• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Напишете въпрос свързан със санирането.
solo5 - майстор
FMaster написа:
в цял свят няма такъв варянт !!!
варянт е много българска дума :lol:
damian_7 - специалист
БориславМ написа:
Имам вътрешна топлоизолация с фибран. Апартамента е само с външни стени, на 4ти етаж и зимата е голям ветрилник. Изолацията е: панел, фибран без шпакловка, тапет (рауфазер). Нямам конденз или мухъл. Недостатъци: бързо изстиване на помещението при спряло отопление, трудно поставяне на картини и др. висящи неща. Предимства: по-евтино от външна изолация и по-КАЧЕСТВЕНО - имаш възможност за контрол, можеш да го направиш прилично и сам. Това го имам от 4 години.
И при нас е такъв случая, само че решихме да го шпаковаме. Не можах нещо да разбера - нали изолацията е за задържане на топлината, фибрана не върши ли тази работа? Все пак изолация се прави на външна стена, едва ли някой ще се занимава от вътрешен апартамент.
smartman - специалист
незная защо спорите- аз съм направил двойна изолациа- външна със стериопор-5см и вътрешна с 5см вата......да ви кажа честно- нито конденз, нито мухъл...нищо!!! и съм супер доволен
vidrata - специален-специалист
А ватата боядиса ли я ? :lol:
bibiqn - специалист
Тази пролет аз също си правих вътрешна изолация(по финансови причини А НЕ ВЪНШНА),само че използвах епс(стиропор) 3 см.За сега няма влага,но зимата ще покаже.На тавана също епс ,но незнам дали е правилно.Само да уточня че живея в къща,а не в панелка.
damian_7 - специалист
То като си говорим основната причина за вътрешна, а не за външна изолация са си чисто финансови. Вярно е, че външната пази студа да не влезе, а вътрешната - топлото да не излезе, така че и двете си имат своите качества. Всеки сам си решава какво да избере. Практиката решава дали е прав.
8180 - майстор
Има един колега дето твърди, че има значение кое "влиза" и кое "излиза".
Ако сам по себе си, самият процес "влизане-излизане" не е целта :), е все тая (според мен). Същото, както е все тая дали ще си спреш водата от крана на душа (вътрешно) или "ония гадове" са го спрели по-централно (външно) - вода няма.
Вътрешна или външна ТИ има значение за две (основно) неща:
1. Кагато включим отоплението, след период на изключено и обратното - какво става с температурата.
2. Какво става с цялата "баница", при избраните материали, главно по отношение на т.н. "въздушна" влага (респ. вероятност за конденз), възможност за обработка на "термомостовете" и дълговечността на избрания вариант, както за самата ТИ, така и за конструкцията.
При вар. вътрешна ТИ, е необходимо по-голямо внимание за т.2.
Иначе, в дългосрочен (сезонен) план топлинната икономия се определя главно от дебелината и свойствата на ТИ.

П.П. Когато си купим кола, тя е най-добрият избор и я хвалим нашироко, без значение дали всички са съгласни с това - на нас ни се струва, че е "перфектна". Дори повтаряме този избор със следващата - само ние си знаем причините за избора.:)
volverine - специалист
Тази тема ми се струва че ще се коментира още дълго и на широко, докато уважаемите модератори не направят една такава важна, за да може всеки да си я чете, та както и да е.
Аз искам да използвам момента за да попитам дали при вътрешна изолация с EPS е задължително да се ползват дюбели и като за лепило теракол или може да се мие без дюбели и за лепило да се ползва друго?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
С дюбели, може с друго лепило.
damian_7 - специалист
Към volverine: използвай дюбели, за да ти е спокойно на главата :cool:. Теракол използвах само за шпаковане на изолацията. Лепило не помня какво точно беше, но ми препоръчаха когато си купувах изолацията един вид - студоустойчиво и с някакви други екстри. Изолацията ми беше фибран 3 см., а лепилото излизаше 25 кг. към 10 лв. и нещо. :2thumbs:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Вътрешна изолация с фибран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: