Напишете въпрос свързан със санирането.
yancho_lud - специалист
Здравейте, искам да си топлоизолирам терасата че от долу е спалнята и е доста хладно вътре. Мисля от външния край върху терасата да сложа 5 см. фибран и след като го замажа да наредя ивайловградски камък, а от долу да направя тавана с гипсокартон и 10 см. вата. Искам да попитам с какво трябва да фугирам камъка за да избегна влизането на влага във фугите и ще трябва ли да се импрегнира с нещо камъка против влага и ако трябва с какво? За сега терасата е открита, замислил съм да й направя навес, но вече на пролет че ся парите са кът.
yancho_lud - специалист
Никой ли не е слагал камък на терасата си?
root666 - специалист
Камъка е декоративно покритие, а хидроизолация?
VLADO66 - майстор
Не бих си сложил цепен камък на терасата особено когато е над обитаемо помещение.Причината е че както и да го импрегнираш водопопиваемостта на материала си остава и по този начин рано или късно се разрушава/отначало по фугите вследствиена циклите на замръзване/,натоварва хидроизолацията отдолу и ред други проблеми.За тераса само гранитогрес.
yancho_lud - специалист
Благодаря, че ме предупреди за последствията от камъка. Явно ще се слага гранитогрес имитация на камък(че ми е мерак).Терасата ще се покрие с навес, но за жалост чак на пролет, че тая година много се охарчих.
Marisan - специалист
Здравейте!
Добре е, ако е възможно, терасата да се топло и хидроизолира (на 2 слоя) по цялата си площ отгоре, като задължително под топлоизолационния слой трябва да се сложи парна преграда. Повече информация можете да получите от статията: Хидроизолация на тераси и плоски покриви

За фугите се нуждаете от фугираща смес, която е подходяща за полагане на открито и издържа на атмосферни натоварвания. Нашето предложение е ТЕРАФЛЕКС® SILVER SELECTION, като можете да използвате и продукт с еквивалентни свойства от производител по Ваш избор.

Импрегнирането на камъка е добра идея, но не е задължително. Ако го импрегнирате ще можете да го почиствате по-лесно, както и ще се намали риска от попиване на вода и влага. По този начин камъкът няма да се замърсява.
yancho_lud - специалист
Marisan написа:
Здравейте!
Добре е, ако е възможно, терасата да се топло и хидроизолира (на 2 слоя) по цялата си площ отгоре, като задължително под топлоизолационния слой трябва да се сложи парна преграда. Повече информация можете да получите от статията: Хидроизолация на тераси и плоски покриви

За фугите се нуждаете от фугираща смес, която е подходяща за полагане на открито и издържа на атмосферни натоварвания. Нашето предложение е ТЕРАФЛЕКС® SILVER SELECTION, като можете да използвате и продукт с еквивалентни свойства от производител по Ваш избор.

Импрегнирането на камъка е добра идея, но не е задължително. Ако го импрегнирате ще можете да го почиствате по-лесно, както и ще се намали риска от попиване на вода и влага. По този начин камъкът няма да се замърсява.
Здравейте, много ви благодаря за статията, вече знам какво и как трябва да направя. Разгледах сайта ви, но не открих цени на продуктите. Бихте ли могли да ми кажете тази система колко горе долу би ми излезнала за приблизително 20 кв.м. тераса със дебелина на топлоизолационните плочи 5см. или 10см.

Тема "Топло изолация на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: