• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Напишете въпрос свързан със санирането.
Master_Kenobi - V.I.P.
dancherry написа:
А долу-горе колко години може да изкара топлоизолация външна със стиропор (EPS).
Мисля, че няма точен отговор. Зависи от какво е направена и най-вече как е направена.
EDI - майстор
В зависимост от изпълнението и външното покритие /мазилката/, може и да е "вечна".
sasooooooooo - "специалист"
Чувал съм, че след 50г стиропора дотолкова се свивал, че и дюбелите не можели да го задържат.
greentree - специалист
От разбитата стена от снадвич панела- бетон/EPS/бетон свързващ терасата с кухнята на един съсед, EPS-а беше като нов .Блокът е строен 1984 г.След още 25.....незнам,но според мен затворен ли е добре без да е изложен на UV лъчи.....би трябвало да е наред. :?
Matchless - специалист
Между другото стиропора го ядът мишки и гризачи.
greentree - специалист
Нямам наблюдения за менюто им,но по въпроса с мишоците,някои хора ще си кажат,че ако вземат мерки около 1 метър височина от основите,мишките няма какво да търсят нагоре.Да ама не.Ако ви кажа какво ми се случи веднъж....Стоя си в кухнята и женката готви някакво пиле....по едно време чувам шум от някъде...оглеждам се и виждам един плъшок се покатерил на отворената врата на терасата отгоре и балансира :shock: Незнам как се е добрал до там. Аз съм на 12 ет. ...тааа имайте предвид за финишните покрития....декорация от камък или мозаечни мазилки никога не са излишни.Това е мнение все пак ,никак не е задължително,но истината е ,че трябва да запушваме всяка дупка,дори и малка да е. :wink:
hakama - специалист
Искам да ви питам за една дилема-
разликата между каменна вата 4см 30кг/м3 и стъклена вата 4см 10-12кг/м3 ,за изолиране на фургон .
Каменната е 2 пъти по-скъпа. Откъм топлоизолационни свойства каменната вата по-добра ли е и каква е разликата?

След като в примера- каменната в 3 пъти по плътна, следователно има 3 пъти по-малко въздух - по-добре ли изолира, ?!

Като негоримост и шумоизолация каменната я дават по-добра.
Transporterr - специалист
стъклената вата не подходяща .незнам от къде сия изкопал но отдавна не се използва Да щом е по плътна по добре изолира слагай каменната :cool: или минерална жълта тя мисля е дори по ефтина
Ivan_Kurtev - специалист
Време беше и за нашият ЕКОДОМ


http://www.weberecodom.com :) Тук ги има всички видове топлоизолационни системи.



Успех
аз пък съм много доволен от тези хора....
за всяка от стените подходихме индивидуално с различни варианти и материали..........http://www.toploefekt.com
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Видове топлоизолационни системи и приложението им" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: