• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Напишете въпрос свързан със санирането.
Insight - напреднал
8180 написа:
Не си описал напълно ситуацията - стени, изолации.
Стени - тухла, вижда се на картинката. Външна изолация (4см. доколкото си спомням).

Благодаря, ориентирах се ... и аз горе долу в тази насока мислех нещата, само изолацията по тавана от вътрешната страна на трегера може би ще я пропусна, че идеята за допълнително "прагче" на тавана не ме грабва.
8180 - майстор
Insight написа:
че идеята за допълнително "прагче" на тавана не ме грабва.
Е, когато (и АКО) мухълът се премести там ще те "грабне". Аз го виждам като следващото най-студено место (след стъклопакета и др.), подозрително за конденз и бих се застраховал при този ремонт. Дано не се случи.
Ако видиш зор, все ще го измислиш как от дефект да го направиш ефект при "другия ремонт" - декоративно осветление, рафт за джунджуриите на жената на нивото на трегера или друго.
Има и нюанс (ако си женен) - между "моят все прави ремонти" и "преди малко не го домислихме" :)
Успех!
Тани - модератор
Нека не забравяме, че не студа влиза отвън, а топлината излиза! Според мен прагчето няма да е необходимо, защото тавана ти(въздуха под него) ще е най-топлото място в помещението и стоманобетонната плоча ще се нагрява от въздуха. ПЛОЩТА на тавана е голяма спряно сечението на плочата, а топлопроводимостта на бетона е доста голяма. Като се вземе предвид, че и горното помещение е отопляемо и стеничката над трегера също се загрява и затопля плочата, а и самата плоча също се загрява от горната страна, то СПОРЕД МЕН няма да има условия за конденз.


Ако горното помещение НЕ е ваша собственост, то тогава има резон вместо прагче, да изолирате целия таван. Тогава вече може да се направи "прагче" от фибран, за да се избегне конденза и да се спести пароизолацията на целия таван.
Insight - напреднал
8180 написа:
=====
Разбирам те какво имаш впредвид и риска, който поемам, но аз пък изхождам от факта, че в другата стая, в която няма подобно "изнасяне" на стената и въпросният трегер е излорин външно като част от стената, конденз няма.

Тоест, термомоста плоча на терасата -> вътрешната част на трегера и тавана не е достатъчен да свали температурата до кондензационната.

Абе то ще си покаже .... :-D
8180 - майстор
Insight написа:
Разбирам те какво имаш впредвид и риска, който поемам, но аз пък изхождам от факта, че в другата стая, в която няма подобно "изнасяне" на стената и въпросният трегер е излорин външно като част от стената, конденз няма.

Тоест, термомоста плоча на терасата -> вътрешната част на трегера и тавана не е достатъчен да свали температурата до кондензационната.
Има логика - приемам, ако останалото е аналогично, практическите наблюдения са успокоителни.

Не бих казал, че разбирам разсъжденията на Колегата - въздухът си е въздух. За конденза ни интересува темп. на стената. Има много картинки в Нета, показващи, че ВЪНШНИТЕ повърхности в тези зони са ПО-ТОПЛИ, което означава САМО едно - ПО-ГОЛЕМИ ЗАГУБИ (термомост)! По-големите загуби говорят за по-високо U - наскоро показвах във Форума как вътрешната повърхн. температура зависи от U.
Предполагам всички сме наблюдавали потвърждението на това със стъклопакетите, които кондензират първи (голямо U), вярно горе по-малко, но колко точно - нямам мнение.
http://www.na4ev.com/wp-content/uploads ... 00.30-.png
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Пароизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: