Напишете въпрос свързан със санирането.
greentree - специалист
Иначе бих препоръчал да се обърне повечко внимание на пакета.Каквато и дограма да се избере било то среден или висок клас...най-много топлинни загуби ще има от пакета.Аз бих сложил пакет около 40 мм. с три стъкла.Не бих си спестил ниската емисия в никакъв случей,(ако сте имали конденз до сега с пакет бяло/бяло(най-неудачния),то вече проблема е отстранен)Бих си сложил за външно стъко Sunergy,(макар в повечето фирми за дограма като им кажеш за него и следва пауза с ритмично мигане),а средното стъкло ако ще е бяло,то бих си сложил по-дебело 5-6 мм. ако финансовият въпрос е подсигурен един триплекс никак не е лош за средно стъкло и ниска емисия за вътрешно(по възможност с меко покритие).Колкото и ТИ да слагате ,не сте ли усигурили добър пакет...“чакай да се стоплиш бате...“
Последна промяна от greentree на ср апр 15, 2009 11:29 am, променено общо 2 пъти.
Takezo Sensey - модератор
greentree написа:
Ако има някой отворен на тема Трокал и ми отстрани проблема-не само евала ,ами и с повече пари ще го закърпя....Баси късмета..... :cry:
Обещах да не пиша, ама нЕма начин ... имам човек в Пловдив ще ти го пратя . :wink:

ps.: Не Трокала е виновен, а ония ... дето са го правили,вЕрвай ми !!! :evil:
Няма лоша дограма, има лоша изработка ! :idea:
greentree - специалист
Сигурно си прав,матеряла си е 6!Но незнам дали 1-вите им модели са сполучливи като сглобка,но както и да е .Ще съм ти благодарен !
Takezo Sensey - модератор
greentree написа:
Сигурно си прав,матеряла си е 6!Но незнам дали 1-вите им модели са сполучливи като сглобка,но както и да е .Ще съм ти благодарен !
Първите модели на кого ?
Трокал се прави от преди 40 години . :idea:
Твоята едва ли е толкова "дърта" ... :wink:
Няма логика да ти тече, пак пазвам ЛОША ИЗРАБОТКА, вероятно пантите и насрещниците са измърдали с милиметър-два и ... :|
Супер нормално е когато не се долепя крило за каса да тече.

Довечера ще ти пратя номера, че ми е в другия телефон.
Petyr - специалист
rap66 написа:
Миналата година по това време и аз бях на това дередже. По скоро попитай какьв стъклопакет да сложа, пък после в каква "рамка" да го напъхам.
1. Разтояние м/ду стуклата 12-18 мм. По-голямото разтояние влошава топлоизолационните х-ки.
2. Дебелина на стъклата. Различната дебелина подобрява шумовите х-ки, защото имат различна резонансна честота, т.е 4+15+5 или 4+14+6 е по-добре от 4+16+4.
3. Стъклопакета има 3 основни х-ки
3.1 Светлопропускливост-% пропусната видима светлина
3.2 Соларен фактор-% от слънчевата енергия пропусната в помещението.
3.3 Коефициент на топлопреминаване.
4.Какво е нещото което ше поема влагата в стъклопакета.( то май в България друго освен силикагел няма). Ако е силикагел, тогава без Аргон, защото молекулата на водата, аргона и азота по размер са много близки, т.е всички те ще се абсорбират от силикагела, и при малки обеми се получава налягаме по-ниско от атмосверното и пукане на стьклопакета. Ако се използва молекулярно сито 3 Ангстрема, тогава Аргон.По-вечето "маистори" дори и не са чували за тия неща. Ама има Google :lol: И в зависимост от местоположението и изискванията за осветеност да си избереш стъклопакета. Аз се спрях на тия защото завода ми се видя голям (не е някой гараж) и се предполага че като порьчам Energy ще е такова. От дограмата (PVC с алуминиева декоративвна капачка отвън) и стъклопакета съм доволен, от монтажа хич (ама то е на местно ниво)

Като гледам разни картинки на профили се чудя къде им пробиват отводнителните отвори. И дали тия отвори не свързват повечето камери. И каква е ползата от тия камери в случая :?

Разрових си фаворитите и намерих нещо за разтояноето м/ду стъклата в подкрепа на втърдението че няма смисъл от разтояние по-голямо от 16 мм м/ду стьклата.. В руските сайтове е пълно с такива изследвания.

1. К-стъкло + аргон
2. К-стъкло
3. с аргон
4. без газ, с обикновени стъкла
Страхотно обяснение! Браво!
Takezo Sensey - модератор
'айде да си пишем за стъклата ТУК(ЦЪК)...
zombaiko - помощник
В крайна сметка се спрях на ALUPLAST профил IDEAL 4000 5 камерен с троен стъклопакет 32мм с К стъкло. Какво ще кажете.
mozilla - помощник
rap66 написа:
Миналата година по това време и аз бях на това дередже. По скоро попитай какьв стъклопакет да сложа, пък после в каква "рамка" да го напъхам.
1. Разтояние м/ду стуклата 12-18 мм. По-голямото разтояние влошава топлоизолационните х-ки.
2. Дебелина на стъклата. Различната дебелина подобрява шумовите х-ки, защото имат различна резонансна честота, т.е 4+15+5 или 4+14+6 е по-добре от 4+16+4.
3. Стъклопакета има 3 основни х-ки
3.1 Светлопропускливост-% пропусната видима светлина
3.2 Соларен фактор-% от слънчевата енергия пропусната в помещението.
3.3 Коефициент на топлопреминаване.
4.Какво е нещото което ше поема влагата в стъклопакета.( то май в България друго освен силикагел няма). Ако е силикагел, тогава без Аргон, защото молекулата на водата, аргона и азота по размер са много близки, т.е всички те ще се абсорбират от силикагела, и при малки обеми се получава налягаме по-ниско от атмосверното и пукане на стьклопакета. Ако се използва молекулярно сито 3 Ангстрема, тогава Аргон.По-вечето "маистори" дори и не са чували за тия неща. Ама има Google :lol: И в зависимост от местоположението и изискванията за осветеност да си избереш стъклопакета. Аз се спрях на тия защото завода ми се видя голям (не е някой гараж) и се предполага че като порьчам Energy ще е такова. От дограмата (PVC с алуминиева декоративвна капачка отвън) и стъклопакета съм доволен, от монтажа хич (ама то е на местно ниво)

Като гледам разни картинки на профили се чудя къде им пробиват отводнителните отвори. И дали тия отвори не свързват повечето камери. И каква е ползата от тия камери в случая :?

Разрових си фаворитите и намерих нещо за разтояноето м/ду стъклата в подкрепа на втърдението че няма смисъл от разтояние по-голямо от 16 мм м/ду стьклата.. В руските сайтове е пълно с такива изследвания.

1. К-стъкло + аргон
2. К-стъкло
3. с аргон
4. без газ, с обикновени стъкла

Интересна информация.

Може ли повече информация за силикагела и нежеланото взаимодеиствие с аргона, доколкото се отнася към стъклопакети.

Графиката, която си прикачил y-axisa какво показва? Източника ако линкнеш, също ще съм благодарен. Аз бях останал с впечатлението че колкото по голямо разстоянието между стъклата и колкото по-дебел стъклопакета, толкова по-ниско е Ug.
hakama - специалист
Не открих тема за дограми - ще пиша тук с риск от изтриване!
Как се превеждат на български следните думи (позиции на отваряне на прозорец)? Слагам и суров превод:
paralell abstellen - успоредна позиция
drehen - въртя завъртам,
Kippen - накланям
долната позиция е ясна (затворено)


Изображение
Източник:
http://www.baunetzwissen.de/standardart ... 50182.html
MASTER - специалист
:-D :-D :-D

Няма да я изтрият,макар че по скоро е за отделна тема, но и няма кой да ти отговори.


Стряскат се от паралел абщелунга :-D Как да ти отговорят за нещо,което никой не е виждал.


Термините в дограмата ( каква хубава бългаска дума - дограма :-D ) първоначално са турски - сюрме,ментише и подобни. При масовото навлизане на ПВЦ профилите влязоха в употреба и доста немски думички.

На някои от термините е намерен превод, други са си останали с думите от чуждия език.
Доста често се ползват и неправилно. Освен това в различните региони за едни и същи елементи се ползват различни думи.

Изобщо в прозоречната терминология положението е боза. Ако искаш да направиш академичен превод - мисията невъзможна.

Не всички видове отваряния имат имена на български.
Основните са нормално отваряне и кипване - :-D да ползва се точно немската думичка.
Паралелното плъзгане, неизвестно защо е придобило гражданственост като Фолксваген - предполагам по аналогия на страничните врати на лекотоварните автомобили.
Хебешибетюра обаче поради слабата му застъпеност на пазара няма измислено име. Преди време май го бях чувал като "тежко" плъзгане , но не знам дали това е придобило популярност.

Така че положенията на дръжката са ясни :-D :-D - затворено , отворено( нормално отворено) и кипнато (наклонено)


Че да си дойдем на думата за паралел абщелнатото положение на грифа - това отваряне няма наложен превод на български, просто защото не съществува все още на българския пазар.
Някой ден,когато се появи, дай боже, веднага ще се кръсти някак си. Както и още доста неща в фенстербау-то и бешлаг-а,които все още са непознати по географските ни ширини

Предполагам че името на този термин ще бъде "вентилиране", "проветряване",или нещо от сорта.


Между другото , би ли пояснил с каква цел проявяваш интерес, ще ми е по лесно да ти отговарям


Сега заради любопитните,ще се наложи да обясня какво всъщност става, като се завърти дръжката в това положение.

Цялото крило се изнася с 5-6 милиметра навътре - и горния и долния край.
Умните глави,които проектират прозоречен обков, са се чесали,чесали и стигнали до извода, че това отваряне осигурява по добро влизане на свеж въздух от кипването. Циркулацията ставала по добре.

Това и тук минава за новост, и все още не е придобило почти никаква популярност, и масово поръчваните прозорци са с кип функция. Между другото, съществува и в електрически вариант,и с възможности за програмиране, по колко минути на час да се отваря и таква други гевезелъци.


Между другото , картинката която е показана и за мен е странна - При обкова който аз съм виждал - паралел абщелен позицията е вместо кип. Прозореца само се отдръпва назад, и няма възможност за кипване.
Не изключвам възможноста да има и комбинирани обкови, които да позволяват и двете опции.
Аз имам претенции,че съм виждал почти всичко в областа на прозорците, а не абсолютно всичко :-D :-D

Тема "4 или 6 камерна дограма и двоен или троен стъклопакет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: