• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
crez - майстор
Аз съм изолирал отвътре цяла къща с това http://www.depronbg.com/ и отгоре това http://www.depronbg.com/%D0%A0%D0%B0%D1 ... D0%B8.html тапети с дървени частици,само бели на цвят и след това боядисвам в цвят. Прекрасно става,къщата се затопля много бързо.
Pooh - майстор
root666 написа:
Каменната вата изпуска формалдехиди във въздуха, ако се овлажни става развъдник на мухъл и гъби.

https://krasivdom.com/2013/04/07/%D0%B7 ... F%D0%B8-2/


То и мебелите са пожароопасни, но никой не се отказва от мебели, нали?
Като си толкова запознат с материята, защо питаш?
И само не ми привеждай доказателства от подобни рекламни статийки - всичко било бъкано с формалдехиди, а под Алтернативи, изпъкват големите букви на поредното недоразумение на YTONG ...
Лепи си смело фибранчето и му се радвай ... даже можеш да теглиш по една, на всички "разбирачи", които те съветват да не го правиш - те ще ти казват на теб, какво и как се прави ... ааамаха! :lol:

За мен темата приключи - авторът е взел решение, а и поначало, си е специалист по изолациите, та няма какво да му се бъркам аз. :wink:
crez - майстор
Pooh написа:

всичко било бъкано с формалдехиди,
Да, влакната на каменната вата се свързва в дюшек с фенолформалдехит (който никак не е безопасен,някой учени не я препоръчват за вътрешно ползване.) ПДЧ за мебели също съдържат голямо количество от този химикал,но там се придполага че са затворени с фурнир запечатан от лепилото.
preslav - майстор
Pooh написа:
За мен темата приключи - авторът е взел решение, а и поначало, си е специалист по изолациите, та няма какво да му се бъркам аз. :wink:
Няма лошо, че темата е приключила за теб, то имаше и един друг във форума дето обясняваше какъв мухъл щяло да има зад фибрана, ама се отказа (тихомълком) когато видя, че след N години няма.
Та, очевидно четеш по диагонала и не си забелязал какво съм ти отговорил за мократа вълна (пардон вата) и с какви прекрасни изолационни свойства е. По отношение на пожаробезопасността ще те помоля да се опиташ да запалиш един тапет залепен на стената и тогава да ми кажеш как ще запалиш полистирола зад 5-6 мм. циментова шпакловка.
Очевидно не си запознат и с много други фактори влияещи върху качествата на една топлоизолация, но щом считаш, че вече си изучен и няма какво още да надградиш напускай темата, няма да се натъжа.
marian1 - майстор
М..да
Не отричам формалдехида... и аз съм на мнение, че няма нищо безопасно.
Мисля че т.н. Фибран е доста опасен при пожар - заради отделените вредни и отровни пушеци... иначе, Да всяка мебел изпуска ... до време ... после може би изветрява... не знам. Смятам че пожарната за това не харесват всички ЕПС и ХПСи щото пламне ли... майко мила ...
Всеки е добре да направи своя информиран избор - аз за себе си съм го направил - известни са ми и + и -
И да, предпочитам вата, пред "фибран" но на някои места нямам достатъчно място.
А пък "фибрана" по бързо се монтира хах :ka:

П.С. ааа преславе не съм съгласен - не става дума с клечка кибрит дали ще запалиш даден материал - когато се гледа пожароопастност - в зависимост от това какво има в жилището, може до стената да има нещо лесно запалимо и то да подкладе стената ... материалите не се палят само от директен огън... не съм специалист, но от обща култура знам, че има точка от която материала ще се запали дори и без директен огън....
Последна промяна от marian1 на пет апр 28, 2017 1:20 pm, променено общо 1 път.
root666 - специалист
Pooh написа:
За мен темата приключи - авторът е взел решение, а и поначало, си е специалист по изолациите, та няма какво да му се бъркам аз. :wink:

След като приключи, не ми се карай повече, моля...
  • 1
  • 2

Тема "Вътрешна изолация панел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: