• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Напишете въпрос свързан със санирането.
rosso666 - специалист
mnvolt написа:
Вижте този клип.Мисля че това ще е бъдещето и бързо ще навлезе на пазара. http://www.youtube.com/watch?v=lxdR0K2YsgM
Тази технология я има отдавна в България, една Варненска фирма е официален представител мисля. Имат оборудван камион и както на клипа пръскат с пистолет стени на къщи, халета, хладилни камери.
Относно пелетната горелка и аз се запалих благодарение на ttttttd и направих една с някой промени и доработки на котел Solitech 30. Та разхода си е както го е писал руснака на "На каждый кВт установленной мощности горелка потребляет 0,2 кг пеллета в час." е зависи и от калоричноста на пелетите де.
И колко пари е тази технология??? може ли да замени изолацията със стереопор и подобни производни.
И колко пари е тази технология??? може ли да замени изолацията със стереопор и подобни производни.
За парите преди години беше доста, сега не знам, за замяната да може да я замени имайки предвид коефициента на топловодност и т.н.
Ето линк от форума за изолация с пенополиуретан: http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... =2&t=10899
prascho - майстор
Темата е една и съща :-D .. Дай да видим Ачкин какво ще каже..

П.П. Не мога да се съглася с върдението, че проблемите с течове по даден покрив се решават с ПУ пяна :). Ако някога имам възможност задължително двойна скара и хидроизолационно паропропускливо фолио.
Primus - специалист
Да попитам тук - полиуретановата пяна химически издържлива ли е? В смисъл с каква боя да я боядисам? На водна основа? Адхезия?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет юни 30, 2022 6:22 pmPrimus написа:
Да попитам тук - полиуретановата пяна химически издържлива ли е? В смисъл с каква боя да я боядисам? На водна основа? Адхезия?
Експериментирай
MamaMy - майстор
Аз вече експериментирах. Блажната боя я топи. За това първо я минах една ръка с латекс и като изсъхна хубаво я минах две ръце с блажна боя. За над 10 години не е мръднала.
Primus - специалист
чет юни 30, 2022 11:13 pmMamaMy написа:
Аз вече експериментирах. Блажната боя я топи. За това първо я минах една ръка с латекс и като изсъхна хубаво я минах две ръце с блажна боя. За над 10 години не е мръднала.
Ето, това е майстор!

Благодаря
Grozdev - специалист
ЦИТАТ :

"Аз вече експериментирах. Блажната боя я ТОПИ!" "...!!!!

Отдавна е темата но да добавя нещо и АЗ!, може и да е полезно.
:)
ЗАВИСИ кая ПЯНА има в предвид...!
Тази от флаконите се топи..от разредителите в боята..
Но другата която се ПРЪСКА"с пистолет и е дву компонентнна,,,
НЕ! ! ( с обикновени редителители не става,,, има по с ециални за размекване... :roll: ..) и не гори даже..!
Първата е само =изоцианат.
Втората е : полиол +изоцианат.
Свързват по различен начин
В зависимост от съотношение, температура и влажност.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "изолация с пенополиуретан" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: