• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12
Напишете въпрос свързан със санирането.
vansistem - помощник
не знам за вас хора ама аз правих един обект с пяна и, Оо ужас. :shock: После един ден с рендето да по изравня горе-долу.не го препоръчвам,много раздува
MMIel - специалист
Да не би да си ползвал обикновена пяна :?: . Аз съм пълен лаик и ето какво сътворих. Пяната толкова малко се раздува, че едва запълних фугата по края (около 2см). Дайте съвет за последваща обработка. Мислех шпакловка на фугите (с какво?) и някаква релефна боя.

Прикачен файл

IMGP0629_resize.JPG
Като за първи път мисля че става :)
IMGP0629_resize.JPG (93.22 KиБ) Видяна 11232 пъти
vansistem - помощник
Ползвах пяна на ceresit за топлоизолация,но проблема се състои в това, че колкото повече пяна се слага зад листа толкова повече раздува. :? а относно шпакловката не виждам как ще минеш без цялосна. Най-малкото не знам как ще се получи зануляването на фугите(ако ги шпакловаш само тях)А за лепенето браво. Изглежда много добре .
nihonjin - специалист
MMIel написа:
Да не би да си ползвал обикновена пяна :?: . Аз съм пълен лаик и ето какво сътворих. Пяната толкова малко се раздува, че едва запълних фугата по края (около 2см). Дайте съвет за последваща обработка. Мислех шпакловка на фугите (с какво?) и някаква релефна боя.
Шпакловка с мрежа и лепило за топлоизолация на целия таван, не само фугите, после финна шпакловка - гипс или колоркит и накрая боя.
MMIel - специалист
Не ми се иска да го утежнявам. Мислех си да изкарам така до лятото и да се пробвам с гипсокартон и още 5см вата.
pipbel - майстор
Не ми се иска да го утежнявам. Мислех си да изкарам така до лятото и да се пробвам с гипсокартон и още 5см вата.
Ако чувстваш че имаш нужда от допълнителна ТИ - пробвай се смело.
На тавана никога не е излишно повечко (стига да не те захлюпи)

И една алтернативна идея от мен за финиш ако решиш да остане така - сложи/залепи декоративни ЕПС панели за фибрана, продават се навсякъде, има добър избор и не са скъпи.
Хич и не тежат като екстра.
Стига да ти пасват на интериора разбира се....
nihonjin - специалист
MMIel написа:
Да не би да си ползвал обикновена пяна :?: . Аз съм пълен лаик и ето какво сътворих. Пяната толкова малко се раздува, че едва запълних фугата по края (около 2см). Дайте съвет за последваща обработка. Мислех шпакловка на фугите (с какво?) и някаква релефна боя.
Колега, да те питам нещо.

Правих и аз таван в банята с 2 см Фибран лепен с пяна. Имах проблем, със първоначалното закрепване на плоскостите - пяната не ги държеше добре първите 3-4 минути и ми се налагаше да ги заковавам временно с 2 - 3 пирончета докато стегне пяната.

При теб имаше ли го този проблем?
MMIel - специалист
Подпирах ги за около 4-5 мин за да прилепнат по плътно иначе слизат около 1см надолу след като се раздуе добре пяната, но и без да ги подпирам си залепват на равен таван. На няколко места тавана ми беше крив и като не легне добре плоскостта без подпиране не става. Втория таван беше по крив и лапна повече пяна защото направих опит и да го нивелирам. Не се получи много добре, а и с един флакон успях да залепя едва 8,5м2.

Пипбел: Мислех си за декоративните плоскости, но ми излиза много скъпо. Цената им е около 5лв за 2 квадрата. Тавана ми във всекидневната е 40м2. Излиза около 100лв само декорация. За сравнение стиропора за същия таван 4см ми излезе 112лв. :)
Dansaver - специалист
Не виждам дюбели на тавана?? Не се осланяй толкова само на пяната да не ти падне тавана след време. Задължително шпакловка с мрежа на целия таван, ако си я изравнил идеално /което ме съмнява с този разход на пяна/ няма да ти отиде много лепило. Следо което финиш по твой избор.
maxuel82 - специалист
Ето и моите наблюдения от работата с пяна - много по-лесно чисто и бързо става с пяната! Истина е че когато стената е крива отива повече пяна но ако се използва лепило ефекта е същия - крива стена= повече лепило! Работил съм предимно с лепило и материали на "РЮФИКС" които са доста качествени но въпреки това предпочитам да си лепя с пяна ! Пробвали сме да залепим два листа 5см EPS (стиропор) на стена иззидана от тухли единички единия с лепило по рамко-точковия метод а другия лист с пяната на Церезид ! След 24 часа (на другия ден) разлепихме листовете :arrow: Листа който беше залепен с лепилото за топлоизолация се разлепи без особенно усилие и си излезна здрав :arrow: листа залепен с пяна беше хванал доста по-здраво и се счупи като местата на които беше сложена пяната останаха заедно с част от стиропора залепени за стената! Ако иска някой може да пробва и да качи снимки за да се види за какво става дума!Съжалявам че тогава не си носех апарата да снимам! За мен лично пяната има доста повече предимства пред лепилото и когато почна да си правя изолация на къщата ще ползвам пяна без да се колебая!Още едно предимство на пяната е че когато стената е крива и при самото залепване листа "потъне" просто на мястото се "инжектира" пяна и листа се корегира без проблем докато когато се използва лепило или трябва да се разлепи и да се сложи допълнително лепило или да се подлагат парчета стиропор за да се корегира но тогава се намалява контактната площ на лепилото със стената а оттам и здравината ! :idea:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12

Тема "Лепене на изолация с пяна - мнения?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: