Напишете въпрос свързан със санирането.
Тани - модератор
donnna написа:

ама мисля, че над 10 см. е икономически необосновано...
Защо мислиш така?
donnna - специалист
мисълта ми е за възвращаемостта на инвестицията - нали всичко го правим не само с цел да е по-комфортно, но и да се прави икономия на средства за отопление...

та полезността / възвращаемостта / на всеки сантиметър над 10 е минимална.
Тани - модератор
Ако махнеш десетте сантиметра от изказването си мнението ще ти е вярно, но в този му вид не е ! Ако стаята има прозорци с площ колкото ена от стените , които са с единично стъкло и има по един пръст луфтове отвсякъде и 2 см изолация са му много и ще му е икономически неизгодно! Но ако се санира цялата сграда и се сложи качествена дограма, тогава става икономически неизгодно за дебелина над която спираш да даваш пари за отопление и олаждане , а това при нашите климатични условия няма как да стане с 10см , дори да няма врати и прозорци - затова не съм съгласен с тебе!
donnna - специалист
тук никой не говори за врати и прозорци, а за EPS, нали?

ти ако си си навил на мастрафа - слагай и 25 сантиметра стриопор - твоя си работа!!!

за мен е излишно полагането на повече от 10 см. - лично мое мнение, с което не ангажирам никой....
Тани - модератор
Е това вече е друг въпрос :-D :-D МНЕНИЕТО не е ФАКТ а 10 см е точен размер :-D :-D :-D

Никой не говори за дограма , но тя е тясно свързана с дебелината на изолацията!

За твоя случай може наистина да е така( 10 см) , но без да знаем състоянието на срадата , дограмата, изложението, изолация на под и таван и не на последно място какъв е търсения ефект, не можем да кажем над колко самтиметра е икономически нецелесъобразно!

Не знам колко сериозно прие думите ми в предишния пост но наистина може да се постигне изолация при която не е необходимо отопленое при минусовие е по-дълго , но все пак е икономичеси съобразно!

Да не се обидиш сега ! В спора се ражда истината! :-D :-D :-D

Тема "Има ли разлика между EPS 5см и EPS 8см" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: