• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Напишете въпрос свързан със санирането.
pipbel - майстор
Вчера ми напръскаха покрива. Според мен стана много добре. Момчетата не жалиха материала. Излезе 20лв на м2. Скоро ще кача и снимки.
а4кин хайде бе, какво стана със снимките ?
А тези 20лв/м2 за каква дебелина ПУ ти ги взеха ?
а4кин - помощник
Дебелината на слоя е 4-5 см. На места и доста повече.

Прикачен файл

DSC02827.JPG
това е преди
DSC02827.JPG (76.25 KиБ) Видяна 8482 пъти

Прикачен файл

DSC02855.JPG
това е сега
DSC02855.JPG (49.41 KиБ) Видяна 8482 пъти
greentree - специалист
20 кинта за 4-5 см.....за тази цена не би ли излезнала по-рентабилна сметката с вата и като топлоизолационни качества ?Е ще има малко повече заета площ на тавана,но идеята е в ТИ.
greentree - специалист
а4кин,без да се обиждаш ,ама май на снимките няма много разлика в дебелината на гредите преди и след полагането на пяната ....?
Последна промяна от greentree на пон апр 13, 2009 1:33 pm, променено общо 1 път.
Petyr - специалист
greentree написа:
20 кинта за 4-5 см.....за тази цена не би ли излезнала по-рентабилна сметката с вата и като топлоизолационни качества ?Е ще има малко повече заета площ на тавана,но идеята е в ТИ.
И аз бих сложил 20 см вата и да ги затворя с 2 см фибран. Като материалите щяха да излязат 15 лв. без труд и транспорт. Но изолацията щеше да е 3 пъти по-добра.
а4кин - помощник
Само времето ще покаже!. Покрива ми е малко проблемен откъм влага, вярно е, че уж го отремонтирахме но...затова не мога да рискувам с вата. Комшията до мен си сложи вата за изолация и след зимата вече няма такава. Аз нямах никакви проблеми, ни с температурата, ни с влагата. Затова казвам, че времето ще покаже. А и нямам намерение да си намалявам височината на тавана с 20 см.. При скосените тавани това ще доведе до повече неизползвана квадратура в помещенията, а все пак квадрата е 750 евро нали. Така, че не знам кое е по-евтино. Няма за какво да се обиждам, мерил съм го с......... пирон! :-D
Spokoiniq - майстор
А противопожарните изисквания за дървените тавани?Ако тая пяна няма сертификат гориш с парцалите.
www.newtech2008.com
за външно приложение се скрива със сайдинг, вътре със гипскартон
за основи просто се засипват със пръст.
Petyr написа:
greentree написа:
20 кинта за 4-5 см.....за тази цена не би ли излезнала по-рентабилна сметката с вата и като топлоизолационни качества ?Е ще има малко повече заета площ на тавана,но идеята е в ТИ.
И аз бих сложил 20 см вата и да ги затворя с 2 см фибран. Като материалите щяха да излязат 15 лв. без труд и транспорт. Но изолацията щеше да е 3 пъти по-добра.
Пичове, поровете се малко из google. Има доста клипове, снимки и статии, относно кой е най-добрият изолатор - а именно полиуретанът.
5см. полиуретан положен на стената или покрива си е супер изолация ! (разбира се направено от фирма, която си разбира работата).
И разбира се най-големият и плюс е това, че изолацията е безшевна, докато с вати, стиропори, фибраи и др. такива винаги има фуги от където въздухът си минава, като Барселона през МанЮ :) ! Между другото бях за Юнайтед вчера но уви....
Вторият плюс е, че изолацията става за изключително кратко време... за един ден може да се напръска цяла къща и то отвсякъде !
Трети плюс - ако сложите вата - трябва да мислите след или преди това за хидроизолация, тъй като ватата попива влагата и т.н.
С полиуретановата спрей пяна получавате топло, хидро и шумоизолация в едно.
Перфектно е за стени, подове, тавани, покриви. За вътрешно нанасяне след това просто слагате гипс-картон и сте готови.
За външно : най-лесно сайдинг, или ако не стандартния начин - измазване - боядисване !

Изобщо полиуретанът е уникален - а и всеки се е сблъсквал с него иска или не - :) Дори гъбичките, с които си миете съдовете са от полиуретан, но той е друг (с отворена структура за да може да попива), подметки на обувки (не всички), таблото на колата ви и хиляди други.....

Наскоро ходих да гледам изолация на промишлен бойлер(може да видите снимки и клип в сайта от подписа ми). Можех да си задържа ръката за не повече от 5-6 секунди на повърхността на бойлера - мисля, че беше над 60оС. След напръскването му с 2-3см. ПУ пяна - температурата беше изчезнала, при всички положения беше под телесната ми такава защото топлина не се усещаше ! Наистина неможах да повярвам какъв ефект се получи, т.е. загубата на топлина беше елиминрана, а оттам и по-малък разход на ел.енергия за отопление.......

Работя с много фирми в цялата страна, така че мога да съдействам, ако имате нужда.
Поздрави и лека вечер !
Sokki
velsi - Почетен майстор
Добре дошъл. Ще се радвам, ако си тука наистина с цел да помагаш, а не да рекламираш дейността и фирмата си. Има време, то ще си проличи.
И задължително разкарай тази глупост:
sokki написа:
(разбира се направено от фирма, която си разбира работата)
Тук е форум "Направи си сам", ако не си обърнал внимание и такива изказвания никак не са на място!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "изолация с пенополиуретан" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: