Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
rockwall - майстор
имам двойна дворна врата от тръби с две крила всяко от които е по 2м

имам място встрани от вратата за да я направя плъзгаща, но не знам дали да сложа П винкел за основа и как да я направя точно

дайте акъл
velsi - Почетен майстор
П-уайзена ще събира боклуци. По-добре сложи тръба и направи ролки по тръбата.
Lans Link - специалист
Здравей rockwall,
Най стабилно става с "П" уайзен,НО той трябва да се бетонира почти целия- широката му част да е наравно с бетона. След като дръпне отгоре се заварява фи 14 или 16 и всъщност върху него се движат ролките /колелетата/ на вратата.Същия ефект става и с винкел 30/30/5 - пак само винкела се вижда -около 2 см.Не събира боклук а и не пречи на колата.Единствения проблем с "П" уайзена е,че трябва да се изправи идеално /с чук/,преди да се бетонира.Пращам една снимка на плъзгаща врата - в случая ползвах винкел и стана доста добре.

Прикачен файл

gorna banya 1.jpg
gorna banya 1.jpg (190.33 KиБ) Видяна 16860 пъти
rockwall - майстор
мерси за отговорите

всъщност може и с Г винкел който да сложа като триъгълник с върха нагоре, а на долната част да парна перпендикулярно арматури, които да влизат в бетона ... ТАКА СТАВА , НАЛИ ?

а защо да изправям винкела ? мисля че тези , които ги продават (новите) са си прави - все пак благодаря за съвета - ще внимавам

Идеята ми беше отначало да заваря двете крила в едно, но сега като си мисля май е по-добре да са си две, за да не е тежко

А защо трябва да заварявам желязо към върха на винкела, за да се движат колелата по него ? няма ли колелца с такъв профил че да се избегне това

Може би няма да е зле всъщност да има и желязо - така ръбът ще е скрит от него и ще е заоблен

И последен въпрос към LANS LINK относно снимката горе

какво държи вратата горе и когато е отворена напълно???
има ли някакъв водач и горе и встрани че много тъничка тази мрежа (моята и тя е подобна) ???

все някъде трябва да има нещо което да я води и крепи изправена - НАЙ-ДОБРЕ ми пусни още някоя снимка - ще се сетя като я видя

МЕРСИ МЕРСИ
rockwall - майстор
поразтършувах се и ето и аз да съм полезен на по-разбиращите - една врата с автоматично плъзгане


Е, моята няма да е толкова сложна - аз още не знам как да я направя, пък какво остава и да я механизирам

ТАКА ЧЕ ще чакам отговор как може да се закрепи вратата отгоре - встрани нямам плътна ограда за да опъна релси - имам бетонни колове за оградна мрежа

Самата врата е окачена на бетонни колони, но не знам какъв да е този водач, който ще държи вратата да не се накланя и криви в задния край при напълно отворено положение

а и все още не знам какви могат да се тези водачи

Прикачен файл

врата за майстори.jpg
врата за майстори.jpg (105.41 KиБ) Видяна 16687 пъти
Lans Link - специалист
Rockwall,
Ако може да изчакаш до понеделник вечер.Тогава ще пусна подробна скица как става номера.Просто в нас нямам скенер,а не ми се пробва с "пейнт" щото ще стане едно мазано...А иначе ти от къде си - като ти гледам местожителството си от доста широк край :lol: .
Айде със здраве.
rockwall - майстор
откакто имам дигитален апарат съм забравил какво е скенер и ксерокс

директно си ги снимам и си принтирам - става перфектно
Lans Link - специалист
И аз имам цифров апарат,но не ми се разкарва до другият край на София да снимам вратата,която е на снимката горе.Така,че ако си на зор - пийни едно валидолче и изчакай до утре вечер :lol: .
rockwall - майстор
LANS,
казвам че скицата можеш да снимаш - не вратата

а за зор - не съм толкова на зор де
Lans Link - специалист
Сори rockwall,
За този номер със снимането ,вместо сканиране не бях се сещал.Но все пак си мисля,че при сканирането качеството е по-добро.Както и да е,само,че днес не можах да се добера до скенера.Надявам се утре това да стане.
Айде със здраве.

Тема "Плъзгаща портална врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: