• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12
Напишете въпрос свързан със санирането.
a1ex - помощник
Хора .. с пяната може да се изпраят стени ! Аз се занимавам с топлоизолаций и това го знам на 100 % . Изисква се опит обаче за да го постигнете този резултат и перфектни климатични услошия за да може пяната да съхне ! На въпроса къде да я намерите мога да ви кажа че на територията на София се продават във всеки голям склад и са поне 5-6 вида !
Spokoiniq - майстор
Хайде дай 5-те вида, моля те, че досега само за Церезит и Судал чухме?
a1ex - помощник
Dowcorney, Теразид , Weber , BAumit .. ПОследните две рядко се срещат в магазинната мрежа .... Още намерих на СИКА

http://www.comfort.bg/bg/news/view/4067.html
http://www.sika.bg/node/15
EDI - майстор
Значи доста фирми са започнали да я произвеждат.Миналата година имаше само на ЦЕРЕЗИТ.
a1ex - помощник
Незнам , аз от 2 години я ползвам и първите който знам са DOW ... за Ceresit разбрах наскоро .. Даже след 1 телефонен разговор , тъй като все още сезона за изолаций не е започнал я намерих на 13,50 стотинки .. Церезит и Теразид !
aifos - напреднал
Да попитам като цена кв.м. кое е по изгодно ,лепило или пяна?
a1ex - помощник
зависи .. ако си намериш теракола на цена 5 лева като при мен е по добре с него , но пък с пяната имаш разходи за пистолет и чистител .. на кантар са .. зависи какво ще изолираш !
Takezo Sensey - модератор
a1ex написа:
.. зависи какво ще изолираш !
От какво зависи, до колкото знам разхода е 1 чувал теракол ( лепило де ) = 1 флакон пяна ( то и за това цената е такава ) :lol:
a1ex - помощник
МОдератор , но това само ти го знаеш ! Ако ти се налага да изправяш стени разхода за пяна ще ти е златен , да не говорим че ако ти се налага да изолираш стъкло или метал с теракола нищо няма да направиш , ще си по ефективен с пяна ! Ако става въпрос да си изолираш гладкия панел , то тогава найстина няма значение с какво ще го правиш ... но все пак ви съветвам да го правите с теракол ! Има си технологий който просто трябва да се спазват , ние с вас няма да открием топлата вода , има си начини за постигане на по добри показатели на топлоизолацията с стария добър теракол ...
Takezo Sensey - модератор
a1ex написа:
Ако ти се налага да изправяш стени разхода за пяна ще ти е златен ,
Да си призная ли :? ...случвало ми се е :-D

Как си се струва да лепиш 8 см. и да правиш подложки на места от 5 см., за да изправяш стените.Луда работа нали ... та с две думи и т'ва съм, го правил . :) И разхода на МТ 131 не беше по малък.
И това ако то погледнеш от технологична гледна точка с такова отстояние от стената съм почти на 100 % за въздуха зад изолацията ще има някакво движение ...прави си изводите, що за изолация е това ! Мисля че това с изправянето на стените трябва да се избегне до колкото е възможно, лепиш по стената и толкоз.

Пяната се ползва по изключение за РАВНИ и ГЛАДКИ повърхности...мое мнение не е меродавно !
Върху стъкло и метал още не съм лепил :shock: , дано да не се налага, че с лепенето лесно ама с дюбелирането нЕма да се справя вЕрвай ми :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12

Тема "Лепене на изолация с пяна - мнения?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: