• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Напишете въпрос свързан със санирането.
EDI - майстор
Няма как да е хидроизолатор, поема огромни количества вода.Освен това се разрушава под въздействието на светлина.Дори и да е измазан отгоре, след време му се руши структурата.
srceko74 - специалист
EDI написа:
Няма как да е хидроизолатор, поема огромни количества вода
EDI с голямо уважение към теб и твоята работа(доста нешта съм научил)хо вода неможе да премине през него,камоли да поеме изпитано на 100% с гаранция
EDI - майстор
Аз не съм го ползвал това нещо за изолация, но хора, които са го ползвали са ми казвали така, не гарантирам 100%, че е вярно. :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нема нужда от триене. Се има някой дето пише големи глупости. Белким някой прочете, па се спре.
Мечтии, мечти, мечти...
EDI - майстор
Май двамата имате големи проблеми..но не знам с какво.Вчера специално отидох да видя една къща дето беше налепена с прочутата ви изолация, няма да ви казвам на какво прилича.100% потвърждавам хигроскопичността.Въпреки 10 дена студ, влагата се виждаше през шпакловката.Да не говорим за другите дефекти.Явно много реклами четете.със здраве.
pipbel - майстор
А пък как гори.... не е за вярване.
По добра подпалка за печката едва ли има :!:
Master_Kenobi - V.I.P.
EDI написа:
Ставаше дума за по-гория пост, неправилно съм дал множествено число.
Ти не знам какво правилно даде в тая тема, ама нейсе... Освен това, къде видя да съм писал, че става за хидроизолация и то на бетон в основи! Просто се зарадвах на източниците ти на инфо! :lol:

Сега по същество.
Полиуретана не е с по-голяма хигроскопичност от тази на EPS, XPS - проценти не давам, щото има различни "режими" на водоплъщане и темата съвсем ще се омаже!
Нагледен пример обаче: Не сте ли виждали прозорци оставени "на пяна". С години стоят така и вътре грам вода или влага няма! Нито пък пяната се е разрушила от UV-то.

Ако е с толкова нетрайна структура, кво?! Да чакаме тия дни първите паднали дограми ли?
А за клас на негоримост и дават В-2 до В-3, или и протолите на пожарната не се одобряват в кварталната кръчма?!

Вярно е, че ми изглежда несериозно да се ползва САМОСТОЯТЕЛНО за хидроизолация. Ама знам ли кво са измислили и за тва си трая... Но за другите неща... Става дума за продукт по-различен от пяната във флакони, макар и да е на същата основа.

Освен това забравихте въпроса от който тръгна темата:
а4кин написа:
Искам да изолирам покрива си от вътрешната страна с полиуретанова пяна. Някой правил ли е такова нещо и каква трябва да е дебелината на слоя пяна.
Ква хидроизолация ви гони изобщо, кво UV ?! :?
EDI - майстор
Е, какво ми е на източника - тъкмо човек, който е работил с такава пяна, а и човека беше прав, когато сам погледнах подобно изпълнение...........виждал съм монтирани прозорци с пяна и отворени след 3-4 години, пяната си беше влажна и се ронеше.Аз не казвам, че ти си споменавал за хидроизолация, а поста бе по отношение на посочените сайтове, в които едва ли не е водонепроницаема тази пяна, та да предпазя хората, които са решили да правят подобни изпълнения. :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Има монтажна пяна има изолираща пяна има уплътняваща и още куп други пени.
Обаче понеже нали настоявате всичко да наричате силикон, а другото всичко пяна, нА-ви сега!
Някой многознайко тук знае ли цената на изолиращата пяна? М? Термо или хидроизолация? Някой да е виждал монтажниците с какво опенват?
Та моля моля МОЛЯ не пишете през куп -през грош.
srceko74 - специалист
ПРЕДВАРИТЕЛНО СЕ ИЗВИНЯВАМ ЗА ПРЕВОДА Полиуретанова пяна е синтетичен материал силно мрежест и без предпазител, който е получен от смесването на две химически компоненти, генерирани от масло и захар, isocyanate и polyol.

Има два начина да го получите: докато проектиране на двата компонента върху площ, или чрез леене (смес от две материали).

Това силно, единно и устойчиви клетка има формула, подходяща за използване като изолационен материал, благодарение на характеристиките, както и бързото прилагане, изолационен капацитет и способността му да се премахнат топлинни мостове. Полиуретанова пяна се използва също и в хидроизолации. Полиуретанова пяна е с висока устойчивост срещу въздействието на времето и има дълъг живот, останал без влошаване на над 50 години. Полиуретанова пяна е непрекъснат слой, който да отговаря на междинните в DB-HS1 за тези материали за запечатване, съпротивление на огъване, сцепление, пропускливост и физическа и химическа стабилност.Стойностите на полиуретанова пяна с влага се отнася до гаранцията, в повечето случаи и в зависимост от плътността, отсъствието на интерстициален конденз, което прави възможно затваряне на пот, която е по-благоприятно за ефекта предотвратяване на всички видове заболявания (хигиена, безопасност, комфорт ...). И също така да се поддържа дълго характеристики на конструктивно решение.

По този начин, полиуретанова пяна, за разлика от други продукти, има две много важни характеристики на материала, използван в изолация: тя е водоустойчива и позволява breathability по всяко време и без парна бариера.

Прикачен файл

arhitekt_123.jpg
arhitekt_123.jpg (40.69 KиБ) Видяна 8347 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "изолация с пенополиуретан" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: