• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Напишете въпрос свързан със санирането.
Методи - специалист
Проблема ми е, че гоня ниво. На места от 2 см. дебелина на фибрана над пода до около 4-4,5 см на други. Мислил съм много варианти. Като се почне от:
1. Скара от бичмета с нареден между тях фибран върху тях ОСБ, подложка и ламинат. Притеснява ме малката дебелина на бичмето.
2. Повдигнат под отново с ОСБ по една украинска разработка. Крачетата са пластмасови и е много лесно нивелирането, но пък много скъпо като изпълнение. Хубавото на тази система е, че мога да регулирам на необходимата височина.
3. Сух под - неприемлив за мен поради разположението на стаята в центъра на къщата.
и се стигне до кривата круша.
По т.2 си изработих собствена система за нивелиране чрез използване на мебелни крачета и шипови гайки. Приложимо и за нивелиране на бичметата по т.1. Ако се спра на т.1 трябва да си приготвя мастар със залепена шкурка No40 и като наредя и залепя фибрана за достигане на необходимата дебелина да го шлайфам, като ползвам бичметата за водачи. Вместо бичмета мога да ползвам профили за гипсокартон с дървени вложки в двата края на които да сложа шиповите гайки и към тях мебелните крачета с цел нивелиране и после по познатата схема.
Не съм мързелив, но ако имаше по-лесен начин щях да се възползвам, особено за нивелирането на фибрана така, че избегна шлайфането му.
preslav - майстор
Методи написа:
Проблема ми е, че гоня ниво. На места от 2 см. дебелина на фибрана над пода до около 4-4,5 см на други. Мислил съм много варианти. Като се почне от:
1. Скара от бичмета с нареден между тях фибран върху тях ОСБ, подложка и ламинат мразя ги тези ламинати, говореше за паркет. Притеснява ме малката дебелина на бичмето кое му е малкото на 2 см. - представи си покрив от напречни и надлъжни греди през 40-50 см., а за тях наковани дъски по 2.5 см., по които не само ходиш свободно но и носят няколко тона керемиди.
2. Повдигнат под отново с ОСБ по една украинска разработка. Крачетата са пластмасови и е много лесно нивелирането, но пък много скъпо като изпълнение. Хубавото на тази система е, че мога да регулирам на необходимата височина. А подходящи клинчета (подложки) през 10-15 см не те ли устройват?
3. Сух под - неприемлив за мен поради разположението на стаята в центъра на къщата.
и се стигне до кривата круша.
По т.2 си изработих собствена система за нивелиране чрез използване на мебелни крачета и шипови гайки. Приложимо и за нивелиране на бичметата по т.1. Ако се спра на т.1 трябва да си приготвя мастар със залепена шкурка No40 и като наредя и залепя фибрана за достигане на необходимата дебелина да го шлайфам, като ползвам бичметата за водачи. Вместо бичмета мога да ползвам профили за гипсокартон с дървени вложки в двата края на които да сложа шиповите гайки и към тях мебелните крачета с цел нивелиране и после по познатата схема.
Не съм мързелив, но ако имаше по-лесен начин щях да се възползвам, особено за нивелирането на фибрана така, че избегна шлайфането му. Залепваш фибрана с пяната и веднага дюбелираш в краищата и средата - набиваш дюбелите до желаното ниво т.е. нивото на водещите бичмета.След няколко часа можеш да вкараш още пяна между пода и фибрана през отвор 6мм в плоскостта - представи си шприца на жената или просто я извикай да набие крема под паната.
Методи - специалист
Преславе,
Благодаря за идеята с пяната.
Идеята за бичметата и мебелните крачета със сигурност ще проработи. Така съм направил окачените си тавани, но с набивни анкери и шпилки за които са хванати бичмета 4х4 см. С гайки нивелирам до милиметър.
Проблема при мен е, че съм на гредоред на който е направна циментова замазка 2 см. и отгоре плочки в помещението, а навсякъде другаде мрамор. Егати и студа ви казвам момчета. Може да мина на вариант анкери, шпилки, бичмета, ОСБ подложка и ламинат.
Извинявам се ако съм подвел с израза паркет, имах предвид ламиниран паркет. Аз също не съм му почитател, даже изобщо, но нивото ми е такова и бюджета такъв, че ще бъде ламинат.
Пожелавам на всички съфорумци Весела и честита нова година. Много здраве и успехи през 2017 г.
zarkoenko - специалист
Как стои въпроса със стареене на пяната? Колко дълъг живот има?
MASTER - специалист
На пяната и пречат две неща - влага и UV

Aко седи на сухо и тъмно е доста трайна.

Аз съм демонтирал 30-35 годишни прозорци, монтирани с пяна - пяната си е напълно в кондиция.
Обаче ако стои на открито - няколко месеца са достатъчни да се компрометира тотално.
zarkoenko - специалист
Преди 30-35години,имало ли е пяна? Аз си спомням,че прозорците и вратите ги тъпчеха с хартия отстрани и дървени трупчета за захващане към стената.
EDI - майстор
Имаше пяна и се произвеждаше в България, някъде 84-а, 85-а година, но не беше разпространена масово.Като дойде 89-а и спряха да я правят.То и гипскартон, алуминиеви профили за дограми и много други работи се произвеждаха, ама......................
zarkoenko - специалист
Слънце няма да я грее под стиропора, а влага освен някакъв конденз???
Предполагам,че и лепилото изложено на тези влияния ще се разруши с времето.
zarkoenko - специалист
Имам поставен климатик и две сат.антени,трябва ли да ги сваля с планките,преди да започна да лепя стиропора?
MASTER - специалист
Желателно е, ако залепиш стиропора - после няма да можеш да свалиш стойките, когато и ако се наложи.

По белия свят ползват за целта дистанционни конзолки за твоята цел, в България най вероятно ще трябва да си ги измислиш и направиш сам. Без такива конзоли монтажа след стиропора става приключение ;)

Има и специални дюбели за през стиропор, но са подходящи за леки неща - осветително тяло, пощенска кутия, скоба за олук. За твоя случай няма как да стане с такива.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Лепене на изолация с пяна - мнения?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: