• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Напишете въпрос свързан със санирането.
Ако има колега от София който се занимава професионално с изолация да пише на лични, интересувам се точно от лепене на изолация с пяна на балкон които е в едната си част с ламарина. моя тел е 0889289565
darakchiev - специалист
Здравейте, решил съм да слагам фибран на тавана за да постигна краткосрочен ефект, колкото да изкарам и тази зима и имам няколко вапроса:
- ще използвам пяна каква да бъде
- фатално ли е ако пропусна дюбелите
- мисля да използвам декоративни плочи EPS върху фибрана, мога ли отново да използвам пяна или трябва нещо друго
Ами май е това в основни линии, ако има някакви тънкости в лепенето ще се радвам някой да сподели.
MMIel - специалист
По първият въпрос можеш да погледнеш по назад в темата. На предната страница дори и снимки съм качил как изглежда. Вече 2 години тавана не е мръднал без да съм ползвал дюбели. Декоративните плочи също може да си ги залепиш с пяната.
katcko - специалист
Ах как се радвам,че открих тази тема!:)
На открита тераса ще правя ТИ от EPS и тази пяна ме устройва чудесно,защото отпадат хамалогиите и дюбелирането.Въпросът ми към тези които са я ползвали е трябва ли да обработвам стените - те са шпакловани и боядисани с латекс,който пада на люспи тук там и освен да го махна със шпаклата където може друго трябва ли да направя,примерно да я мина със шкурка или да я надера,или грундирам...?
Благодаря!
Методи - специалист
И аз се радвам, че открих темата.
Колега беше написал, че е лепил фибран на пода. Моята денивелация на 2 линейни метра в едното помещение е 2 см. Не искам мокри процеси. Мога ли така да нанеса пяната, че да нивелирам фибрана, без да се компрометира след време от тежестта на мебели и ходене. Имам предвид дали може да се нанесе така пяната, че да няма празно пространство под фибрана и дали ще има необходимата товароносимост пяната. Отгоре ще поставя ОСБ на два слоя, всяко по 9 мм. Отгоре паркет. Зная, че въпроса ми е лаишки, но все пак да опитам.
MASTER - специалист
НЕ !!!

Забрави за пяната.

Щом не искаш мокри процеси - суха посипка,изолация, 2*9мм ОСБ ми се струват доста тънки обаче
EDI - майстор
Така няма да стане свястно, както каза МАСТЕР.Има един вариант - носещи нивелирани греди в пода и фибран между тях, но само ако имаш височина и не гониш ниво.
preslav - майстор
EDI ти е дал добра идея и в такъв случай не виждам проблем нито с пяната, нито с 2Х9 мм OSB + паркет отгоре. Трябва да имаш предвид, че пяната е със слабо раздуване т.е. плоскостите ти може да щръкнат над водещите ребра - има си начин да се справиш с това.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Лепене на изолация с пяна - мнения?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: