• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
pamir - напреднал
Здравейте, направих си барака с OSB 3 плоскости, но сега дойде на дневен ред въпросът как да изолирам отвън OSB стените от дъжд и сняг.

Не става въпрос за топлоизолация, не е необходима, само искам да ги запазя, да не се разпадне OSB-то.

Дайте идея кое ще е най-подходящо - яхтен лак, фасаген, друго?
fbr - майстор
pamir написа:
Дайте идея кое ще е най-подходящо - яхтен лак, фасаген, друго?
Според мен битумна мембрана с посипка е по-подходяща.
pamir - напреднал
fbr написа:
Според мен битумна мембрана с посипка е по-подходяща.
Т.е. искаш да кажеш да ги облепя с воалит с посипка, както съм направил на покрива?

Добре, но някакъв по-лесен - по-евтин вариант няма ли?
fbr - майстор
ОСБ-то е хидрофобна плоскост, ама да устиска на мокрене и съхнене, па макар и намазано с каквото и да е, не съм оптимист. Нека някой по-запознат да потвърди или отрече, ще е от полза. Затова предлагам сигурния вариант.
VLADO66 - майстор
Трудна работа.Въпроса е че имаш дилатационни фуги между плоскостите.А и там ще ти се появи проблема с влагата/на срезовете обикновенно цъфтят/.Моят съвет е да импрегнираш плоскостите с Бохемит форте,след което да запълниш добре фугите с поиуретанов уплътнител и след това да изолираш с акрилна хидроизолация.Преди един месец си правих висок цокъл на вилата с тази http://www.isomat.bg/%D0%A5%D0%B8%D0%B4 ... a.tpl.html Принципно е за покриви и нанасяне с маламашка,но сложих в кофичката/5кг/ към 300 гр.вода и стана като гъст латекс.Две ръце и стана перфектно.
Lisko - майстор
Ако си говорим без цената - най-подходящо си е сайдинг.
Kasap - специалист
Моето навесче от OSB го мацнах с 2 ръце корабен лак - не е мръднало 10 години.

Прикачен файл

_web_IMG_1584ss.jpg
_web_IMG_1584ss.jpg (101.05 KиБ) Видяна 4523 пъти
Lisko - майстор
Супер е. Директно ли маза или първо един по-тънък (разреден) слой ?
Kasap - специалист
Всъщност съм доста мързелив. Та го пръснах директно с един електрически пистолет за 20 кинта.
pamir - напреднал
VLADO66 написа:
Моят съвет е да импрегнираш плоскостите с Бохемит форте,след което да запълниш добре фугите с поиуретанов уплътнител и след това да изолираш с акрилна хидроизолация.
Да, това за фугите е вярно, какъв полиуретанов уплътнител имаш в предвид - тази пяна, която служи за монтиране на врати и прозорци, или нещо по-специално?

И също да те питам - тази течна изолация, която препоръчваш, има ли цвят или е прозрачна?

Като гледам цената й, излиза около 10 лв на кв.м. ако се минава само един слой.
  • 1
  • 2

Тема "Външна изолация на OSB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: