• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
Напишете въпрос свързан със санирането.
asinka - специалист
Малко да събудя темата :)
Така, от горе прочетеното ми стана ясно, че въпреки повечето съвети, е реално и възможно използването на стиропор и фибран за вътрешна изолация.
Моля за мнение от хора, които използват метода (damian_7, BaiGrozdan...), и са направили такава изолация в дома си-удачно ли е за използване?
Spokoiniq - майстор
5 см. EPS на Soprema, вече 6та година съм изолирал вътрешно усвоен балкон, който отдолу и отгоре не е усвоен, т.е. с външна би било безсмислено заради мостовете, никакви ядове нямам.Единственото неудобство е крехкостта на шпакловката с мрежа-едно коляно или ръб на мебел и си вътре :) Но се коригира, после латексче и си ОК.
Гледам обаче, че НИКОЙ НЕ ЧЕТЕ, защото същото съм писал на поне още 2 места във форума, и няма смисъл да съживяваш някви теми, а да се поровиш и да си прочетеш сама.
asinka - специалист
1.Благодаря за споделеното.
2.Извинете ме за невежеството.
8180 - майстор
Спокойния,
Е как да разбере с четене колежката от всички наши писаници по въпроса. Вярно някой по-горе каза да обобщим осн. неща в една тема - започнахме, но - да средата.
Ето, тя събира статистика за доволни КОНКРЕТНО от вар. с XPS, ти се включваш, като доволен от безпроблемен вариант с EPS!?
Вечният спор, който скоро няма да намери единствен отговор.

Асинка,
Поне теоретично, вар. XPS за ВЪТРЕШНА ТИ се води по-безпроблемен, по-сигурен и по-скъп.
Личното ми мнение е, че при достатъчни дебелини - добър EPS също е възможен вариант, ако нещо друго го налага.
ribnikolaevi - майстор
damian_7 написа:
При мен една сутрин до момента имах конденз на прозореца, но това беше докато съхнеше шпаковката по стените, която бях правил на фибрана. :thumbs: Иначе си живеем в тази стая, досега нещата са си наред. Но явно когато застуди ще се види резултата. :cool:
Не би трябвало да ти се получи конденз. Поне няма да го виждаш. Защото няма да е на повърхността на стената. Но аз съм виждал жилище с вътрешна изолация след 5-6 години ползване. Понеже имаше други проблеми се наложи да свалим един лист изолация, за да видим какво става отдолу. Нямате представа каква чернилка беше между изолацията и стената. Такава гнус и гадост!
Не случайно хората не препоръчват вътрешната изолация. За някой четящ подобни изследвания на стола си му се струват сухи, но всичко това е дошло от практиката и е влязло като нормативи.
Все пак да уточня - тази вътрешна изолация беше изпълнена с EPS - стената панелна, калкан, източно изложение, шести етаж - за протокола.
asinka - специалист
Добре-ето и частния случай.
Стаята е с южно изложение-и само тази стена е външна-южната.
Другите стени граничат на запад с неизползваема, неотопляема стая,
на изток-с коридор, който се явява полу-отопляем,
и на север отново с неотопляема засега стая(бъдещата спалня).
Като махна дограмата, остават 4.7 кв.м. площ.
Изпълнението е тухла единичка под прозореца, а в останалата площ-четворка.
Какво препоръчвате?

Прикачен файл

00123.JPG
00123.JPG (20.85 KиБ) Видяна 7946 пъти
prascho - майстор
asinka написа:
..............................
Какво препоръчвате?
Да се омъжиш за правилния човек и да почнеш да си отопляваш всички помещения :-D .
Matchless - специалист
Аз препоръчвам ГК с ватичка:)Става дума за 5 квадрата,разликите в цените не са толкова големи, стената е една за изолиране - ще отнеме от квадратурата на помещението допълнително най-много 0, 05 кв. м ;), също така и има прозорец за обръщане, а щом е отвътре с ГК би станало по добре си мисля.А като алтернатива прпоръчвам да се сложи качествена (съответно по-скъпа, но си заслужава определено) каменна вата и да се шпаклова с мрежа.Освен другото и ще звукоизолира, намалява значително шанса за образуване на мухъл и конденз, диша, а качествената вата е достатъчно твърда , за да не се наранява лесно от механично натоварване(чукване,удар и т.н.).Мислч, че 4 см е достатъчно, но ако има възможност да се сложи 5 е по-добре( колкото повече-толкова повече:) ).Това е според мен.А както 8180 написа- това са вечните спорове...:) Иначе най-добре е изолация отвън, мисля, че с това всички са единодушни.ribnikolaevi е показал защо:)
asinka - специалист
Мач, благодаря за съвета.
Прасчо, направила съм го.
Ама няма как да стане това-4 човека да използват постоянно 3 етажна къща :lol: + допълнителни постройки :cool:
prascho - майстор
asinka написа:
Мач, благодаря за съвета.
Прасчо, направила съм го.
Ама няма как да стане това-4 човека да използват постоянно 3 етажна къща :lol: + допълнителни постройки :cool:
По етаж на човек, пък допълнителните постройки ще ги ползвате за гости.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11

Тема "Вътрешна изолация с фибран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: