Напишете въпрос свързан със санирането.
koceto_pz - специалист
Здравейте,надявам се да съм уцелил правилния раздел :).Нужна ми е помощ,правим вътрешна изолация на хола,използваме 2см стириопор мрежа и комбинирано лепило/шпакловка "Ерастар" с фибри.Изолирани са две външни стени и таван,всеки лист стириопор при лепенето е намазан по цялата си периферия(като рамка) и още отделно на пет места.Всеки лист е хванат с по пет дюбела,след това е сложена мрежа ,и после е минато още една ръка с шпакловката.След това брат ми мина с мокра гъба да стане гладко...въобще както го е правил и на другия ми апартамент.Обаче онзи ден тръгваме да боядисваме и голяма изненада...почти целия таван се беше нацепил...като паяжина :? .На стените им няма нищо само тавана,мой познат от фирма за строителни материялни ни даде акъл да шпакловаме отново с гипсова шпакловка за по здраво...ужас ,на другия ден пак същата паяжина...
Отделно на това катостоим в хола от време на време се чува пук....пук...
Вече незнам какво да правим,да рискуваме да сложим втора мрежа и да се вземе по добра шпакловка...окачен таван ли да правя...дайте съвет моля ви се ,че времето много ме натиска и ми се объркаха всички планове...
Пускам снимки на шпакловките които сме ползвали и на напукания таван...

Прикачен файл

2013-09-02 10.02.53.jpg

Прикачен файл

2013-09-02 10.02.27.jpg

Прикачен файл

2013-09-02 10.02.08.jpg

Прикачен файл

2013-09-02 10.02.03.jpg

Прикачен файл

2013-09-02 10.04.26.jpg
jekasus - майстор
Пише се мразоустойчиво лепило :-D
Прикачен файл:
лепило.jpg
лепило.jpg (12.05 KиБ) Видяна 4175 пъти
koceto_pz - специалист
След доста консултаций с познати майстори,проблема ще се окаже в некачествено лепило...днес взех друга смес и положихме нова мрежа,надявам се вече всичко да е ОК.
stiv1961 - майстор
jekasus написа:
Пише се мразоустойчиво лепило :-D
Прикачен файл:
лепило.jpg
:-D
По това си личи качеството :-D
koceto_pz - специалист
Мдааа....много изчерпателни отговори,благодаря все пак че взехте участие в дискусията!
VLADO66 - майстор
Коцето,разбирам че искаш много да узнаеш каква е причината за напукването,но те може да са две или три или комбинация от фактори а именно:
1.Както споменаха горе,некачествено лепило
2.Неспазване на технологичното време между отделните операции.
3.Висока температура на основата и/или околния въздух.Помисли ако живееш на последния етаж в панелка и битума на покрива се нагрее до 80-90гр.,плочата отдолу ще е 50.Предпоставка за бързо дърпане на материала и от там до пукнатини.
koceto_pz - специалист
VLADO66 написа:
Коцето,разбирам че искаш много да узнаеш каква е причината за напукването,но те може да са две или три или комбинация от фактори а именно:
1.Както споменаха горе,некачествено лепило
2.Неспазване на технологичното време между отделните операции.
3.Висока температура на основата и/или околния въздух.Помисли ако живееш на последния етаж в панелка и битума на покрива се нагрее до 80-90гр.,плочата отдолу ще е 50.Предпоставка за бързо дърпане на материала и от там до пукнатини.
Просто моля за помощ!Сега който иска да си трупа мнения ,нека да не е в тази тема!
Благодаря ти за отговора.
kozl - майстор
koceto_pz написа:
Здравейте,надявам се да съм уцелил правилния раздел :).Нужна ми е помощ,правим вътрешна изолация на хола,използваме 2см стириопор мрежа и комбинирано лепило/шпакловка "Ерастар" с фибри.Изолирани са две външни стени и таван,всеки лист стириопор при лепенето е намазан по цялата си периферия(като рамка) и още отделно на пет места.Всеки лист е хванат с по пет дюбела,след това е сложена мрежа ,и после е минато още една ръка с шпакловката.След това брат ми мина с мокра гъба да стане гладко...въобще както го е правил и на другия ми апартамент.Обаче онзи ден тръгваме да боядисваме и голяма изненада...почти целия таван се беше нацепил...като паяжина :? .На стените им няма нищо само тавана,мой познат от фирма за строителни материялни ни даде акъл да шпакловаме отново с гипсова шпакловка за по здраво...ужас ,на другия ден пак същата паяжина...
Нещо ти куца обяснението. С коя шпакловка е минато и къде си изтървал първата ръка, преди "още една ръка".
По принцип след залепването на топлоизолационните плоскости се дюбелират (някои дюбелират и мрежата - ама има опасност да се набръчка) минава се една ръка лепило на циментова основа, слага се мрежата, заглажда се и после като стегне лепилото се минава втора ръка. Получената повърхност от шпакловката с лепило на циментова основа е грапава колкото и да я гладиш, защото съдържа пресят пясък. За да се получи гладка основа трябва да се шпаклова с фина шпакловъчна смес на циментова основа или с гипсова шпакловка. Предполагам, че се е напукала гипсовата шпакловка положена в-у циментовата. не вярвам да сте шпакловали направо с гипсова шпакловка в-у топлоизолацията.
8180 - майстор
kozl написа:
Нещо ти куца обяснението.
Той явно не го и иска. Още в началото му намекнаха съмнения за кофти материал, ама "не било отговор".
Това, което пишеш също е вероятна причина.
Мрежата (пише) се полага върху слой от подходящ материал "на гребен" и се притиска леко и заглажда. Целта е в крайна сметка да остане по-близо до повърхността, отколкото до изолацията - тогава си върши работата. Гребенът - 1/2 от препоръчаната дебелина на шпакловката.
Може и на втора ръка, като пишеш да се положи. Сигурно го има в темата на SHL (не ми се търси).
Това с мократа гъба съм го чувал, но нямам мнение дали не влошава здравината - колегата Фло ги знаеше тези работи.
Тани - модератор
Надали ще искаш да чуеш и това, че си направил основа за шпакловката (както се вижда не много качествена основа) , но в никакъв случай не си направил топлоизолация. Единствено може да избегнеш мухъла с тази дебелина на топлоизолационния материал. Разбирам, че не ти харесва написаното от колегите, но за в бъдеще недей задава въпроси, на които не си готов да чуеш отговорите! Топлоизолационните системи не са измислени на случаен принцип, а всеки детайл е внимателно подбран и има определена роля. Не може просто да вземеш една система за външна топлоизолация, да я побългариш без да спазваш технологиите и да я сложиш вътре!

Тема "Нацепване на таван след вътрешна изолация." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: