Напишете въпрос свързан със санирането.
Puf-Paf - специалист
Благодаря за информацията, предоставена от сенсей-я!
Тази година ми предстои поставяне на изолация. Обекта е къща, но освен тухлените стени има и три противоземетръсни шайби на външни стени с впечатляващи размери- всяка е по 90см широка. Къщата е измазана с варова мазилка. Четейки доста освен предходната статия съм се спрял на изолационния материал- EPS. Не мога обаче да реша каква да е дебелината 5, 8 или 10 см, а също и вида- неопор или обикновен стереопор. Къщата е в околностите на Костинброд. Имам колебания също така относно вида на външната мазилка- силиконова (по- скъпа) или по- обикновена. Какво повече предлагат силиконените мазилки в сравнение с останалите и разумна ли е такава инвестиция?
Puf-Paf - специалист
И още нещо- насочил съм се към силиконова мазилка на Боро- някой би ли споделил своите впечатления- качества, лесна ли е за работа или да си търся майстори за помощ?
vodopada - специалист
Здравейте,сутринта видях едни работливи хора и реших да ги снимам.
Санират си хората ,а навън е -6*.

Прикачен файл

за трепане.jpg
за трепане.jpg (11.39 KиБ) Видяна 24231 пъти

Прикачен файл

минус 6.jpg
минус 6.jpg (12.66 KиБ) Видяна 24231 пъти

Прикачен файл

минус.jpg
минус.jpg (13.01 KиБ) Видяна 24231 пъти
asen__asenov - помощник
благодаря за изчерпателното обяснение, със сигурност ще влезе в употреба!!!
boltik - специалист
Да кача една снимка за тези,които не знаят,как се укрепва стериопор залепен в/у дървени части.Ето с това.Винта според дебелината на изолацията.

Прикачен файл

DSCN0928.JPG

Прикачен файл

DSCN0926.JPG
torbalan - Дървен философ
санирането започва с проверка на конструкцията на сградата...
не знам защо тук в бойколандия саниране казват на поставяне на топлоизолация и евентуално на някой друг освежителен ремонт...

за да се удължи живота на една сграда - на първо място трябва да се провери конструкцията дали е читава...
ако е читава - тогава са топлоизолациите, вик, ел. и т.н.
trockenbauer - напреднал
torbalan написа:
санирането започва с проверка на конструкцията на сградата...
не знам защо тук в бойколандия саниране казват на поставяне на топлоизолация и евентуално на някой друг освежителен ремонт...

за да се удължи живота на една сграда - на първо място трябва да се провери конструкцията дали е читава...
ако е читава - тогава са топлоизолациите, вик, ел. и т.н.
=D> :prayer: :goodman: браво!!!
ralev - специалист
torbalan написа:
санирането започва с проверка на конструкцията на сградата...
не знам защо тук в бойколандия саниране казват на поставяне на топлоизолация и евентуално на някой друг освежителен ремонт...

за да се удължи живота на една сграда - на първо място трябва да се провери конструкцията дали е читава...
ако е читава - тогава са топлоизолациите, вик, ел. и т.н.
Браво, взе ми го от клавиатурата, санирането включва още и хидроизолиране освен всичко вече изброено. Но най-основното е конструкттивното обследване и заздравяване, отнасящо се най-вече за панелните сгради.
Мислям че по правилното е раздела да се формулира като Топлоизолиране
babati - специалист
Добре. Аз съм в панелно жилище, хората горе и долу се топлят. Имам ал дограма с прекъснат термомост като смятам преди зимата да сменя стъклата навсякъде да са К + бяло + 4 сезона (24 мм пакет). Апартаментът е вътрешен, топъл, без изолация. Имам и бойлер. Топля се с климатици. Макс сметката ми за тази зима беше 201 лева, за най-студения месец с двойните обикновени стъклопакети. Бойлерът и климатиците работят нон-стоп. Т.к. апартаментът е вътрешен имам сумарно 15-20 квадрата да изолирам горе-долу, не съм мерил но грубо толкова трябва да са.

Може ли някой да ми сметне колко пари ще спестя, ако сложа 7 см Neopor при сегашното положение? За груби сметки говорим! Слагате ли си подписа и името на фирмата под подобно обещание за спестени пари?;) Извинявам се, може и малко смешно да ви звучи зададения от мен въпрос. Все пак съм лаик;) Но просто ми стана забавно с тези точни изчисления на спестени средства;) Малко като реклама ми е ;) Нещо ми се струва, че твърде лош го изкарвате панела;) Все пак в интернет има и други източници, не само форум направисисам или сайтове на български фирми... Чак пък U = 3-4 W/m2k!!

Лятото плащам по около 80 лева на месец. Тоест 201 лева минус 80 лева = 120 лева за отопление. Гарантирате ли ми, че ако си сложа 7-те см изолация ще плащам по 60 лева за отопление, например. Или тотал 80 + 60 = 140 лева в най-студения месец!

Аз си мисля, че 3 пъти по-голям ефект ще има, ако си изолирам таваните;) А ще е и доста по-евтино и доста по-бързо ще се избият парите;) Моля, убедете ме, като клиент, че има смисъл в моето положение да си направя външна изолация :) Благодаря :)

Въпроса го задавам главно защото се чудя от стъклата ли да почна или от топлоизолацията... Стъклата на цялото ми жилище са пак толкова - около 15 квадрата.

Благодаря ;)

p.s. И все пак доста полезно инфо :supz:
avast3 - помощник
babati написа:

Аз си мисля, че 3 пъти по-голям ефект ще има, ако си изолирам таваните;) А ще е и доста по-евтино и доста по-бързо ще се избият парите;) Моля, убедете ме, като клиент, че има смисъл в моето положение да си направя външна изолация :) Благодаря :)
Здравей, Баби! :)
Според мен правилно си мислиш :-D . Имам спомени от срещите ни в един друг форум и ако не ме лъже паметта, Т° в апартамента ти не пада под 18°, дори и в най-студените дни. При това положение, смени си стъкларията, изолирай си таваните, а като презимуваш, реши дали искаш(дали си струва финансово) да изолираш и стените. По мое мнение, базирано на опита и наблюденията ми през годините от поетапното топлоизолиране на собствената ми къща(1 - дограма; 2 - изолация на тавани; 3 - изолация на стени), комбинацията 1+2 има доста по-голям ефект от 1+3. Щом ще го правиш частично, съвета ми е да спазиш тази последователност. :partyman:

Тема "Саниране - общ преглед" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: