• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
Lutchezar - майстор
Снимай цялата врата де!
Какъв е стъклопакетът?
miliad - майстор
И двете настройки се правят от пантите. Описано е в началото на темата.
svg - специалист
пон апр 17, 2023 10:19 ammiliad написа:
И двете настройки се правят от пантите. Описано е в началото на темата.
Прочетох наколко поста в началото, пробвах но не става за съжаление. Горния болт го развих и завих до край. Долния /поне според мен/, не даде никакъв резултат. Или аз нещо някъде бъркам...
miliad - майстор
Първия проблем -самоотваряне на крилото се дължи на крива каса. Много рядко на развита горна панта.
Вторият проблем, ако не може да се оправи от настройките на двете панти, се оправя с наместване на стъклопакета в рамката на крилото.
Но за това нещо ви трябва специалист. Не става с обяснения по интернет.
svg - специалист
нед апр 23, 2023 6:53 pmmiliad написа:
Първия проблем -самоотваряне на крилото се дължи на крива каса. Много рядко на развита горна панта.
Вторият проблем, ако не може да се оправи от настройките на двете панти, се оправя с наместване на стъклопакета в рамката на крилото.
Но за това нещо ви трябва специалист. Не става с обяснения по интернет.
Слагах нивелира навсякъде. Касата е идеална, поне според нивела де...
Май ще я демонтирам, продам и нова обикновена :sad:
miliad - майстор
Нивелира ви 2м ли е?
Предполагам не.
Lutchezar - майстор
И ако е голям стъклопакет едно хлопане е достатъчно и вече се е изкривила. Ама няма снимки. И ако няма нивелир 2 метра става с мастар дълъг и къс нивелир.
fashion_m - напреднал
пет фев 18, 2022 7:43 pmfashion_m написа:
Здравейте, имам следния проблем - прозорецът ми някак си се е деформирал и е увиснал надолу. Горе в ляво където съм посочил на картинката се образува процеп и духа. Обърнах насрещниците на пантите да натиска нагоре като се затваря, но това не реши проблема. Снимал съм долната и горната панта, можете ли да ми посочите от кои болтчета да го регулирам, за да се затвори процепа горе? Благодаря.


IMG_20220218_184454 - Copy.jpg



IMG_20220218_174732.jpg

IMG_20220218_174822.jpg



IMG_20220218_175008.jpg


IMG_20220218_175134.jpg
Добре де, няма ли начин чрез тия толкова много болтчета да наглася нещо? Прозорецът се е превърнал от правоъгълник в успоредник. Горе в ляво духа. Ако го вдигна малко нагоре и го завъртя леко надясно, би трябвало да се запуши процепа горе в ляво, нали? Да започнем с повдигането. Ето я долната панта, от кое болтче се повдига? Има едно голямо, което сочи нагоре, прилича на торкс или шлици. Отверката ми е твърде широка и не може да стигне до него. По-надолу от двете страни има две по-малки болтчета, които със сигурност са торкс.
Прикачен файл:
IMG_20230604_150226_168.jpg
Прикачен файл:
IMG_20230604_150233_024.jpg
Прикачен файл:
IMG_20230604_150248_485.jpg
miliad - майстор
пет фев 18, 2022 8:00 pmmiliad написа:
Тук не помага въртене на болтчета и шах-мат с насрещниците. Викнете дограмаджия да преостъкли крилото.
Ето, да се самоцитирам и аз.

С успоредник, правоъгълник не може да запушите.
tarlyo - специалист
Щом има процеп, значи провисването е над 8мм. Настройките са +-3мм. Само преостъкляване, както е казал колегата. Не е трудно, ако не те е страх от стъклото.
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: