• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Напишете въпрос свързан със санирането.
sasooooooooo - "специалист"
На много места във Форума съм срещал написани оптимално стойности на влагата в домовете, а сега като ги търся, не ги намирам.
Питам тук, защото ми се струва, че някой ще ги напише пак :)
8180 - майстор
sasooooooooo написа:
На много места във Форума съм срещал написани оптимално стойности на влагата в домовете, а сега като ги търся, не ги намирам.
Питам тук, защото ми се струва, че някой ще ги напише пак :)
Ако за здравето и комфорта питаш 40-60% по памет. Хиhро някъде писа тук, че зависи и от др. неща.
Виж и тук:
http://www.hygrooptima.com/faq-fungi.html#irfaq_8
sasooooooooo - "специалист"
А, ето тази табличка визирах. Много глагодаря :razz:
naix - специалист
А долу-горе колко години може да изкара топлоизолация външна със стиропор (EPS).

Мисля, че няма точен отговор. Зависи от какво е направена и най-вече как е направена.
Първо, от EPS до EPS има огромна разлика. Но предимно зависи от качеството на материалите, които се изполват при монтажа и не на последно място - майсторите.
Pasko - специалист
Тъй като съм решил на бъдещата къща да правя топлоизолация 20см каменна вата , досега сметката е 29лв за ватата и 24лв за другите материали на квадратен метър от системата на Баумит, то въпросът ми е колко излиза труда за полагане и завършване на такава система за около 300 кв.м стени? Засега излизат соленичко матрялите :-D
К А Я - специалист
С вата вероятно ще ти е по-скъпичко отколкото стандартната изолация с ЕПС. Ако пък избрната вата е с ниска плътност вероятно едва ли ще намериш изпълнител, освен ако не е с вентилируема фасада.
Мълниеносен въпрос. На панел какъв материал да е външната изолация? Паропроводимостта й от значение ли е? Защото ако не, съм мераклия на полпан, примерно.
8180 - майстор
jorkolino написа:
Мълниеносен въпрос. На панел какъв материал да е външната изолация? Паропроводимостта й от значение ли е? Защото ако не, съм мераклия на полпан, примерно.
Според новите сведения, които се появиха (и тук във Форума), няма проблеми да използваш ХPS (Полпан) за панела отвън. За постигане на референтните/нормативните стойности са необходими ок. 80мм дебелина.
Едно уточнение само, понижената му паропроводимост няма ли да повиши риска от конденз между панела и плоскостта? И още нещо, по-дебелите плоскости имат ли по-голям риск да паднат :? (говорим за например 10см. стиропор) ?
ribnikolaevi - майстор
Пускам линк към една инетресна статия. Ако се абстрахираме, че това все пак е фирмена статия, има много истини в нея. Пускам я с цел който има желание да прочете например по колко дюбела трябва да се слагат, че трябва да има диагонални мрежички при отворите и т.н.

http://baumitbulgaria.blogspot.com/2011 ... -post.html
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Видове топлоизолационни системи и приложението им" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: