Напишете въпрос свързан със санирането.
EDI - майстор
По 10-15 мм от всяка страна стига за запенване.
miroki - майстор
Мери светлия отвор от външната страна.
При мен прозореца имаше отвътре по около 7-8 см. празно от всички страни, но от вън на нула. И като обърнат прозореца остават да се виждат около 2 см. от дограмата. Едвам успях да захвана комарника.
vencil - специалист
Значи при прозорците наистина нещата стоят по-различно, съгласен съм с това.
Реално моят апартамент е саниран целият дори и стената в стълбището която се явява наша и тя е изолирана. Дограмата ми въпреки че е старата през годините всеки един прозорец е изшкуркан, китосан и рендосан там където е било необходимо след това са пръснати с бяла боя на водна основа и залепени гумени уплътнения. Дори първият път когато идва комисия да оглеждат апартаментите първоначално я помислиха да PVC и казаха че няма смисъл да се сменя и доста учудени останаха кото разбраха че е дървена :wink: , както и да е.
Съгласихме се на санировката единствено само да не правим сечено на комшиите, а и покрива вече почна да създава проблеми(въпреки че над нас има още 4 етажа) а с нашите комшии трудно решаваме общите проблеми та за това се съгласихме.
Благодаря за отговора и аз си мислех че 10-15мм. от страна са предостатъчни, а не както техните 10см. общо (или по 5 от страна :shock: ). И се опитват да ми обясняват че такъв бил стандарта и т.н.. Идея си нямам как ще се оправям с тях, на този етап просто няма да им давам да къртят и сменят каквото и де е било докато не си оправят размерите. Дали ще успея да се преборя с тях, идея си нямам ДАНО.
fbr - майстор
Е добре де, как ще изолирате стената по ръба на вратопрозореца, като оставите 10-15 мм място за изолация.
EDI - майстор
Тъкмо събира 20 мм, че и повече обръщане.Аз все си мисля, че като си прави къщата човек, няма да остави старата мазилка отвън по колоните и трегера, ами ще я махне до тухла и ще обърне от двете страни.
fbr - майстор
Не е ли малко това 20 мм. Ще се чудим после как да се отървем от конденза около прозореца.
EDI - майстор
Достатъчно е, който се тревожи да сложи 30, пак се събира.И 100 мм изолация да сложиш, пак захапваш от профила до 10-20 мм най-много.
fbr - майстор
Меко казано противоречиво, ми звучи всичко това. Оставяш луфт 20 мм, да речем махаш мазилка още 20, захапваш профила още 20 станаха 60, ами останалите 40мм. Скоро гледах монтаж на дограма, при който 5 см фибран беше залепен предварително по ръба, и профила влизаше плътно , даже няма място за пяна. Но 100 мм по тясна дограма си е факт.
EDI - майстор
Въпрос на изработка на дограмата, разстояние, изпълнение и желание на клиента, нищо противоречиво няма.При 15 мм просвет можеш да си сложиш 20 или 30 мм с пяна съвсем спокойно и е съвсем достатъчно за обръщане.
miroki - майстор
При нашият блок, няма мазилка при прозореца в касалъка за къртене. Дефакто върху прозорците е лят бетон. Пълзящ кофраж е. Като изкъртиха прозореца е конусно и навън се стеснява бетона. При панелките има някаква мазилка, която може би може да се изкърти.
4 пръста от всички страни отвътре, отвън на нула.
Като слагат на съседите ти, виж какво е положението.

Тема "Саниране - общ преглед" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: