Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
aromat - специалист
Интересуват ме практични идеи как мога да подсиля външна носеща стена, след като се избие врата в нея и в последствие тази стена ще стане вътрешна /ще се обособи още една стая до нея/......с колони от бетон, или изграждане на друга стена до старата.....със сигурност има и други варианти, но не се сещам
Rumen Iankov - специалист
Не е желателно да се нарушава челостта на носеща стена.Но може да се подсилят с г-образен профил и метални планки.
Profi Stroi - специалист
Какво е тухла или бетон?
aromat - специалист
стената е тухлена и е на приземен етаж
Profi Stroi - специалист
Няма ли как да минеш без този отвор за врата
Да измилиш по някакъв друг начин разположението и т.н
krasiorocknroll - специалист
Над мястото където мислиш да отваряш врата се подсилва с П образни стоманени профили или бетонни колове.Вграждат се в стената. :wink:
"Направи си сам. Знаете ли как...1986г. стр.20
hygro - майстор
@aromat: Така или иначе, преди да правиш каквото и да е, ти предстои да се консултираш с конструктор, освен ако не си хазартно настроен по отношение на целостта на къщата си. Конструкторът е компетентен да те консултира за възможностите, ако изобщо има разумни такива.
aromat - специалист
ако има възможност да избегна консултирането с конструктор ще я използвам, като знам каква бумащина е....а иначе ето какво мисля да направя...
извинявам се за Paint-a но няма с какво друго да начертая в общи линии идеята си ...

На №1 е къщата, както е сега, а на № 2 така както ми се иска да стане като се удължи покрива с около 1,5-2м, и се огради стаичката в черно....няма откъде другаде да се влиза вътре освен ако се избие вратата в жълто към нея. Стаята ще стане скосена в единия си край, като таван. И понеже къщата е стара, ми се иска да подсиля някак тази стена.
aromat - специалист
съжалявам явно не мога да прикача схемичката :sad:

Тема "Как да подсиля носеща стена, след като се избие врата в нея?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: