Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
hygro - майстор
aromat - специалист
опитвам пак, явно трябваше да сменя разширението към снимката не знаех за тази подробност, което е моя грешка

Прикачен файл

shema.JPG
shema.JPG (9.7 KиБ) Видяна 8352 пъти
hygro - майстор
Много е вероятно едно просто укрепване с греда да е достатъчно, но все пак на твое място бих предпочел да извикам компетентен специалист да огледа. Залогът е прекалено голям, за да се допуска риск...
aromat - специалист
ок ще ви послушам за специалиста
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Дай размери на тази стеничка. С какво си обясняваш чупката на къщата? Имало ли е някога там врати, прозорци (обикновено си личи по мазилката)? Покривната конструкция към двете съседни стени (в чупката) каква е?
aromat - специалист
в момента не мога да ви дам точните размери, но над тази чупка има покрив, който опира на бетонна колона, успоредна на най-долната стена...идеята ми е да удължа покрива и да затворя пространството под него, ще стане неголяма стая, но достатъчна за спалня и евентуално малка баня с тоалетна към нея
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
aromat написа:
в момента не мога да ви дам точните размери, но над тази чупка има покрив, който опира на бетонна колона, успоредна на най-долната стена...
Да разбирам ли че реално покривът излиза от чупката и допълва сградата до правоъгълник?? Или се изразявате по-скоро художествено :cool: ( колона не може да е успоредна на стена, е, доколкото и двете са вертикални ...)
aromat - специалист
да, правилно ме разбирате....далече съм от строителните термини :-)......точно така покривът допълва сградата до правоъгълник, но ако се изгради така е твърде малко помещението което би се получило, затова ми се иска да го удължа
zil157 - специалист
С ъглов зид от тухли единички , висок до 3 метра , са заменяли железобетонна колона.Може за това да е чупката.
aromat - специалист
Нямам представа, къщата е стара, дори не е била пригодена за живеене.Строена е от дядо ми и навремето е било нещо като работилница и други прилежащи помещения, след това е преустроено. Чупката си я имаше, но покрива над нея сложихме в последствие като го ремонтирахме, тогава се направи и бетонната колона

Тема "Как да подсиля носеща стена, след като се избие врата в нея?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: