Напишете въпрос свързан със санирането.
zombaiko - помощник
Разбрах качествата на SALAMANDR, TROCAL и SCHUCO но защо са толкова лоши отзивите за BLICK. Проучих доста добре пазара събрал съм доста оферти но най добрата е с 6 камерен профил 70мм. на BLICK и троен стъклопакет с К стъкло. Съответно е от мой познат като офертата за целия апартамент е близо 4500лв. като други оферти стигат до 7000лв. почти. Пак казвам имам друг апартамент с 4 камерен BLICK и там нямам никакви забелешки но дограмата е ма 4 и 5 години. Друго ли е качеството на профила в момента? Някой монтирал ли е такава дограма скоро да даде отзиви.
Master_Kenobi - V.I.P.
Тия цени за колко квадрата дограма ви ги дават?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Колко струва квадрат КАЧЕСТВЕНА дървена дограма?
zombaiko - помощник
Не знам колко струва. Аз не искам дървена а пластмасова по мои си причини.
Master_Kenobi - V.I.P.
zombaiko, ОК, мерси. :thumbs:
n_a написа:
Колко струва квадрат КАЧЕСТВЕНА дървена дограма?
За дървена ли питаш? От 280-300 кинта... :-D Зависи.
asinka - специалист
....oбков, механизми, брой крила...
rap66 - специалист
Миналата година по това време и аз бях на това дередже. По скоро попитай какьв стъклопакет да сложа, пък после в каква "рамка" да го напъхам.
1. Разтояние м/ду стуклата 12-18 мм. По-голямото разтояние влошава топлоизолационните х-ки.
2. Дебелина на стъклата. Различната дебелина подобрява шумовите х-ки, защото имат различна резонансна честота, т.е 4+15+5 или 4+14+6 е по-добре от 4+16+4.
3. Стъклопакета има 3 основни х-ки
3.1 Светлопропускливост-% пропусната видима светлина
3.2 Соларен фактор-% от слънчевата енергия пропусната в помещението.
3.3 Коефициент на топлопреминаване.
4.Какво е нещото което ше поема влагата в стъклопакета.( то май в България друго освен силикагел няма). Ако е силикагел, тогава без Аргон, защото молекулата на водата, аргона и азота по размер са много близки, т.е всички те ще се абсорбират от силикагела, и при малки обеми се получава налягаме по-ниско от атмосверното и пукане на стьклопакета. Ако се използва молекулярно сито 3 Ангстрема, тогава Аргон.По-вечето "маистори" дори и не са чували за тия неща. Ама има Google :lol: И в зависимост от местоположението и изискванията за осветеност да си избереш стъклопакета. Аз се спрях на тия защото завода ми се видя голям (не е някой гараж) и се предполага че като порьчам Energy ще е такова. От дограмата (PVC с алуминиева декоративвна капачка отвън) и стъклопакета съм доволен, от монтажа хич (ама то е на местно ниво)

Като гледам разни картинки на профили се чудя къде им пробиват отводнителните отвори. И дали тия отвори не свързват повечето камери. И каква е ползата от тия камери в случая :?

Разрових си фаворитите и намерих нещо за разтояноето м/ду стъклата в подкрепа на втърдението че няма смисъл от разтояние по-голямо от 16 мм м/ду стьклата.. В руските сайтове е пълно с такива изследвания.

1. К-стъкло + аргон
2. К-стъкло
3. с аргон
4. без газ, с обикновени стъкла

Прикачен файл

clip_image002_0005.jpg
clip_image002_0005.jpg (15.5 KиБ) Видяна 12914 пъти
Последна промяна от rap66 на ср апр 01, 2009 12:41 pm, променено общо 1 път.
FMaster - специалист
5 камерна с 24мм. стъклопакет, това ти е дограмата!
greentree - специалист
Такезо.....,не,че Трокала ми е потъмнял за 5 години,признавам като матерял не е мръднал,но съм пренуден да го сменя!То не бяха маистори в нас,то небяха мнения....Порчах си го някога си-4 камерен ,(с черните гуми е,)стандарт 24мм. пакет с ниска емисия,обков-смешния Сиегения....Западния вятър го огъва до степен... свири чак...,викам си ще сменя обкова.Сложих си Мако,обкова грешка няма,но така и не успях да прилепя гумата явно на 100% на касата за крилото отвън.Викам си ще сменя и гумите.....не братче....,тече та чак легени с кърпи подлагам при всеки западен вятър с дъжд.Ако има някой отворен на тема Трокал и ми отстрани проблема-не само евала ,ами и с повече пари ще го закърпя....Баси късмета..... :cry:

Тема "4 или 6 камерна дограма и двоен или троен стъклопакет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: