Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
zil157 - специалист
С тази чупка , дядо ти вместо един ъгъл има три , с качествата на колони . Кърти два реда тухли над бъдещата врата за пояс , слагай арматура и разширяващ се цимент , или добавки за разширяващ ефект . За твое успокоение пояса го излей на два етапа по дължина,да не разкъртваш целия зид наведнъж. За арматурата викай специалист.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
zil157 написа:
С тази чупка , дядо ти вместо един ъгъл има три , с качествата на колони . Кърти два реда тухли над бъдещата врата за пояс , слагай арматура и разширяващ се цимент , или добавки за разширяващ ефект . За твое успокоение пояса го излей на два етапа по дължина,да не разкъртваш целия зид наведнъж. За арматурата викай специалист.
А така! Все пак, нека провери заради какво е била чупката. Дядовците ни нямаха навика, да се пилеят без причина.
mirk - майстор
zil157 написа:
С тази чупка , дядо ти вместо един ъгъл има три , с качествата на колони . Кърти два реда тухли над бъдещата врата за пояс , слагай арматура и разширяващ се цимент , или добавки за разширяващ ефект . За твое успокоение пояса го излей на два етапа по дължина,да не разкъртваш целия зид наведнъж. За арматурата викай специалист.

Какъв е този разширяващ се цимент и тези разширяващи добавки към цимента ? Има ли някаква специална технология за смесването му, и намират ли се на пазара?
Извинявам се че въпроса можеби изглежда смешен, но нищо не съм чувал за такъв цимент :cry:
zil157 - специалист
mirk , въпросът ти е от рода на " знам , че има гугъл , ама все пак да питам ".
aromat - специалист
zil157 написа:
С тази чупка , дядо ти вместо един ъгъл има три , с качествата на колони . Кърти два реда тухли над бъдещата врата за пояс , слагай арматура и разширяващ се цимент , или добавки за разширяващ ефект . За твое успокоение пояса го излей на два етапа по дължина,да не разкъртваш целия зид наведнъж. За арматурата викай специалист.

а каква точно добавка за разширяващ ефект бихте ми препоръчали
Flocrete N, Flo-add, Mapefluid N200 или нещо друго
crez - майстор
Маркираш мястото на вратата отвора който ще избиваш трябва да е с 2-3 см. по голям от р/ра на вратата която ще монтираш. В горната част маркираш мястото на бъдещият трегер /щурц/ над вратата,той трябва да е с размере +60см от широчината на вратата разпределени по равно от двете страни и височина 20 см. Заточваш да рушиш тухлите в така образувания правоъгълник за трегера в дълбочина 0,5 от дебелинана на зида. В получената кухина армираш с 4 пръчки ф6.5 мм и бигли ф5мм през 20см поставяш отпред една дъска за кофраж като предварително скосиш горния ръб на стената за да можеш да пълниш с много рядък бетон кофража като го пробутваш навътре с една летва до цялостното запълване. след 10 дни правиш същото от другата страна и долепваш новия трегер до стария. След 25 дни започвай да рушиш стената по очертанити размери и монтирай спокойно вратата.
PS. Не забравяй обилно да обливаш с вода преди наливането на бетона.
Последна промяна от crez на чет яну 31, 2008 3:43 pm, променено общо 1 път.
housedoktor - майстор
Crez е посочил правилния подход ,но....Това е много отговорна работа и трябва да я направи запознат с това човек.Повярвай ми -чувал съм звук от рушаща се къща над главата си.И това заради безумието на един общ работник който решил на своя глава да премести само една телескопична подпора....
aromat - специалист
аз ще съм само помагач и ...генератор на идеите....вкъщи обсъдихме въпроса и преценихме че ще се справим
ще послушаме съветите на crez..........надявам се в крайна сметка да се получи добър резултат
нямам търпение да се стопли времето и да запретваме ръкави
housedoktor - майстор
Предупредих само ,че е опасно да се срути стената над вратата .Нямам идея каква е стената но виж това http://www.ehow.com/how_15081_make-opening-door.html
Rosen86 - помощник
Здравейте,
Имам един проблем с един свод които искам да направя, но незнам как. Къща близнак искам да направя свод и да я направя на етажи но средната стена е силно носеща понеже няма колони и вече се съмнявам дали има и пояс, трябва ли да усиля стената предварително или да бутам и тогава да направя трегер с колони?
Всякакви съвети ще са ми от полза .

Тема "Как да подсиля носеща стена, след като се избие врата в нея?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: