• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Напишете въпрос свързан със санирането.
perko - специалист
Ако основата е стара варова мазилка, може ли да се разчита само на пяната?
Как се процедира тогава?
Dansaver - специалист
Към Перко: това, че е стара мазилката нищо не означава, има стари и здрави и нови "отлепени" или ронливи мазилки, ако се държи здраво за основата и не се рони - няма проблем за пяната, но то е същото и за лепилото.

Към Максуел: и пяната и лепилото си имат свойте предимства, за две години се убедих, че най-добре е да имам и двете под ръка.
Няма как да сравняваш качествата на залепеното след 24часа. Пяната достига много по-бързо максимална якост. Коректно ще е да разлепиш догодина двата листа, но предварително ти казвам, че няма да установиш голяма разлика - разликата идва от начина на полагане и от зравината на основата. Твърде вероятно е да отлепиш листите с мазилката!
MASTER - специалист
Някой да е пробвал с вата как се получава лепенето ?
kalin72 - майстор
MASTER написа:
Някой да е пробвал с вата как се получава лепенето ?
И аз има мсъщото питане,....пяната става ли да се лепи каменна вата, примерно 6 см FrontRock на Rockwool?
mcm - специалист
Предстои ми да изолирам панелна стена, измазана с хоросан. Отдолу е цокъл с блажна боя, а нагоре латекс. Мазилката е здрава и се чудя мога ли да лепя с пяна върху блажната боя и латекса, единственият проблем е че не мога да дюбелирам, защото отдолу минават много кабели на електромерите и не знам още какви инсталации. Също така стената е към стълбището и как може да защитя изолацията от ритници и доброжелатели.
EDI - майстор
Пяната държи идеално върху латекс, но латекса ти трябва да не се отделя лесно от основата, а дюбелите не бих ги пропуснал.Върху блажна боя не съм пробвал.Вземи две парчета и ги лепни за проба, ще си покаже.Като гледам е вътрешна стена, поне така разбирам, може да издържи и без дюбелите.Трудно можеш да се спасиш от доброжелатели, освен дебела шпакловка /пак няма гаранция, че ще издържи умишлени действия/ или някакво покритие отгоре.
mcm - специалист
Така е, стената е вътрешна към стълбището, /от към стаята съм я изолирал но явно е недостатъчно/ но заради нежеланието на съседите да затварят вратата на входа е по студена и от външна стена. Латекса ще го мина с шпаклата, че каквото има надигнато да пада, ще пробвам да надера и блажната боя. Но за дюбелите освен да търся някой приятел с машинка да проследим какви инсталации минават по стената, ударя ли кабел, някой апартамент ще остане без ток.
nihonjin - специалист
Колега, не се притеснявай за дюбелите. Облепил съм цялото жилище отвътре с пяна, без дюбели и нямам никакви проблеми. За вътрешна изолация просто няма нужда от дюбели. За външна има нужда от дюбели най-вече заради вятъра.

mcm написа:
Така е, стената е вътрешна към стълбището, /от към стаята съм я изолирал но явно е недостатъчно/ но заради нежеланието на съседите да затварят вратата на входа е по студена и от външна стена. Латекса ще го мина с шпаклата, че каквото има надигнато да пада, ще пробвам да надера и блажната боя. Но за дюбелите освен да търся някой приятел с машинка да проследим какви инсталации минават по стената, ударя ли кабел, някой апартамент ще остане без ток.
silent - майстор
Става въпрос за вила. Панелите са от етернит върху тях е с пръскана мазилка. С какво би било по-добре да лепя с пяна или с лепило. Има и един участък под покрива който е от ламарина. Там няма какво да изполирам но заради естетиката искам да налепя и там стиропор. Някой лепил ли е с пяна върху ламарина. Пристеняват ме температурните разширения и дали заради тях няма да се напука мазилката върху стиропора.
EDI - майстор
Лепи се без проблем върху ламарина.Пяната ще поеме определено разширение.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Лепене на изолация с пяна - мнения?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: