• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Напишете въпрос свързан със санирането.
zarkoenko - специалист
Може ли да кажеш или покажеш,какво представляват въпросните дистанционни конзоли?
нед фев 12, 2017 12:30 amzarkoenko написа:
Как стои въпроса със стареене на пяната? Колко дълъг живот има?
Прочетох темата на един дъх с голям интерес. Благодаря на всички за споделения опит.
По въпроса моето мнение е следното. Толкова колкото и изолацията, понеже са на подобна химическа основа. Шпакловката и мазилката пазят изолацията от УВ а тя пази ПУ лепилото. Лично мое мнение е че това няма да е повече от 25 г. поради съвременните схващания за пазарна икономика, а не поради липса на химикали и технология, която да увеличи това време.
По напред имаше въпрос за лепене на фасадна вата с ПУ лепило. Мисля че ще стане, но има несъвместимост по живот. Вратата е практически издръжлива колкото къщата, докато ПУ лепило има много по кратък живот. Аз лично ако имах средствата за фасадна каменна вата бих избрал циментово лепило, но в крайна сметка ще си направя къщата със стиропор и ПУ лепило, че след години двете да се изхвърлят заедно, а и ще се спестяват мъки на децата по къртене на тон циментово лепило, което със сигурност ще надживее ненужно дълго стиропора.
Здравейте,
Навдигам стара тема, но имам следния въпрос. Правя ремонт на баня и помещението е на тухла. Махната е старата мазилката и всичко друго, което беше компрометирано. Сега естествено стените не са равни, но ми се върти следната идея в главата. Да изправя стените с 3см фибран, който да залепя с пяна и след това дюбелирам, а след това измажа с мрежа. Естествено преди това ще грундирам стените с бетон контакт или Ceresit CT 17. Дали е удачен и здрав вариант, който ще може да носи плочки след това и хем да получа предимствата от изолацията, че се пада северна и зимата е чудо. Иначе плана е на пода също да се нареди фибран, след това циментова замазка, която да даде наклон, подово и плочки.
vladtod - специалист
пон май 17, 2021 9:23 pmTonny_89 написа:
Здравейте,
Аз изправих стените с гипсокартон и лепило на топки, комшията с конструкция, вата и картон. Моята е 10 г ,не е мръднала. Според мен не рискувай .
EDI - майстор
Без проблеми е варианта XPS с пяна.Грундирай с CN 94 ако грундираш.
jekasus - майстор
Tonny_89 написа:
Сега естествено стените не са равни, но ми се върти следната идея в главата. Да изправя стените с 3см фибран, който да залепя с пяна и след това дюбелирам, а след това измажа с мрежа. Естествено преди това ще грундирам стените с бетон контакт или Ceresit CT 17. Дали е удачен и здрав вариант, който ще може да носи плочки след това и хем да получа предимствата от изолацията, че се пада северна и зимата е чудо.
Всичко грешно събра на едно място...
И ще получиш същия вариант -грешен.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Лепене на изолация с пяна - мнения?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: