Напишете въпрос свързан със санирането.
zombaiko - помощник
Здравейте,
нов съм във форума но забелязах че има доста компетентни хора които го четата. След месец започвам ремонт в къщи и съм решил да подменя цялата дограма. Живея в тухлен апартамент на междинен етаж с югоизточно изложение трябва да сменя 5 прозореца и 2 врати. Та въпроса ми е заслужава ли си да си поръчам 6 камерна дограма с троен стъкопакет 32мм с К стъкло или да мина на по евтиния варянт 4камерна с двоен стъклотакет с К стъкло. Ще съм благодарен за вякакви съвети и коментари.
Takezo Sensey - модератор
За Блик ли е питането?
zombaiko - помощник
Да за Блик. За момента съм се насочил към това.
Takezo Sensey - модератор
zombaiko написа:
Да за Блик. За момента съм се насочил към това.
:idea:
Виж тази тема за избора на стъкло което е важно.Някъде чух, че за нашия климатичен пояс някой някъде е изчислил, че е най-подходящ 60 и 70 мм. профил. Без значение 3,4 или 5 камери с 24 мм. стъклопакет с никоемисионно Ка стъкло. Профила е едва около 16-20 % от цялата площ няма кой знае какво значение .Качеството на изработката също не е за подценяване. Но Блик като цяло го забрави ... :| мое мнение.


ps.:Виж и тази тема :

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... highlight=


.
Последна промяна от Takezo Sensey на пон мар 30, 2009 1:02 pm, променено общо 1 път.
velsi - Почетен майстор
Да и аз потвърждавам, че Блик е възможно най-лошия избор от произвежданите в България пвц профили.
zombaiko - помощник
Takezo Sensey написа:
zombaiko написа:
Да за Блик. За момента съм се насочил към това.
:idea:
Виж тази тема за избора на стъкло което важно.Някъде чух, че за нашия климатичен пояс някой някъде е изчислил, че е най-подходящ 60 и 70 мм. профил. Без значение 3,4 или 5 камери с 24 мм. стъклопакет с никоемисионно Ка стъкло. Профила е едва около 16-20 % от цялата площ няма кой знае какво значение .Качеството на изработката също не е за подценяване. Но Блик като цяло го забрави ... :| мое мнение.


ps.:Виж и тази тема :

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... highlight=


.
До колкото разбирам от прочетеното да поръчвам троен стъклопакет с К стъкло.
Но защо са ви толкова лоши отзивите за БЛИК?
Имам друг апартамент на който сменях на два етапа дограмата преди 5г. познат ми монтира 4 камерна блик с обикновен стъклопакет и на следващата година пак от същата дограма но стъклопакет с К стъкло. За 5 години дограмата не е помръднала имам предвид не си е променила цвета не е провиснала не се е изкривила и общо взето нямам проблеми с нея. Да не би от тогава да са развалили нещо качеството? Да спомена, че дограмата е кафява(златен дъб) ако има някакво значение.
Spokoiniq - майстор
Има, бялата и за чеп не става на слънце, аз съм виждал на 3г жълта, провиснала в комшии.Накрая я свалиха и сложиха кьомерлинг със същите стълкопакети, излезло им е саламандър и кусур :lol:
Takezo Sensey - модератор
BJ-SYST написа:
SALAMANDER и SCHUCO са най-висок клас дограми (клас А). Освен това те са единствените немски профили, които нямат изнесено производство в съседни наши страни.Именно гарантирания немски произход гарантира и безкомпромисност що се отнася до КАЧЕСТВО.
Шуко, :? ... ще ти пусна снимки на качественото немско Шуко, на шупли, "изгоряло" от слънцето и провиснал Саламандер :cool:
BJ-SYST написа:
.Може би съм пристрастна, тъй като предлагаме на своите клиенти именно SALAMNDER i SCHUCO .Вярно е , че има и по- лесно продаваеми профили, но удовлетворението да предложиш на клиента нещо наистина качествено е огромно, защото проблема ми е , че не мога да презентирам продукт, ако АЗ самата не съм убедена в качествата му.
Аз като предлагам ТРОКАЛ той некачесвен ли е, че за четири години не съм разбрал такова нещо тааа затова питам, ако трябва да се преориентирам. До сега не се случвало след монтаж на ТРОКАЛ да ходя са отрегулирам крила в следствие на провисване.Предполагам причината НЕ е в това, че предлаганият от мен профил е качествен, а просто съм задобрял с монтажите . :wink:

"Кой к'во си кара т'ва си 'фали ..." - знаеш как е . :)
Когато се включих в темата нямах намерение да уязвя някой- просто не е професионално.
И аз съм виждала провиснали крила - плод на некадърен монтаж, лош обков и т.н, но това няма нищо общо с качеството на материала.Любопитна съм да видя "изгоряло" SCHUCO" :cool:
Наистина - с некадърна изработка и монтаж и от КАЧЕСТВЕН профил може да се сътвори некачествен прозорец, но от НЕКАЧЕСТВЕН - дори с перфектната изработка и монтаж , не става добър прозорец.Просто е въпрос на време да проличи.
Що се отнася до Тrokal - не съм казала,че е некачествен.Просто се намира в по-нисък клас и това е неоспорим факт. Освен това съм предубедена по отношение на "немския" му произход.
И тъй като сме във всеобща криза
:lol: , мисля,че не е удачно да се преориентираш точно сега - все пак Trokal е доста по-лесно продаваем....въпреки, че има клиенти, които НЕ биха направили компромис с качеството....
Takezo Sensey - модератор
BJ-SYST написа:
Когато се включих в темата нямах намерение да уязвя някой- просто не е професионално.
Ааа не споко, всичко е наред само си лафим .
BJ-SYST написа:
И аз съм виждала провиснали крила - плод на некадърен монтаж, лош обков и т.н,
...лоша изработка... :-D
BJ-SYST написа:
Любопитна съм да видя "изгоряло" SCHUCO" :cool:
Имай мъничко търпение . :cool:
BJ-SYST написа:

Наистина - с некадърна изработка и монтаж и от КАЧЕСТВЕН профил
Как се "тества" качеството на профила в България ? Или по скоро практиката и името са го наложили с времето... :?
BJ-SYST написа:
Що се отнася до Тrokal - не съм казала,че е некачествен.Просто се намира в по-нисък клас и това е неоспорим факт.
Даммм така е малко е по матов. Коментирай моля, новата система на ТРОКАЛ 88 + , 6 камери на 88 мм. + 40 мм. "троен" пакет, Ка, бяло, Стопсол... :cool:
BJ-SYST написа:
Освен това съм предубедена по отношение на "немския" му произход...
Тука вече няма да се разбереме, освен да ти пратя телефона на човек които обмитява на митницата друго не знам какво да направя . :roll:
BJ-SYST написа:
въпреки, че има клиенти, които НЕ биха направили компромис с качеството....
Точно тези клиенти избраха ТРОКАЛ :cool: ... ТРОКАЛ-а също има 50 години гаранция за якостни и деформационни характеристики.Само след 46 години щИ д'звънна :handy: да проверим кое е по-увиснало. :lol:

И децата (вече) знаят, че броя на камерите и ширината на профила са по-скоро свързани с якостните и деформационни характеристики на профила (пряко свързано с тежестта, и ИЗОЛАЦИОННИТЕ свойства на пакета който може да поеме )отколкото да се "търсят" някакви термични съпротивления в свойства му.Кое определя основно цената долу горе пак е ясно като се знае, когато за една и съща позиция (прозорец) стъкло обков и ... са едни и същи .При по-масивния (по-тежкия) профил цената е по-висока, 'щото самия той има по-голям относително тегло за 1 линеен метър ... и т.н.

Аз спирам до тук, за да не се получи поредната "скандална" тема, следващите ми постове в темата ще са само да поствам снимки на "немското" Шуко. :-D

В заключение па' ше кажа : "Кой какво си кара ...

Е с'я те черпа бира, да не се сърдиш . :prost:

Кефиш мЪ не ми бягай,всички тука имаме нужда от хора като тебе !
.

Тема "4 или 6 камерна дограма и двоен или троен стъклопакет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: