• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Напишете въпрос свързан със санирането.
nellyx - напреднал
Имам още 4-5 дни да реша дали да си правим сами топлоизолацията на панелен апартамент на първи етаж.
В "Мисия моят дом" видях да лепят плоскости от XPS и EPS с полиуретанова пяна. Хареса ми, че по-бързо съхне - за два часа, по-чисто ми се струва, самата пяна е топлоизолатор а и излиза по-евтино. Това обаче май е сравнително нов метод, та реших да питам, някой работил ли е с пяна и какво мисли по въпроса. Бързам, че то хубавото време май е на свършване.
Имам и други въпроси - вече реших, че ще сложа 1-2 реда XPS за здравина, имам и две калканчета с размери 1Х3 метра, които може би също е добре изцяло да облепя с XPS. Останалата част над двата реда XPS /остъклени тераси, иззидани отвътре с итонг - със стиропор.
Задължително ли е да сложа цокълен профил отдолу?
От други теми заключавам, че поне шпакловката и мазилката трябва да са част от една система за да са съвместими помежду си.
А откъде да намеря ламаринен профил за козирката над изолацията? Да речем, че с теорията вече съм добре, ама практиката ми куца... :? помагайте :lol:
javor4o - специалист
давай смело :-D
аз така я залепих.Става много здраво.и като си помислиш колко бъркане на теракол спестяваш :lol:
volverine - специалист
Да питам и аз че ми се стори добра идея, след залепването тази пяна не си ли увеличава обема и самата повърхност на изолацията не става ли НЕравна :?
nellyx - напреднал
volverine, използва се специална малко раздуваща се пяна специално за лепене на плочи от стиропор. Гледай филмчето на страницата на предаването Мисия моят дом.

Обаче започвам да се колебая - пистолета за пяната бил много скъп - по-скъп от самата пяна! Някъде 70-100 лева!
Освен това ми казаха, че ако стените са криви, много си личало - не можело да се изправят с по-голям слой лепило :oops:

javor4o, ти с какъв пистолет свърши работата?
Братята китайци не са ли сътворили нещо за еднократна употреба? :lol:
Във Ваджо май видях, че продават по 35 лева, бива ли ги?
velsi - Почетен майстор
Истински пистолет за пяна действително струва 70-100 лева. Има китайски, вършат работа докато са нови. За една изолация ще се справят.
Master_Kenobi - V.I.P.
Въпросната пяна май я има само само в рекламното клипче. През август, се утрепах да я търся, че трябваше да се монтират едни врати, а там раздуването на пяната е проблем. Обичайната реакция на продавачите беше телешки поглед и мълчание. Няма я и не са я чували дори в строителните хипермаркети. За София говоря.
Иначе била двукомпонентна. Което вероятно значи, че не може да оставиш туба за следващия път. И била не много по-скъпа - 2-3 лв.
А пистолетите за пяна... Толкова си струват. Тия до 50 кинта може да ги смяташ за еднократни - в смисъл започваш работа и я свършваш до край, ако спреш за половин-един час, не си сигурен, че после имаш пистолет, както и да си го чистил след сприрането. Личен опит. :(
nellyx - напреднал
Master_Kenobi написа:
Въпросната пяна май я има само само в рекламното клипче. През август, се утрепах да я търся, че трябваше да се монтират едни врати, а там раздуването на пяната е проблем. Обичайната реакция на продавачите беше телешки поглед и мълчание. Няма я и не са я чували дори в строителните хипермаркети. За София говоря.
Иначе била двукомпонентна. Което вероятно значи, че не може да оставиш туба за следващия път. И била не много по-скъпа - 2-3 лв.
А пистолетите за пяна... Толкова си струват. Тия до 50 кинта може да ги смяташ за еднократни - в смисъл започваш работа и я свършваш до край, ако спреш за половин-един час, не си сигурен, че после имаш пистолет, както и да си го чистил след сприрането. Личен опит. :(
Хм, аз и през октомври не можах да я открия в София, даже и във "фирмен магазин". Пустите му български търговци, гола вода са! Едни не искат да заредят пяната щото била нов продукт, можело да не върви, че на хората ще им е скъпо, свикнали си били по стария начин и бля-бля... Бе, може ли да произведеш нов продукт и да не рискуваш да заредиш поне 10-тина флакона във фирмения си магазин? Особено сега, когато е важен фактора време? Други имали пяна, но я свършили. Като ги питах кога биха я доставили ако направя заявка, ми казаха две седмици. Смешници. И другите компоненти от системите липсват, изобщо не знам дали някъде продават всичко от една система.
Намерих пяната и всичко, каквото ми трябваше в провинцията. Егати двумилионната столица!
EDI - майстор
В Ямбол си я има пяната в почти всички магазини продаващи ЦЕРЕЗИТ.Пяната си е еднокомпонентна, няма проблеми да оставиш флакона по средата.Струва около 12-13 лева флакона.Не знам защо в София я няма, все пак малко ви е градчето. ...... :-D :lol: Ето я - http://www.ceresit.bg/products/index.html надолу в раздел полиуретанова пяна.
Master_Kenobi - V.I.P.
Всъщност, става въпрос за Makroflex 2K или поне аз за нея говорех.
nellyx - напреднал
velsi написа:
Истински пистолет за пяна действително струва 70-100 лева. Има китайски, вършат работа докато са нови. За една изолация ще се справят.
Купих чешки пистолет за 38 лева. Като бях много малка имахме радиоапарат Тесла, не е истина колко време го използвахме. Аз пък с чешка пералня Тамат отгледах два бебока, смених я на 18-тата! година, щото отпред около люка ламарината взе да се рони като сирене, иначе и мотора и барабана, и програматора са си в ред. Още не съм я изхвърлила, стои си като паметник на село :lol:
Дано и пистолетчето да не се изложи...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Лепене на изолация с пяна - мнения?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: