• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Напишете въпрос свързан със санирането.
8180 - майстор
kostov_84 написа:
Здравейте кажете ми ...
Като неспециалист, бих отбелязал 3 момента - не пишеш какво ще правиш (стена, под, покрив, таван):
1. Найлонът (по-добре специализирано фолио) позволява по-сигурно цялостно полагане без съществени фуги. Въпросните фуги, ОБАЧЕ, често не са фатални за пароизолацията - те влияят на друго.
2. Макар и непопулярен, съществува ефектът от "лъчев" пренос на топлина. В това отношение Ал. фолио има допълнителна "отражателна" функция. Не мога да оценя и препоръчам количествено като ефект/цена.
3. По отношение на пароизолацията, нещата са по-конкретни от зададения въпрос. Често пароизолацията е излишна :)
kostov_84 - напреднал
Рабата е такава,че имам две северни стени на които съм с 5 см.топлоизолация.На едната стена имам допрян диван а на другата гардероб.Стената зад гардероба мухляса и дори засегна малко от дрехите вътре.Зад дивана положението е-студен панел който се навляжнява и после и той мухлясва.По другите части на стените като пипна панела си е топъл но зад гардероба и дивана студен(няма как да се върти въздух там и няма "акумулиращия" ефект на панела като се вземе впредвид изолацията от вън.В тази тема viewtopic.php?f=2&t=46085&start=20 съм писал за моя проблем и колегата ТАНИ ме посъветва да сложа Гипсокартон с Вата но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО С ПАРОИЗОЛАЦИЯ(с идеята каквото и количество влага да се образува да мине през картона и да се спре в пароизолацията и да се абсорбира от гипсокартона).Защото има вероятност без пароизолация да премине през картона-ватата и да продължава да си "работи"мухала между панела и ватата.
Така,че за това попитах за предимствата на вата с фолио пред вата с найлон.И ако е найлон-какъв да е?Има там някакъв където се използва при боядисване от сорта на няколко микрона (http://www.bagira.bg/5165/%D0%BD%D0%B0% ... 0%BD%D0%B0).И дайте линк за правилно изпълнение на найлона под гипсокартона.
VLADO66 - майстор
В този случай алуминиевото фолио не върши кой знае каква работа,даже да не кажа никаква в сравнение с обикновенното фолио.При изолация на панел/бетон/ съм привърженик на изолация с XPS,мрежа,шпакловка и боя с противомухълни добавки.
kostov_84 - напреднал
Аз питам за вата с фолио пред вата + найлон
VLADO66 - майстор
kostov_84 написа:
Аз питам за вата с фолио пред вата + найлон
Няма значение.При изолация на бетон все тая какво ще използваш.През стените минава до 4% от отделената влага в помещенията.Останалото е отопление/физични закони/ и проветряване.
Тани - модератор
Както писа Владо, по-добрия вариант за тебе е обикновена вата + пароизолационно фолио положено под гипскартона. В него има алуминиев рефлектиращ слой ,който отразява топлината обратно към помещението. В конкретния случай той няма да реши проблема, защото дивана блокира инфрачервените лъчи. При тебе и обикновен найлон ще свърши работа, защото ще разчиташ само на конвекцията, да стопли гипскартона зад дивана. Ватата ще се погрижи, за значителното намаляване на необходимата енергия за затоплянето му.
kostov_84 - напреднал
Благодаря,а по въпроса дали такъв http://www.bagira.bg/5165/%D0%BD%D0%B0% ... 0%BD%D0%B0 или такъв http://marmag.bg/bg/products/%D0%9F%D0% ... 100/?Дайте нещо линк за правилно полагане на такъв найлон.
Insight - напреднал
Прикачен файл:
EkzIzolation001-Model.png
EkzIzolation001-Model.png (40.34 KиБ) Видяна 5222 пъти
Ето каква е ситуацията. В жилището, което обитавам, с цел увеличаване на жилищното пространство за сметка на терасата, едната стена е изнесена навън като на нейното място има трегер. Логично, там където над тавана има директно тераса се появява мухъл. Идеята ми е да сложа вътрешна топлоизолация на тавана между трегера и стената, обаче тази паро-тема ме вкара в размисъл.

На този етап мисля да започна с 5см. стириопор, след него - найлон и след това още някВакъв по-тънък слой стириопор.

Всякакви коментари и корекции са добре дошли!
VLADO66 - майстор
Сложи XPS -има приблизително същото пародифузно съпротивление като бетона вместо да си играеш с стиропор на 2 пласта. Дебелина 8-10см.
8180 - майстор
Не си описал напълно ситуацията - стени, изолации.
Според мен, нещата изглеждат така, евентуално без розовото (но бих го сожил), което зависи от конкретната стена :
Прикачен файл:
Graphic1.jpg
Graphic1.jpg (46.03 KиБ) Видяна 5216 пъти
Червеното - ФИБРАН (за да не те безпокои темата), 5-10см. под терасата повече, ако ще изфинваш.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Пароизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: