Напишете въпрос свързан със санирането.
шоп - майстор
Dido74 написа:
полагаме ламинирам покрив
Това сигурно е нова технология!
Не съм чувал за ламинирам покрив.


П.П. имам въпрос към колегата velinsl. Защо изолирането е измама на века?
За мен това са пари вложени разумно и с най-голяма доходоносност и с нулев риск. Дори в момента при тези лихви си заслужава да се използва кредитиране за да се намалят сметките за топлоенергия.

Най-простият пример е колко пари от лихви ще Ви донесат 10000 лв в банка при годишна лихва 0,5% и колко пари ще Ви спестят тези 10000 лв годишно при намаляване на разходите за отопление с 30-40%

П.П.П аз 50 лв на година бих дал дори само да гледам и да се кефя на новата фасада на къщата ми:-))))))))
velinsl - специалист
шоп написа:
Dido74 написа:
полагаме ламинирам покрив
Това сигурно е нова технология!
Не съм чувал за ламинирам покрив.


П.П. имам въпрос към колегата velinsl. Защо изолирането е измама на века?

За мен това са пари вложени разумно и с най-голяма доходоносност и с нулев риск. Дори в момента при тези лихви си заслужава да се използва кредитиране за да се намалят сметките за топлоенергия.

Най-простият пример е колко пари от лихви ще Ви донесат 10000 лв в банка при годишна лихва 0,5% и колко пари ще Ви спестят тези 10000 лв годишно при намаляване на разходите за отопление с 30-40%


П.П.П аз 50 лв на година бих дал дори само да гледам и да се кефя на новата фасада на къщата ми:-))))))))

Може би не си гледал клипчето от подписа ми изобщо. В него независима немска телевизия доказва, че концерна БАСФ подпомага изследванията, като насочва изследователите в желана от тях посока, която им носи 500милиона годишна субсидия. на това отгоре един професор(а не някоя форумна лукова глава) изчислява, че санирането в Германия ще се изплати след само (изгледай го и разбери) години.


Кой не би дал 50лв за нова фасада на къщата, та дори и за боядисване на стар навтомобил? За съжаление обаче релаността е такава, че за 50лв. не моиже да се оправи дори фасада на бунгало, а за къща това ще са само косумативи.

Просто се опитвам да отворя очите на хората за поредната измама, носеща огомни пучалби на не до там честни компании. Все пак, който има едни излишни 4-5000лв да си санира. На мен не ми е проблем, че ще хвърли 5000лв на вятъра.
Не е луд, този, който яде зелника, а този койо му го дава.

А към колегата тази тола и мека зима едва ли щеше да има такава разлика и без изолацията... очевидно.
fbr - майстор
шоп написа:
Най-простият пример е колко пари от лихви ще Ви донесат 10000 лв в банка при годишна лихва 0,5% и колко пари ще Ви спестят тези 10000 лв годишно при намаляване на разходите за отопление с 30-40%
Много неподходящ пример. Ако се наложи за някакъв здравословен проблем, тия в банката може да ти свършат работа, ама изолацията, едва ли.
velinsl - специалист
torongill написа:
velinsl написа:
Tomas_Iliqnov написа:
Видеото е на немски и нищо не му разбирам. Но не мисля, че санирането е някаква измама. Всеки материал си има някакви топлоизолационни качества и свойства. За това е нормално да се прави топлоизолация, там където е нужно. А и има много по-големи измами.
Ти сигурно и български не можш да четеш щом не си видял субтитрите. Излишо е! Изплаща се след повече от 20 години с икономиите си.
По груби сметки изолацията на къщата ми ще ми струва около 5 хиляди ако ми го направи бригада с доказано качество на работата. Доказано намалява топлозагубите 9 пъти спрямо моментното състояние (стена от плътни единички).
Още от тук започваш с погрешните си тези. През стените се губят не повече от 20 процента от топлината(и то в редки случаи достига до този процент).
От там нататък повече ням какво да се пише. Гледайте клипчето и си правете изводите.
torongill - напреднал
velinsl написа:

Още от тук започваш с погрешните си тези. През стените се губят не повече от 20 процента от топлината(и то в редки случаи достига до този процент).
От там нататък повече ням какво да се пише. Гледайте клипчето и си правете изводите.
Моето момче, казах изолация на къщата (стени, таван, под, там където не е вече изолирано), не изолация на стените. Гледай си клиповете на световните конспирации, докато "улавите" стоят на топло зимата и на хладно лятото. :prost:

П.С. Прозорците не ги включвам, защото вече имам доста ефективни, но ще ги сменям с френски.
velinsl - специалист
torongill написа:
velinsl написа:

Още от тук започваш с погрешните си тези. През стените се губят не повече от 20 процента от топлината(и то в редки случаи достига до този процент).
От там нататък повече ням какво да се пише. Гледайте клипчето и си правете изводите.
Моето момче, казах изолация на къщата (стени, таван, под, там където не е вече изолирано), не изолация на стените. Гледай си клиповете на световните конспирации, докато "улавите" стоят на топло зимата и на хладно лятото. :prost:

П.С. Прозорците не ги включвам, защото вече имам доста ефективни, но ще ги сменям с френски.
ОчевАдно ги поредният "стиропораджия", който вади луди кинти от тази измама.

Всеки има мозък в главата си - да гледа клипа и да си мисли. При такива доводи за мен е ясно.

Сигурно и това https://www.youtube.com/watch?v=3HC_3vEf3WY клипче е манипулирано.
В него се казва "На 8-мата минута стиропора започва да гори некотролируемо". Предполагам и това е манипулация.
torongill - напреднал
velinsl написа:
torongill написа:
velinsl написа:

Още от тук започваш с погрешните си тези. През стените се губят не повече от 20 процента от топлината(и то в редки случаи достига до този процент).
От там нататък повече ням какво да се пише. Гледайте клипчето и си правете изводите.
Моето момче, казах изолация на къщата (стени, таван, под, там където не е вече изолирано), не изолация на стените. Гледай си клиповете на световните конспирации, докато "улавите" стоят на топло зимата и на хладно лятото. :prost:

П.С. Прозорците не ги включвам, защото вече имам доста ефективни, но ще ги сменям с френски.
ОчевАдно ги поредният "стиропораджия", който вади луди кинти от тази измама.

Всеки има мозък в главата си - да гледа клипа и да си мисли. При такива доводи за мен е ясно.

Сигурно и това https://www.youtube.com/watch?v=3HC_3vEf3WY клипче е манипулирано.
В него се казва "На 8-мата минута стиропора започва да гори некотролируемо". Предполагам и това е манипулация.
Пак изстрел напосоки, и то не греда, ами директно пращане в тъч от един метър на празна врата.
Защо ли?
Защото аз лично ще се изолирам с каменна вата, точно поради горимостта на стиропора (и отровните газове отделени при горенето му), и поради гъвкавостта на поставяне на ватата- кеф ти плочи за фасадата, кеф ти рула за покрива.

Не че това ще помогне много ако се подпали пожар вътре - дрехи, мебели, строително дърво, тапети, завеси, всичко това гори, а дори да е изолирано от гипс или мазилка, огънят пак ще ги разпука и подпали.

Но да се отричат предимствата на изолацията е не просто глупаво, ами направо идиотско. Ша ма прощаваш, ама е така.
velinsl - специалист
torongill написа:
Но да се отричат предимствата на изолацията е не просто глупаво, ами направо идиотско. Ша ма прощаваш, ама е така.
Съгласен съм за изолацията - да се отричат качества на изолацията е идиотско. Въпросът тук е ефективността. Тук се доказва конкретно за стиропор. За каменна вата, фибран и т.н. нищо не се говори.

Аналогия бих направил със следното: Да се пътува с автомобил е много по-удачно вместо с влак, особенно ако автомобила е рено клио 90-та година.
Тук под съмнение е качествата на материала, както и ефективността от вложение средства. Както виждаем инвестицията се възвръща след немалък период.
torongill - напреднал
velinsl написа:
torongill написа:
Но да се отричат предимствата на изолацията е не просто глупаво, ами направо идиотско. Ша ма прощаваш, ама е така.
Съгласен съм за изолацията - да се отричат качества на изолацията е идиотско. Въпросът тук е ефективността. Тук се доказва конкретно за стиропор. За каменна вата, фибран и т.н. нищо не се говори.

Аналогия бих направил със следното: Да се пътува с автомобил е много по-удачно вместо с влак, особенно ако автомобила е рено клио 90-та година.
Тук под съмнение е качествата на материала, както и ефективността от вложение средства. Както виждаем инвестицията се възвръща след немалък период.
Не съм съвсем съгласен. Много, ама много зависи от това колко, каква, къде е изолацията. Има и друго. В Германия с тяхното двуседмично лято (генерализирам, но не много) има нужда от доста по-дебела изолация като цяло. Също така, там се ориентират към цялостно саниране на стари сгради, добавянето на вентилационни и рекуператорни системи което в нашите условия е почти изключено, когато говорим за бюджета на средностатистическото семейство живеещо в панелен блок.

От собствен опит: изолацията, ако ще да е 5 см стиропор, пак помага. Дори да е на парче, пак помага. Не го казвам, за да кандардисвам когото и да е, всеки сам трябва да направи решението си. Апартаментът, в който съм изживял детството си, е тухла четворка, втори етаж, източно-западно изложение. Зимно време се отоплявахме на пернишка печка и електрическа акумулираща и отоплявахме около две стаи и половина, и беше студ, независимо, че се харчеше доста ток и много дърва. Преди няколко години баща ми направи ремонт - 5 см стиропор от западната страна, 5 см вата от източната и 5 см стиропор от страната на стълбището, Пластмасова дограма двоен пакет, терасите не са изолирани. Термомостове много, не е цялостно решение, на пода и тавана няма нищо, защото не му се занимава... И въпреки всичко жилището се отоплява/охлажда с два климатика, с по-малко електроенергия отколкото преди. Много по-удобно е, много по-приятно е за живот.

В заключение, има голяма разлика между санирането в Германия и "санирането" тук, но инвестицията си заслужава. Ако се замислиш, в днешното жилище има толкова много пластмаса и запалими материали, че ако пламне огън вътре, външната изолация от EPS/XPS няма да е причината, или поне няма да е главната причина за жертвите.

Пак като използваме твоята аналогия, едно е да се возим във съвременно Волво/Сааб със всички екстри за безопасност, друго е в евтино Рено и всичко си зависи от парите... Само че ако ни блъсне камион челно, няма да има почти никаква разлика. Но да не се движим с кола, а да стоим само вкъщи, за да не ни блъсне камион случайно... Така не бива. :-D
vencil - специалист
Здрасти вълнува ме един въпрос.
Санират ни блока, в къщи понеже искаме да си запазим терасите няма да ги остъкляваме а ще сменят дограмата. Така вчера пристигнаха вратопрозорците и прозорците обаче ми направи впечатление че вратите са по малки. Хванах аз ролетката и премерих външният размер на старите каси който е 74см. (всичките 4 каси) все пак е конфекция :lol: . Примерих техните и не стига че четирите са различни размери ами на всичкото отгоре две от касите са с 10 и 10,5 см. по тесни.
Сега аз 10см. по тясна врата няма как да им дам да монтират :? Питането ми е при 74см. светъл отвор след махането на старата каса какъв е максималният размер който може да се монтира в този отвор, предполагам че 2-3см. луфт общо от двете страни им е напълно достатъчен. Правилно ли мисля или бъркам :? .

Тема "Саниране - общ преглед" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: