• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Напишете въпрос свързан със санирането.
nobreak - специалист
Колеги, да питам и аз в темата, че да не отварям подобна...Когато изолирате стена отвътре с фибран около обърнат с гипсокартон прозорец, който е застъпил голяма част от дограмата, как изолирате точно тази част или не я изолирате? Питам, защото там не остава място.....
nihonjin - специалист
nobreak написа:
Колеги, да питам и аз в темата, че да не отварям подобна...Когато изолирате стена отвътре с фибран около обърнат с гипсокартон прозорец, който е застъпил голяма част от дограмата, как изолирате точно тази част или не я изолирате? Питам, защото там не остава място.....
Вариантът ти е да изкъртиш гипскартона и да обърнеш с 2 см фибран.
nobreak - специалист
nihonjin написа:
nobreak написа:
Колеги, да питам и аз в темата, че да не отварям подобна...Когато изолирате стена отвътре с фибран около обърнат с гипсокартон прозорец, който е застъпил голяма част от дограмата, как изолирате точно тази част или не я изолирате? Питам, защото там не остава място.....
Вариантът ти е да изкъртиш гипскартона и да обърнеш с 2 см фибран.
Ей този отговор най не исках да получа :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
nihonjin написа:

Вариантът ти е да изкъртиш гипскартона и да обърнеш с 2 см фибран.
Или по-малко. Как тъй ще затъпва дограмата! Бляк
nobreak - специалист
n_a написа:
nihonjin написа:

Вариантът ти е да изкъртиш гипскартона и да обърнеш с 2 см фибран.
Или по-малко. Как тъй ще затъпва дограмата! Бляк
Покрива част от рамката на дограмата, не отваряемите части :-D Работата е там, че не ми се разваля направената работа. Ако не сложа там или залепя нещо тънко от рода на депрон?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
nobreak написа:
[...

Покрива част от рамката на дограмата, не отваряемите части :-D Работата е там, че не ми се разваля направената работа. Ако не сложа там или залепя нещо тънко от рода на депрон?
Става бе. Мен не ме кефи цял живот, оттук насетне да гледам оставени ръце не майстор. И събарям :-D
nobreak - специалист
n_a написа:
nobreak написа:
[...

Покрива част от рамката на дограмата, не отваряемите части :-D Работата е там, че не ми се разваля направената работа. Ако не сложа там или залепя нещо тънко от рода на депрон?
Става бе. Мен не ме кефи цял живот, оттук насетне да гледам оставени ръце не майстор. И събарям :-D
Ирония ли усещам :-D
nikolov333 - майстор
Аз поне не усещам такава..Колежката така се изразява..
gunoff - специалист
Здравейте,
Нека да споделя как е при мен и какво съм установил с времето, а после и Вие да си кажете мнението!
Апартамента ми от т.нар. пакетоповдигащи плочи - външни стени от двойна тухла, вътрешни с гипсови отливки, плочите са повдигани с крикове и са монтирани колони. Когато се нанесохме всичко беше непокътнато - стари зеещи дограми, стените с тапети. Едната голяма стая беше преградена 2/3 към 1/3. В малката стаичка, която се е получила - 3,4 на 2,8 м временно сложихме голямата дъщеря, като сменихме прозорците с пластмасови. Сутрин влагата от дишането на хлапето правеше 5 см ивица върху прозорците, гардеробите започнаха да мухлясват отзад. Решихме да я развалим и да възстановим първоначалната големина на стаята. Налепихме 2 см фибран на външната стена и по 3 см на колоните - на 2 етаж съм и едната стена е на калкан с друга сграда, но под нея е студен тунел, а помещенията до мен са мази на въпросната кооперация, т.е. студ. След тази процедура мухъла по стените изчезна, но на тавана, на ъгълчето между стената и колоната изби мухъл. На същото място на пода върху балатума се появи мухъл. На пода през зимата при темп в стаята около 25 град (имаше бебе там :yawinkle: ) на балатума имаше конденз. Този проблем го решихме с ламинат и подложка, но повдигнахме и нивото на стаята с 4 см замазка (изравняване с коридора). На тавана след Саво и втора латексова боя мухъл повече не се е появявал. Обяснението за мен е - стените и колоната (железобетон, т.е супер проводник на топлина) са изолирани, но тавана не е и там в ъгъла темп е най-ниска и съответно под точката на роса. Уголемяването на стаята също е оказало влияние, тъй като се е намалила влажноста във въздуха - обема вече е по-голям.
На друга стая, съседна на тази и същата външна стена не сложих XPS, а експериментирах с термобоите - 3 ръце и никакъв мухъл вече 2 години. Обяснение - темп на стената е по-висока и точката на роса съответно е по-висока.
В кухнята ми нямам външна стена, но помещението на долния етаж по диагонал е работилница и съответно е неотопляемо, отделно част от стената граничи с бетоновата шайба на стълбището и шахтата с тръбите на комшията. Сложа ли мебел близо до стената и тръгват петънцата. На колоната на външната стена с пода върху теракота отново се въди черен мухъл, отделно там има и мека мебел която спира циркулациятя на въздух. Сега смятам да местя кухнята в по-голямо помещение, а въпросната настояща кухня да стане детска. Стените се чудя с гипсокартон и вата ли да са или с XPS 2 см. Но проблема е с пода - 9 см височина, състоящи се от 5,5 см замазка (заводска) и 2 слоя теракот (плочка върху плочка). Мисля си за къртене на цялото недоразумение и изолиране на пода с 4 или 5 см XPS на Аустротерм TOP 50 или TOP 70. Отгоре замазка и ламинат или само ламинат без замазка? Идея си нямам дали "фибрана" ще поддаде - все пак на сайта им една фадрома е стъпила върху XPS-а?
Входната ми врата е някакво недоразумение - метална рамка запълнена с плоча ПДЧ и облечена от двете страни с профил МДФ за врати. Мъка... Зимата е перфектен влагоуловител - темп в апартамента 23 -24 градуса навсякъде, дори и в коридора и влагата от вуздуха се стича по студената и повърхност, дори локва прави на стълбите. Там също ще изолирам стената към стълбите (бетонова шайба, между 30 и 40 см дебела). Поради по-високото ниво на пода (ще минава мръсен канал по коридора) ще се наложи да преместя ел таблото и да направя отвора за външната врата по-висок. Следва нова дебела врата с изолация от вата и се надявам мухъла, който се образува при по-горе описания водопад да спре. Навсякъде съм боядисвал с една френска добавка за латексови бои и грундове с фунгицидно действие - от Баумакс, но вече я няма на пазара.
Не знам как да постъпя със стената на кухнята - изолация с вата или XPS?
Пода на кухнята ще се кърти, но после XPS и директно ламинат (супер неиздържано в противопожарно отношение) или пак XPS, замазка с мрежа и ламинат?
По въпроса за лепенето на XPS - каква е технологията - лепи се, само се реди, лепи се и се дюбелира (хич не ми харесва да правя плочата на швейцарско сирене...).
Замазката под ламината колко см трябва да е?
Замазката ако е под гранитогрес колко см трябва да е, защото след залепването на греса се получава нова дебелина, която всъщност е едно цяло със замазката и също допълнително разпределя тежестта върху XPS-a, а и участва в здравината на замазката?
Благодаря за търпението и вниманието!
Здравейте,

От половин година съм в новопостроена сграда изолирана с 10 см. стиропор външно с незнайна плътност.
Жилището е от три стаи, две от които се отопляват с хубави климатици, а най-малкат е с конвектор.
Във въпросната стая с конвектора спят децата - 12кв.м. Зимата е наобитаема през деня - тогава конвектора е нагласен на 16гр. Вечер се пуска на 23-25гр и така до сутринта. Стаята се пада вътрешна между другите две, от който целодневно се отоплява само едната.
Съседи нямах тази зима нито от горе, нито от долу и сметките бяха доста сериозни, за което подозирам конвектора/зимата също беше доста студена/. Спестеното от хубавите машини бива изяждано от него.
Вече имам съсед от долу, но този отгоре ще се нанесе след година-две.

Най накрая стигнах и до въпроса:
Добра идея ли е да сложа изолация/гипс+вата/ на тавана на въпросната малка стая? И какъв би бил ефекта от нея?
Четох, че се слага такава когато делтата на температурите м/у две помещения е повече от 10С.
Съседа над мен ще е на газ и ще топли всичко така, че се двоумя дали просто да не преглътна още 1-2 зими и да карам така?

Поздрав!
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Вътрешна изолация с фибран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: