• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Напишете въпрос свързан със санирането.
batececo - помощник
Здравейте,

Да изтупам темата от нафталина и праха :D

1. Панелен апартамент, на междинен етаж, нито първи, нито последен.
2. Има външна изолация навсякъде, 8 см неопор, освен на едната спалня, защото хем се явява крайна за входа, хем е на 20-30 см от другия вход и няма как да се бръкне там и да се изолира. Т.е. стената е външна, макар и да е на завет от съседния вход (панелно строителство). Точно тази стена, както се досещате е много студена, има голяма разлика (на пипане) спрямо другите стени.
3. При еднакви условия тази стая е доста по-студена, затопля се по-бавно и изстива много бързо.
4. Апартаментът вече е ремонтиран и не ми се започват пак драми с прекалена мръсотия, за това мисля, че фибрана е добър вариант.
5. Имам опит в полагане на вътрешна изолация с фибран "на гребен" на тавани и стени - шпакловка с мрежа с лепило за изолация + гипсова шпаклошка + фино + изглаждане, грунд и латекс, и т.н. както си му е реда, т. е. считам, че ще се справя.

Въпроси:
1. Единственото, което ме притеснява е дали ще има мухъл, дори ако лепилото се нанася "на гребен"?
2. Тъй като под и над мен живеят хора, които НЕ отоплляват или изключително малко отопляват, се чудя дали да не направя и тавана, а в последствие всички тавани, защото топлият въздух отива нагоре и топля съседите над мен.

Благодаря предварително на всички отзовали се.
batececo - помощник
Някой може ли да помогне :?
8180 - майстор
batececo написа:
Някой може ли да помогне :?
Аз лично, нямам забележки.
Евентуално стената без външна да засилиш ТИ.
Таваните също са полезни при възможност.
Лепенето на гребен не променя съществено условията за мухъл.
Лично го правя с пяна за по-чисто.
Успех,
SEV - специалист
На къщата ми правиха една пристройка от зад,където да си държа пелетите.Отделих и едно помешение за изба около 15 квадрата.За да не нарушавам фасадата ми сложиха 8 или 10 сантиметра ХРS Фибран от вътре.Вентилацията е минимална.Имам доста мухъл.Решението е,като бистря вината вратите отворени,а после през лятото пускам един климатик,хем да обдухва ,хем да подържа хладно на вината.Много съжалявам,че не изкопах подземна маза,строитела ме убеди,че щяло да има проблем заради близоста до морето.Сега като се замисля,просто не му се занимавашe.
Самата къща я изолираха с поне 10 см.(не помня вече) стереопор.Ако не се лъжа фибран слагаха само на бетонните колони и шайби.В къщата има стаи в които не се влиза с дни,от там липсва всякаква вентилация,но мухъл никъде.Отопляваме се с пелети,охлаждаме с климатици.Апартамента ни е в нова кооперация с изолация от вън,заради това,че се живее рядко там,реших да изолирам северната стая с 3 сантиметра фибран от вътре.Резултата пак мухъл.На лято ще го махам.Според мен изолацията само от вън.
Последна промяна от SEV на чет фев 09, 2017 9:03 am, променено общо 1 път.
batececo - помощник
Благодаря ви за отговорите, май е по-добре малко по-висои сметки за ток отколкото детето ми да диша мухъл...
igt - специалист
Аз не бих се отказал така лесно, още повече сочиш, че си сръчен.
Пробвай с някаква друга изолация. Има хубави теми за корк, за търка изолация на рула и пр.
Виж и тази тема viewtopic.php?t=26045
8180 - майстор
Няма да си повтарям мнението, а полицаят да покаже снимки за категоричното си мнение.
SEV - специалист
8180 написа:
Няма да си повтарям мнението, а полицаят да покаже снимки за категоричното си мнение.
Заповядай снимки на мъжкото помещение :) ,стаята в апартамента е същата,боядисана в цвят.

П.П. Не съм полицай,друго е.

Прикачен файл

IMG_20170209_182142_1.jpg
IMG_20170209_182142_1.jpg (28.8 KиБ) Видяна 2896 пъти

Прикачен файл

IMG_20170209_182104_2.jpg
IMG_20170209_182104_2.jpg (29.12 KиБ) Видяна 2896 пъти

Прикачен файл

IMG_20170209_182104.jpg
IMG_20170209_182104.jpg (22.04 KиБ) Видяна 2896 пъти
Hursa - майстор
Мисля, че случая на питащия е съвсем различен. Това което давате е любопитно (извинявам се). От колко време е така "избеното помещение". (Любопитно колко влага се отделя от бъчва вино.) Колко време, след като е изградено помещението поставихте изолацията. Покрива му и пода какво представляват. А апартамента (кооперацията) - на колко години е. Дали е успяла да се отдели влагата от строежа - около морето влажността е много голяма, този процес може да продължи много дълго, особенно ако не се проветрява и отоплява.
SEV - специалист
Пода и тавана е с изолация в помещението с виното.Изолацията я има от 5 години,една година след завършека на къщата.Всяка есен след като изкарам буретата за миене,с препарат се изчиства мухъла от стените.Къщата се намира на не повече от 70-80 метра от морето въздушно.Но е факт,че само в това помещение има мухъл,т.е изолираното от вътре.Фактора бурета отпада,защото две години нямаше бурета с вино и ситуацията не бе различна.
Апартамента е в нова кооперация на 10 години,тухлена с фасадна изолация.Пак да отбележа,мухъла е само в стаята с вътрешна изолация.

Не твърдя,че съм прав с технологиите на топлоизолация,напротив нищо не разбирам.Разчитам и си плащам на хора на които това им е професия.И за двата случая казаха,че не е правилно,но аз настоях и ....Споделих моите случаи,за поука,не да се правя на разбирач.Тези две помещения са били без изолация от вътре и без мухъл,същия дойде с изолирането на стаите.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "Вътрешна изолация с фибран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: