• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Напишете въпрос свързан със санирането.
srceko74 - специалист
това е вярната снимка

Прикачен файл

250px-Atepa_1[1].jpg
250px-Atepa_1[1].jpg (37.13 KиБ) Видяна 8715 пъти
EDI - майстор
n_a, мен не ми пука как е търговското наименование на материала и какво слага някой - едно или друго.Щеше да ме интересува, ако си слагах изолация, да е здрав, ниско погръщане на вода, паропропусклив и добър коефициент на термоизолация.Та затова надали ще си сложа нещо, което съм видял,у че не става за нищо, пък и затова сам си правих изолацията, след като пипнах и видях материалите, както и изработени изолации от тези материали.Та, все пак целта е да се даде мнение на хората, които може да си сложат подобна изолация от материал, който меко казано е негоден за това.За много години.
EmoZ - специалист
velsi написа:
Самата пяна е добър изолатор. Не по-малко от фибрана например. Проблема е, че за разлика от фибрана тя първо: поема вода; второ: старее много бързо, особено на UV светлина; трето: доста по-скъпа е.
Не си представям какво ще се получи ако напръскаш това подпокривно пространство. Пяната ще се надуе насам-натам... после ще я режеш и изравняваш, или какво? Дай линк да видим какво са направили руснаците, но аз не виждам особен смисъл в това начинание.
Велси, ем си прав, ем не си. Ако не изолжена на пряко попадение на слънчеви лъчи и влага (водата влошава топлоизолационните свойства на всички материали, включително и на полистирена - стиропора) си е практически вечна. Инак цената не мога да коментирам - вероятно зависи от начина на съхранение, полагане и големината на търговските разфасовки.

Повечето нови промишлени сгради са изградени от панели от тенекиено гофре и по средата пенополиуретанова пяна. Примерно Frisomat - предлагат такъв вид строителни елементи. Стилмет пък ги произвеждат.

Успех.

п.п. Между другото BarCoder - a e перфектен, още един път балгодаря.
probvam za treti pat da napisha otgovor, vse ne mi go izrashta.dano ne gi 4etete i trite :lol:
AZ si slojih gotovi paneli ot poliuretanova pyana. Stava po- barzo , chisto i evtino, a moje bi i po- ka4estveno.
U nas ima samo edni takiva paneli - isotec
www.isotecbg.com
az sam mnogo dovolen, taka che smelo moga da vi gi preporacham. Tryabva da se slojat oba4e nad rebrata , predi keremidite.
unclebim - специалист
В момента се прави такава изолация на кооперацията, в която живеех по-рано, правят стените с пяна и отгоре с аквапанел, а покрива го разкриха, върху обшивката сложиха пяната и след това покриха с нови керемиди. Още не е завършена цялата сграда, ако се не лъжа, така че може да се види. Иначе за впечатления от изолацията е рано да се говори за там, трябва да питам хората, които живеят. Пръскат не повече от 5см дебелина. Ако искаш, пиши на лични за координати.
2006 правих хладилна камера, и се чудех каква изолация да слагам. Тогава чух за тази изолация, и без много да му мисля пазарих фирмата която го рекламираше. За 3-4 часа бях готов с изолацията на камерата около 5 см средна дебелина (некаде 4 некаде 6см). След като инсталираха камерата, се убедих че е доста по добър изолатор щото един приетел също има камера с 5см фибран изолация, и засекохме че моят компресор почива по дълго след като свали нужната температура. Та на коефициенти и други приказки не вервай. Канех се да га покривам с нещо за хидроизолация, но и до сега си е гола пяната, шом не га хваща слънце нема проблеми. Ако все още си навит да правиш такава, гледай тия дето ти га пръскат да не се учат на твоя покрив да пръскат, щото е много важгно от тях да се напръска равномерно навсякаде, и гледай да нема фуги, щото си остават (все едно когато вали сняг, нещо такова се получава)виж снимките на evdoki кофражните платна се очертават под изолацията
а4кин - помощник
За фирмата няма проблеми. Исках да чуя патило не старило.....
Другата седмица ще пръскам.
pipbel - майстор
За фирмата няма проблеми
а4кин, дали ? предполагам си ги проучвал предварително....

айде после ще споделиш как е минало ( направи няколко снимки) че гледам си от Варна.
Специално ме интересува пръскат ли в кухина ( 5см да кажем) между 2 зида и имат ли някакви предварителни изисквания.
Трудна работа pipbel, зависи колко дебела е кухината пръска се с пистолет подобен на бояджийските успордно на стената от 40см растояние, в машината има две казанчета с различините съставки те се смесват в пистолета непосредствено преди тяхното изпръсквъне като се загряват до 60 градуса. На гола стена след първото пръскане за 1 секунда се надува 0,5 до 1 см, изчакват 5, 6 секунди и пръскат втори път слет което дебелината на слоя стига 2,5- 3 см. Така до такава дебелина колко ти искаш ,някаде сатава по дебело някаде по тънко това е един от недостатъците на тази изолация не може да се получи равна повърхност.
а4кин - помощник
Вчера ми напръскаха покрива. Според мен стана много добре. Момчетата не жалиха материала. Излезе 20лв на м2. Скоро ще кача и снимки.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "изолация с пенополиуретан" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: