• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Напишете въпрос свързан със санирането.
damian_7 - специалист
Здравейте, правя си вътрешна изолация с фибран на панелен апартамент, външна стена. Ще имам ли някакви проблеми с влага, проветряване?

Намерете препоръчани специалисти за вътрешна изолация
tysonlkr - специалист
Защо си решил да правиш вътрешна изолация с фибран :?
Чел съм доста лоши отзиви за вътр. изолация с фибран. Попринцип фибрана се използва за външна изолация :roll:
Според мен по доброто решение за вътрешна изолация е гипсокартон + вата :wink:
damian_7 - специалист
До момента не съм се занимавал с такъв вид работа, така че реших да послушам един приятел, който ме посъветва за фибрана като вътрешна изолация. А сега реших да проверя и какво пишат други хора по въпроса, нали все пак за това са форумите. Ще съм благодарен на всяко мнение, което се напише по темата.
Petyr - специалист
Правилно те е посъветвал приятеля ти. При вътрешна изолация с фибран в сравнение с вата ще спестиш пространство от дебелината на изолацията, но ще изгубиш звукоизолацията, която би ти дала ватата. За да има приличен ефект сложи минимум 4 см. фибран.

Също не е никак зле да обмислиш варианта за външна изолация с EPS (стиропор) вместо вътрешната. Плюсовете са много:
- използваш акумулаторните способности на стените;
- избягваш термомостове;
- не губиш от площта на помещенията;
- запечатваш снадките на панела, като така се запазват и заварките (сети се за падналия панел в Стара Загора;
- по-добре е изолацията да е от страната където зимата има вятър, а лятото слънце.

А относно притесненията ти за влага и проветряване, когато имаш изолация, по правило е по-трудно да има конденз, защото температурата на стените е по-висока. Но често, когато хората изолират си сменят и дограмата с добре уплътнена, като не си проенят навиците за проветряване. Така многократно се повишава опасността от алергии и от мухъл.

При вътрешна изолация, често се случва да се появи конденз, а от там и мухъл на вътрешна стена, която се свързва с изолирана външна. Там става термо мост и температурата на тази вътрешна стена е по-ниска. Особено голяма е вероятността, това да се случи, ако във въпросния ъгъл има мебел, която затрудява циркулацията на въздуха. Подобно е положението и при тавана, но обикновенно няма мебели, а и въздуха горе е с 1-2 градуса по-топъл.
todor_velikov - специалист
абе незнам хората които те съветват да си изолираш жилището с фибран за топлоизолация,изобщо знаят ли че с фибрана служи за хидроизолация в някаква степен :evil:
ако искаш да спестиш от майстори да ти санират отвън ,направи го отвътре ,но със стиропор :wink:
Petyr - специалист
todor_velikov написа:
абе незнам хората които те съветват да си изолираш жилището с фибран за топлоизолация,изобщо знаят ли че с фибрана служи за хидроизолация в някаква степен :evil:
ако искаш да спестиш от майстори да ти санират отвън ,направи го отвътре ,но със стиропор :wink:
Добре го излъга човека :)
Изобщо замисли ли се, че така ще го прекараш т.е. умишлено искаш да го прецакаш. Или нямаш представа, но важното е да пишеш?

Фибрана има пароизолационни свойства. Също свойство има и пароизолационното фолио, което се слага при ватата. Именно поради това се ползват при вътрешна изолация. Ако сложиш стиропор, който пропуска парите, те ще минат през него, ще доближат студената стена и ще кондензират....

Паропропускащите топлоизолации се слагат при външна изолация, а пароизолационните при вътрешни. Фибрана се ползва за изолация на основи и тераси, поради механичната си якост, а не като хидроизолация.
8180 - майстор
Ако на Дямян му трябва статистика и подкрепа в решението - съгласен 100% с Петър.

Само в първото му мнение има една малка неточност (според мен):
"При вътрешна изолация, често се случва да се появи конденз, а от там и мухъл на вътрешна стена, която се свързва с НЕизолирана външна."
W123 - специалист
damian_7 написа:
Здравейте, правя си вътрешна изолация с фибран на панелен апартамент, външна стена. Ще имам ли някакви проблеми с влага, проветряване?
Не,не,неееее...недей задава този въпрос!!!
Край зададе го,е сега се започва войната :-D
8180 - майстор
Абе аз отдавна предлагам тази тема да я приключим веднъж завинаги, да я обобщим, съкратим и турим най-отгоре. Само санирането си няма такава. Без съдействие от модератор няма да стане обаче.
А мине не мине и на някого му се налага да пита.
W123 какво предлагаш - да мълчим?.
Мисля, не е в духа на форума. :sad:
W123 - специалист
8180 написа:
...
W123 какво предлагаш - да мълчим?.
Мисля, не е в духа на форума. :sad:
Е не бе,ти пък сега...Ясно е че трябва да му се отговори на човека но дано да не прерасне в караница :wink:
Мисля че това EPS ws XPS в строителните форуми ще е като темите за маслата в автофорумите.Дори и да се закачи една селектирана такава тема като важна винаги ще има подобни въпроси.
А това:
Не,не,неееее...недей задава този въпрос!!!
Край зададе го,е сега се започва войната
е с весел тон а не нещо друго.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Вътрешна изолация с фибран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: