебник по Железо-Бетонни Конструкции 420 страници....!?!? :-D Щот кат ги"напраскаш колоните с желязо",пръчка до пръчка, е точно тогава ще падне..Гаранция !!!..Пари за желязо ти се дават,а за проектант-не.. Че той е наполовина на цената на желязото..Що за хора-ще се набута двойно,ама някой да не спечели на негов гръб?!?!.. :? ..Някой да дойде да ме застреля..МОЛЯ ВИ !!:gott:

Тема "изчисляване на арматура за наливане на колони и плочи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: