• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Напишете въпрос свързан със санирането.
Тани - модератор
velsi написа:
zliabili написа:
.... но охлаждането ставало по-трудно през лятото.
Това последното не го разбрах? Кой го твърди? И каква е логиката?
zliabili написа:
Чел съм го из форума
Чел , нодочел предполагам! Наистина е така - и аз дори съм го писал , НО при липсата на климатик. При наличието на такъв всяка една изолация е предимство! При вътрешната дори охлаждането става най-бързо - за около 10 минути климатика изключва!
zliabili - специалист
това е мн добре значи.благодаря за отговора, а
какво ще кажете за слгенето на найлон при вътрешната изолация (на тавана вкл.) м/у ватата и ГК или по-добре да се бръкна за вата с алуминиево фолио?
Тани - модератор
При отопление с климатик няма много смисъл от алуминиевото фолио. При лъчисто отопление би имало смисъл , защото ще отразява инфрачервените лъчи обратно в помещението. Найлона се слага по други причини - пароизолация!И дори да сложиш вата с ал. фолио , тя не може да уплътни толкова добре , като найлона , така че ги сложи и двете!
pipbel - майстор
Aман вече от готованковци дето питат наготово без да четат.
Тая тема доста се разводни вече, а уж беше за принципите на ТИ....
Предлагам модераторите вместо да се хващат на въдицата като Тани - да размятат метлата и да чистят "до кокал" :-D
Тани - модератор
Тези мнения са потвърждават тезата ми , че за всеки конкретен случай си има конкретна ТИ СИСТЕМА и няма готови решения!
8180 - майстор
Докторе,
Няма лошо - тук все още е дискусията. Надявам се, ако излезат читави изводи, Модераторите да ги копират и заключат - да четат лесно хората преди да питат. Дотогава ще е все така.
Не ми се навлиза в твоите сметки (какво включват тези 15лв. за вътрешна ТИ?) - формулирай го и го включи това твое "изключение" към т.нар. "изводи" и ако няма забележки, надявам се, ще остане за бъдещите четящи/питащи.
Примерно: "В отделни случай - напр. гредоредна конструкция, без съществени термомостове, вътрешната ТИ излиза 3х по-евтина при съизмеримо U." (ако съм те разбрал).

Малко искам да апострофирам Тани по въпроса на zliabili.
Ако говорим за пароизолация, не е задължително херметичното полагане (според четеното от мен). Дифузията действа през площите - малки фуги/отвори в пароизолацията влошават действието й попорционално на площта на неплътностите.
Демек дублирането на найлон и Ал. фолио ми се струва излишно. Кое от двете - нямам окончателно мнение засага - още осмислям антирадиационното действие на Ал. фолио. Бях чел по-преди, че то се проявява, АКО има въздушна междина, което рядко се прави.
За паропреграда (в случая е нужна)- и двете вършат работа на различна цена.

Тани,
Вярно, в различна от твоята подредба, защо не кажеш мнение по "изводите/препоръките"?
Тани - модератор
8180 написа:

Малко искам да апострофирам Тани по въпроса на zliabili.
Ако говорим за пароизолация, не е задължително херметичното полагане (според четеното от мен). Дифузията действа през площите - малки фуги/отвори в пароизолацията влошават действието й попорционално на площта на неплътностите.
Демек дублирането на найлон и Ал. фолио ми се струва излишно. Кое от двете - нямам окончателно мнение засага - още осмислям антирадиационното действие на Ал. фолио. Бях чел по-преди, че то се проявява, АКО има въздушна междина, което рядко се прави.
За паропреграда (в случая е нужна)- и двете вършат работа на различна цена.

Тани,
Вярно, в различна от твоята подредба, защо не кажеш мнение по "изводите/препоръките"?

Не знам ти къде си го чел , но аз знам че паропреградата трябва да се положи водоплътно! На курса на Кнауф доста натъртиха на това! Според мен , ако под CD-то , където се събират двата пласта вата премине влага и кондензира , нали ще намокри ватата по краищата и от там нататък процеса ще се ускори!
Грешки:
- Да се изолира с XPS от външната страна;
- Да се изолира с EPS от вътрешната страна;
- Да се слага топлоизолация на нова къща, вместо подходящи по вид и дебелина тухли;
- Да се обезвлажнява помещението с обезвлажнители, вместо да се вземат мерки за вентилация и отстраняване източниците на влага;
- ....

Не е препоръчително:
- Да се слага изолацията отвътре, при условие, че е възможно тя да се сложи отвън;
- Да се създават кухи пространства (дори и те да са запълнени с изолационен материал) от вътрешната страна на стената;
- Да се избере ПВЦ дограма, пред дървена - стъклопакетна;
- ...

Правилно
- Да се изолира с EPS отвън;
- Ако горното е невъзможно, отвътре се изолира с XPS;
- Нови строежи се правят с подходящи по вид и дебелинавъншни зидове и без изолация;
- "Кухи" пространства по стените от вътрешната страна не се допускат, освен в случаите, когато технологията го предполага (сглобяеми къщи);
- ....

за това ли имаш предвид?
Последна промяна от Тани на съб яну 17, 2009 7:18 pm, променено общо 1 път.
8180 - майстор
Master_Kenobi написа:
Да не си се объркал нещо? Само дебелината се разминава с +0,4 мм.
Абе, мисля, че НЕ:
1. Не отговаря
2. Обявено 15кг/м3 - 7% отклонение, дори извън обявената странна норма 16 +/-5 %!?
3. Обявено 0,033 - 6% отклонение. Отделен въпрос е кой се изолира при 20оС.
4. Странен показател (изчислява се по 3) - дублира се, а и не можах да го получа нито от обявената, нито от измерената ламбда. Отделно не съм сигурен дали наименованието е точно, ама не ми се рови (Нар. №7).
6. На границата.
Само казвам, че трябва да се проверява какво пише и дали се отнася за интересуващия НАС случай.
А отдолу пък пише, че е забранено копирането - велика тайна някаква!?
Малко спам се получи, сори.

Прикачен файл

Graphic1.jpg
Graphic1.jpg (71.32 KиБ) Видяна 9436 пъти
8180 - майстор
Тани написа:
за това ли имаш предвид?
Да, засега се опитваме това да обсъдим и подобрим като евентуален краен резултат (този път). :)
Тани - модератор
Започнах да добавям втория цитат към по-горния пост и ми звънна телефона . След кратък 40-50 минутен разговор установих , че вече сте написали 2 поста вече :lol: Виж горе допълнението!

А относно "изводите/препоръките" Всички са грешни в дадени случаи и затова не смятам да си губя времето! Ще спретна една тема " по мой тертип" , когато ми остане малко повече време!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Видове топлоизолационни системи и приложението им" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: