• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Напишете въпрос свързан със санирането.
panalov - специалист
Чиста проба реклама :lol:
Линкове те и на двата поста водят до един и същи сайт.
Ами може и реклама да е, но когато някой казва "...аз ползвах този и този продукт - то пак си е реклама ". Просто от фирмата са ми приятели и невиждам защо да не се възползвате от нещата, които правят. Все пак в сайта им може да се намери доста полезна информация.... Не забравяй, че когато се опитвам да наложа полиуретана, като перфектната изолация, правя услуги на 10-ки други фирми от цялата страна. Казах имам фирми с които работя от цялата страна - на всичките ли да пусна картинки и линк към техните сайтове ?
А относно това дали ще помагам или не - то ще си проличи :)

А "zimbo_64" ми е колега ! Той също ще помага !
Поздрави и лек ден !
EDI написа:
Няма как да е хидроизолатор, поема огромни количества вода.Освен това се разрушава под въздействието на светлина.Дори и да е измазан отгоре, след време му се руши структурата.

.... пълна глупост ! Скрий полиуретана от слънцето и ти давам 50г. гаранция без да се замислям !

П.С. и неразбрах къде прочете или видя колко вода поема...??? при положение, че е с 99% затворена структура. !!!

Верно, че и гъбичките за миене на съдове са от полиуретан, но той няма нищо общо с този за топлоизолацията.
А и видях от предните ти постове че 3см. полиуретан са = на 3,4см. май беше написал XPS. Да може и така да е, но XPS-а трябва да ти е с плътност над 30кг/м3, което на пазара в БГ е доста под тази стойност.
Освен това имаш и фуги при полагането му, от където топло-студено си минава както си поиска. Така че ламбдата му изобщо не е 0,3 - за ефекта да не говорим....
Лек ден !
EDI - майстор
лично ти гарантирам, че поема вода :) .........натопи си малко и ще видиш, вече съм го пробвал.Не гледай реклами и брошури за типа структура на материала.Поста за дебелината и коефициента не е бил мой, коментирал съм само материала.Вече има една такава сграда с такава изолация, отгоре е шпаклована.Стената е северна и понеже всеки ден минавам покрай нея, вида изобщо не ми харесва.Когато я изолираха, си взех от земята парчета пяна и тях топнах във вода.Не гарантирам естествено, че всички материали са еднакви, но този, който видях, определено не бих го използвал.
Малкия - специалист
извинявам се , не е по темата, но да не отварям нова, реших тук да драсна едно две редчета да направя едно запитване и някой ако може да ми даде отговор
изолация от този тип
Изображение
при миене с водоструйка, дали влиза вода, при ватата, и ако влиза има ли проблем ( тя се мие през пролетта или лятото и си мисля че изсъхва...ако влезне)
8180 - майстор
Малък,
По принцип няма проблем.
Системата включва спец. фолио между ламелите и ватата, което пази ватата от вода. Е, при качествен монтаж, естествено.
Фолиото позволява и съхнене, ако все пак някаква влага е попаднала във ватата.
EDI написа:
лично ти гарантирам, че поема вода :) .........натопи си малко и ще видиш, вече съм го пробвал.Не гледай реклами и брошури за типа структура на материала.Поста за дебелината и коефициента не е бил мой, коментирал съм само материала.Вече има една такава сграда с такава изолация, отгоре е шпаклована.Стената е северна и понеже всеки ден минавам покрай нея, вида изобщо не ми харесва.Когато я изолираха, си взех от земята парчета пяна и тях топнах във вода.Не гарантирам естествено, че всички материали са еднакви, но този, който видях, определено не бих го използвал.
Не чета брошури ...... за Март и Април 2009 съм продал 22т. - това ми е работата !
EDI - майстор
Не споря, да ти върви бизнеса е добре :) .Но аз съм практик човек и от всичко пробвам.Това което пробвах, определено не ми хареса.Но пак казвам, от материал до материал има разлика.
Старичка тема ,ама да я посъживим малко .Някой от ползвателите на пенополиуретан с отзиви след 2-3 зими :?: :?
Мога да дам отзив за изолацията на покрива с полиуретановите панели за под керемидите. Те се слагат над дървената конструкция и отгоре се нареждат керемидите.Няма да пиша марката, за да не прозвучи като реклама.
Покрива го направих през 2008. Тогава тези панели бяха нови за нашия пазар и доста се чудих. Вече четири зими и три лета минаха и изолацията наистина е осезаема. Те панелите не се виждат отникъде, защото са затворени отдолу, а отгоре има керемиди, но по работата на покрива мисля, че полиуретана не се е променил по някакъв начин. Все пак той е покрит отвсякъде с алуминиево фолио и не виждам какво може да му стане.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "изолация с пенополиуретан" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: